Advance Paris X-L500 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Advance Acoustic
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 19 500,00 zł / szt.

Kolumna podłogowa Advance Paris X-L500

Cena dotyczy 1 szt. kolumn.
Możliwość zakupu kolumn w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.

Kolumna podłogowa Advance Paris X-L500

Advance Paris X-L500 jest kolejną propozycją francuskich inżynierów, potwierdzającą przynależność do grona producentów sprzętu High-End.
Kolumny nieodparcie kojarzą się z przedstawionym wcześniej flagowym modelem X-L1000. Rzeczywiście założenia konstrukcyjne są wspólne, natomiast „pięćsetki” są nieco mniejsze i tańsze, a właściwie należało by napisać: nie tak drogie jak bezkompromisowe „tysiączki”.
Obudowa składa się z trzech niezależnych komór wykonanych z płyt MDF o 4-centymetrowej grubości, tworząc trójdrożny układ, przy czym dwie komory zawierające głośnik średnio-tonowy i wysoko-tonowy są zamknięte, a trzecia komora z głośnikiem nisko-tonowym jest wentylowana. Bass refleks w formie prostokątnej szczeliny umieszczono nisko z przodu, pod głośnikiem basowym.
Poszczególne komory nie przylegają do siebie - oddzielone są przegrodami mającymi do minimum redukować wibracje i wzajemne interferencje. Dodatkowo przednia ścianka komory wysoko-tonowej jest nieco cofnięta w stosunku do średnio-tonowej, a przód komory nisko-tonowej jest pochylony o kilka stopni. Zabiegi te mają na celu uzyskanie idealnej zgodności fazowej głośników.
Zastosowane przetworniki zostały zaprojektowane specjalnie do tego modelu kolumn. Membrany głośników nisko i średnio-tonowego wykonane są z pulpy celulozowej która po odpowiedniej obróbce jest w stanie spełnić wyśrubowane normy producenta.
Mimo dostępu do nowoczesnych technologii i materiałów celulozowe membrany pod względem właściwości akustycznych wynikających z połączenia sztywności i lekkości, wciąż uznawane są za wzorcowe.
W X-L500 za sekcję niskotonową odpowiada głośnik o średnicy 30cm, zasilany przez potężny układ magnetyczny. Sama cewka ma średnicę 5 cm, a magnes 17cm. Układ ten potrafi generować pole magnetyczne o wartości 1,8-2 T, co przy odpowiednim zestrojeniu objętości komory i bass-reflexu umożliwia zejście niskich tonów do poziomu 32Hz.
Sekcję średnio-tonową obsługuje głośnik o podobnej konstrukcji ale mniejszej średnicy - 20cm. Zakres jego pracy zawiera się w przedziale od 250 do 2500Hz.
Za sekcję wysoko-tonową odpowiada głośnik wstęgowy o wymiarach 125x35mm, który odtwarza zakres częstotliwości do 23000Hz
X-L500 przy impedancji 8 Ohm osiągają skuteczność 94 dB co pozwala na współpracę z bardzo szerokim spektrum wzmacniaczy – od kilkuwatowych lamp po potężne końcówki mocy.
Konstruktorzy Advance Paris stworzyli kolumny oferujące olbrzymie bogactwo harmoniczne i rytmiczne. Spójność, wierność przekazu i neutralność przy ogromnej skali dynamiki to cechy wyróżniające kolumny Advance Paris X-L500.

Specyfikacja techniczna:
- Konstrukcja: 3-drożna  separowanymi komorami
- Podział zwrotnicy: 250Hz / 2500Hz
- Sekcja wysoko-tonowa: obudowa zamknięta, głośnik wstęgowy 125x35 mm
- Sekcja średnio-tonowa: obudowa zamknięta, głośnik celulozowy średnica 200 mm
- Sekcja nisko-tonowa: obudowa bass-reflex, głośnik celulozowy średnica 307 mm
- Pasmo przenoszenia: 32 Hz - 23 kHz
- Skuteczność: 94dB (2,83V / 1m)
- Impedancja znamionowa: 8 Ω
- Zalecana moc wzmacniacza: 30 do 300W
- Wymiary (wys/szer/głeb): 114,5 x 41 x 46 cm.

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Advance Acoustic objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.