Anthem Integrated 225 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Anthem
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 8 799,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Anthem Integrated 225

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.
Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową przy zakupie elektorniki wraz z zestawem kolumn - szczegóły (42) 213 01 66

Wzmacniacz stereofoniczny Anthem Integrated 225

Wzmacniacz ANTHEM INTEGRATED 225 otrzymał nagrodę "Najlepszy stosunek jakość/cena we wzmacniaczu" wg serwisu Secrets of Home Theatre and Hi Fidelity.
Wzmacniacz zintegrowany Anthem Integrated 225, to nadzwyczajne urządzenie, w pełni zasługujące na miano urządzenia High-End. Jest zaawansowaną technologicznie konstrukcją, która zaskoczy niejednego miłośnika muzyki.

Czysty. Czystszy. Najczystszy.
Kochasz muzykę? Nadal chcesz kręcić ulubione winyle, żeby usłyszeć świetną muzykę z swojej kolekcji? Jeżeli słuchasz muzyki regularnie i nie potrzebujesz dodatkowych kanałów do kina domowego, umieść Integrated 225 na swojej liście „muszę to mieć”!
Integrated 225 jest analogowym 2-kanałowym wzmacniaczem zintegrowanym oferującym najwyższą jakość Anthem w klasie high-end lecz w znacznie przyjaznym pułapie cenowym. Integrated 225 jest wzmacniaczem/przedwzmacniaczem mogącym się pochwalić wbudowanym wysokiej jakości wejściem gramofonowym dla wkładek typu MM.
Jak zwykle nasza filozofia „Nie Komplikuj Spraw” jest od razu widoczna na zewnątrz jak i w wewnątrz urządzenia. Integrated 225 ma elegancki, minimalistyczny wygląd. Nie zwraca na siebie w żaden szczególny sposób uwagi, gdy jest umieszczony w szafce na sprzęt, z drugiej strony nie można się oprzeć wrażeniu, że świetnie wygląda. To samo dotyczy wnętrza: wysokiej jakości komponenty: krytyczne wejścia są buforowane w celu zapobieganiu przesłuchom; kombinacja aktywnej/pasywnej technologii korekcji EQ na wejściu gramofonowym ukazuje całą magię ukrytą w rowkach płyt winylowych…z przejrzystością, wyrafinowaniem i szczegółowością, które powinny być o wiele bardziej kosztowne, lecz nie są.

Wysokiej jakości elementy o niskiej tolerancji
Wszystkie wysokiej klasy wewnętrzne elementy Integrated 225 charakteryzują się niską tolerancją, gdy mówimy o wszelkiego typu normach. Wszystkie elementy płytek, włączając foliowe kondensatory oraz rezystory zapewniają najniższe z możliwych zniekształcenia harmoniczne oraz szumy. Aby zapobiec wzajemnym interferencjom źródeł, krytyczne wejścia są indywidualnie buforowane.

Stosunek sygnał-szum 105db
Z stosunkiem sygnał do szumu na poziomie 105dB, Integrated 225 przewyższa osiągnięcia dużo bardziej droższych komponentów. Anthem zawsze przywiązywał, wręcz pedantyczną, uwagę do uziemienia płyt PCB i konstrukcji zasilacza (patrz dział Zasilacz). Ścieżki obwodów zostały naniesione ręcznie. Z wolnego od szumu tła, jedyną rzeczą, którą słyszy audiofil jest muzyka – bogata i subtelna, pełna i wciągająca, sprawiająca, że zastanowisz się po co ktokolwiek miałby wydawać więcej.

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy
Specjalna konstrukcja przedwzmacniacza gramofonowego umożlwiająca pełne wykorzystanie najwyższej jakości nowoczesnych wkładek gramofonowych MM, zadowoli nawet najwybredniejszych entuzjastów płyt winylowych. Ponieważ zadaniem układu przedwzmacniacza gramofonowego jest zwiększanie współczynnika wzmocnienia, dwa czynniki są kluczowe dla uzyskania najwyższego poziomu jakości odtwarzania: najlepsza z możliwych kalibracja wg. RIAA oraz jakość wzmocnienia wykorzystywana do ustawienia wyjścia wkładki do napięcia poziomu liniowego. 
Stopień gramofonowy Integrated 225 wykorzystuje mieszaną aktywną/pasywną topologię korekcji. Aktywna korekcja niskich częstotliwości występuje przy punktach 50Hz i 500Hz (zgodnie z krzywą zdefiniowaną przez RIAA). Przy 2122Hz (także zdefiniowane przez RIAA) korekcja wysokiej częstotliwości pozostaje pasywna. Oryginalny sygnał przechodzi przez krzywą w zgodzie z perfekcyjną liniowością: żadna informacja muzyczna nie ginie ani nie jest zniekształcona, a niuanse oryginalnego nagrania zostają w całości zachowane.
W celu utrzymania minimalnej ilości części na ścieżce sygnały, topologia nie inwertującego sprzężenia zwrotnego w stopniu przedwzmacniacza gramofonowego jest zaprojektowana jedynie na bazie dwóch podwójnych wysokiej jakości wzmacniaczy operacyjnych. Pierwszy zapewnia wzmocnienie, jednocześnie izolując układ sprzężenia zwrotnego od wkładki, aby zapewnić dokładność w paśmie przenoszenia. Drugi jest skonfigurowany jako bufor, izolując układ filtra korekcyjnego od kontroli głośności w celu zapobiegania nawet najmniejszym odchyłom w pasmie przenoszenia podczas regulacji poziomu głośności.
Końcowy efekt? Wyjątkowe możliwości ukazywania całej magii ukrytej w rowkach płyt winylowych…z cichego tła wyłania się mocny, dokładny bas, błyskawiczne przejścia, szczegółowa góra i szeroka scena.

Wewnętrzna moc
Zasilanie Integrated 225 opiera się na zaawansowanej generacji transformatorze toroidalnym, co ma ogromny wpływ na wyjątkowo niski poziom szumów. Masywny transformator pracuje konserwatywnie i posiada szynę wysokiego napięcia. Zasila dwa duże (51 x 80 mm) kondensatory filtrujące Nichicon o niskiej rezystancji i induktancji szeregowej (ESR i ESL) o łącznej pojemności 30.000 mikrofaradów. Główny zasilacz posiada także szyny +/-15V dla układów przedwzmacniacza audio obsługiwane przez dwa precyzyjne regulatory zasilania. Dodatkowy regulator zasilania jest wykorzystywany w zasilaczu trybu czuwania. Stopnie wejścia i napięcia wzmacniacza mają konstrukcję różnicową, jednak stopień wyjścia, najważniejszy dla świetnego dźwięku, wykorzystuje sprawdzoną topologię wyjścia Anthem: w pełni symetryczną komplementarną konstrukcję Klasy AB z trzema parami wysokiej jakości dwubiegunowymi wzmacniaczami operacyjnym na kanał. Zaprojektowana, aby maksymalnie zredukować zniekształcenia, zapewnia również wyjątkową liniowość, szybką reakcję i szerokie pasmo przenoszenia, minimalizując zużycie energii.

Radiatory zaprojektowane komputerowo
Duże, zaprojektowane specjalnie dla tego wzmacniacza radiatory, po jednym dla każdego kanału, zapewniają, że Integrated 225 rozprasza ciepło szybko i efektywnie. Komputerowo zaprojektowane i modelowane, mają za zadanie maksymalizować transfer ciepła dla efektywnego pozbywania się ciepła poza układ wzmacniacza. Wynikiem jest zimna praca urządzenia i brak wiatraków.

Analogowe podejście do głośności
Sięgając do korzeni, Integrated 225 jest wyposażony w duży, analogowy potencjometr, służący do regulacji głośności. Dzięki wysokiej jakości tego elementu, niezależnie od poziomu głośności wydajność zawsze jest na najwyższym poziomie. Regulacja głośności może odbywać się na trzy sposoby: ręcznie, przez pilota lub interfejs RS-232.

Kontrola tonów z funkcją bezpośredniego przesyłu
Regulacja basów i tonów wysokich w Integrated 225 została zaprojektowana w ten sposób, żeby ingerować wyłączne w ekstrema tonalne w dosyć łagodny sposób. Regulacje są szczególnie przydatne aby wyostrzyć słabe nagranie, bez rozstrajania muzycznej równowagi. Aby łatwo dostrajać dźwięk, regulatory Bass i Treble są umieszczone na przednim panelu. Dla purystów (i najlepszych nagrań) jest opcja bezpośredniego przesyłania sygnału z całkowitym ominięciem tych regulacji (tone defeat).

Wysokiej jakości połączenia wejściowe
Mocne terminale głośnikowe Integrated 225 zapewniają pełne i ciągłe dostarczanie mocy do głośników. Są bardzo proste w użyciu i akceptują podłączenie kabli głośnikowych o bardzo dużych przekrojach. Dodatkowo wzmacniacz jest wyposażony w wyjście przedwzmacniacza Pre-out (dla możliwych aplikacji bi-amping) i wyjście liniowe Rec-out do nagrywania.

Wyzwalacz12V
Funkcja wyzwalacza Integrated 225 pozwala na włączenie i wyłączenie urządzenia zdalnie przez wyzwalacz z innego komponentu lub systemu sterowania. Wejście mini-jack 3.5mm otrzymuje sygnał 12V z urządzenia sterującego i ten sam sygnał może być przekazany do innego komponentu przez wyjście wyzwalacza.

Wejścia
Podręczne wejście dla urządzeń przenośnych plus siedem dodatkowych wejść stereo: wejście gramofonowe, CD, zbalansowane, trzy AUX i wejście magnetofonu (Tape In). Każde wejście może być podłączone za pomocą pary konektorów RCA na tylnym panelu z dwoma wyjątkami: wejścia zbalansowanego z dwoma konektorami XLR na tylnym panelu i wejścia mini-jack 3.5mm dla urządzeń przenośnych na przednim panelu. Bezpośrednie przyciski wyboru wyboru źródeł są umieszczone na przednim panelu dla łatwego dostępu. Dodatkowo mogą być kontrolowane za pomocą pilota zdalnego sterowania lub przez komendy portu RS-232.

Połączenia zbalansowane XLR i pozłacane wejścia
Połączenia zbalansowane XLR są spotykane zarówno w profesjonalnych studiach nagraniowych jak i transmisyjnych, gdyż zapewniają najniższy poziom hałasu i szumu. Teraz możesz używać tą samą wysoką jakość połączeń w Twoim Integrated 225. Dodatkowo pozłacane gniazda terminali RCA zapewniają wysoką jakość dla tego typu połączeń.

ADVANCED LOADING MONITORING (ALM)
Układ ALM chroni czułe komponenty wyjściowe urządzeń poprzez stałe monitorowanie temperatury, napięcia i prądu, aby zapewnić optymalną i długotrwałą wydajność i jakość. ALM jest całkowicie nieinwazyjny – nie znajduje się w torze sygnału i włącza się wyłącznie w ekstremalnych sytuacjach, aby chronić wzmacniacz przed uszkodzeniami poprzez utrzymywanie bezpiecznego poziomu pracy wszystkich komponentów wyjściowych.

Specyfikacja techniczna:
Przedwzmacniacz gramofonowy
- Impedancja wejścia 47 kΩ
- Pojemność wejścia 120 pF
- Maksymalny poziom wejścia 18 mV przy 20 Hz, 140 mV przy 1 kHz, 160 mV przy 20 kHz
- Podbicie (przy 1 kHz) 35 dB
- Przesłuch (przy 1 kHz) 80 dB
- Pasmo przenoszenia RIAA ±0.5 dB (100 Hz do 20 kHz); -1 dB (20 Hz)
- THD+N (przy 1 kHz, 5 mV wejścia) 0.05%
- Stosunek Sygnał/Szum (ref. 5 mV przy 1 kHz, filtr IEC-A) 83 dB

Przedwzmacniacz
- Impedancja wejścia 30 kΩ
- Impedancja wyjścia Pre-Out 560 Ω
- Impedancja wyjścia Rec-Out 100 Ω
- Znamionowy poziom wejścia 1.0 Vrms
- Maksymalny poziom wejścia 7.6 Vrms
- Minimalne obciążenie 5 kΩ
- Znamionowy poziom wyjścia (obciążenie 100 kohm) 1.0 Vrms
- Maksymalny poziom wyjścia (obciążenie 100 kohm) 7.6 Vrms
- Wyjście słuchawkowe 500 mW przy 32 Ω, 0.03% THD+N
- Separacja kanałów (przy 1 kHz) 75 dB
- Przesłuchy pomiędzy wejściami (przy 1 kHz) 72 dB
- Konfiguracja pinów XLR Pin 1: Uziemienie, Pin 2: Dodatni, Pin 3: Ujemny
- Pasmo przenoszenia oraz transferu danych 20 Hz do 20 kHz (+0, -0.1 dB); 1 Hz do 170 kHz (+0, -3 dB)
- THD+N (przy mierzonym poziomie wejścia oraz wyjścia) 0.003% (80 kHz BW)
- IMD (CCIF przy 15 kHz i 16 kHz) 0.0005%
- Stosunek Sygnał/Szum (A-ważone, ref. 2.0 Vrms) 105 dB

Wzmacniacz
- Moc (8 ohm, dwa kanały aktywne) 225 W RMS (FTC)
- Moc (4 ohm, dwa kanały aktywne) 310 W RMS (Short term)
- Pasmo przenoszenia 20 Hz do 20 kHz (+0, -0.15 dB)
- Pasmo transferu danych 1 Hz do 200 kHz (+0, -3 dB)
- THD+N 0.01% przy 1kHz, 0.03% przy 20 kHz (100 W przy 8 Ω)
- Pasmo oddawania mocy

- Współczynnik spadku 25 V/µs
- Headroom 1.4 dB (8 Ω), 2.8 dB (4 Ω)
- Współczynnik tłumienia 80 przy 1 kHz (dla 8 Ω)
- Stosunek Sygnał/Szum (A-ważone, 225 W) 105 dB
- Przesłuch >57 dB (100 Hz do 10 kHz)
- Przyrost napięcia 29 dB

Kontrola
- Częstotliwość fali IR 38 kHz
- Polaryzacja wejścia Trigger Niespolaryzowane

Zasilanie
- Napięcie liniowe AC 220 - 240V, 50/60 Hz
- Pobór mocy 300 W typowo (maksymalnie 800 W)

Wymiary
- Wysokość 14.9 cm (z nóżkami)
- Szerokość 43.8 cm
- Głębokość 45.7 cm
- Waga 19.4 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Anthem objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.