Apertura Kayla - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Apertura
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 22 900,00 zł / szt.

Kolumna podstawkowa Apertura Kayla
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 i 50 miesięcy lub specjalna oferta!

Kolumna podstawkowa Apertura Kayla

Kayla to referencyjny monitor marki Apertura. Jest on jedynym głośnikiem podstawkowym w nowej linii Apertura.
Kayla jest kontynuacją koncepcji głośnika Kalibrator wyprodukowanego 15 lat temu który posiadał również 8” głośnik niskotonowy i wysokotonowy. Nowy model korzysta z nowych doświadczeń zdobytych podczas konstruowania nowej linii Apertura oraz nowymi głośnikami i komponentami.

Kayla nie została zaprojektowana jako typowy głośnik półkowy, który posiada ograniczenia. Celem projektantów było stworzenie głośnika bardzo dobrze wykonanego, pasującego do każdego nowoczesnego pokoju odsłuchowego.

Bass refleks został umieszczony blisko głośnika niskotonowego, który odprowadza powietrze pod głośnik. To specyficzne rozwiązanie wpływa na lepsze sprzężenie basu pomimo małych rozmiarów głośnika oraz rozszerzania pasma dla niskich częstotliwości.Głośniki Kayla posiadają dedykowane podstawki z otworem wentylacyjnym wykonane z aluminium i drewna.

Jak wszystkie pozostałe głośniki podłogowe Apertura , Kayla stoi na centralnie umieszczonym na środku podstawy stożku (kolcu) a pozostałe cztery kolce służą do stabilizacji głośnika.

W Kayla zastosowano również nowy kształt głośników czyli dwa wygięte boczne panele o różnych długościach i niesymetrycznych powierzchniach. Wybór ten podyktowany został problemami kosmetycznymi jak zmniejszenie powierzchni tylnej i przedniej oraz technicznymi jak uwolnienie od niechcianych zabarwień. Głośnik został wykonany z wysokiej jakości cienkich płyt MDF. Zostały one sklejone i ciśnieniowo uformowane aby ostatecznie osiągnąć grubość od 25 do30mm.
Ta konstrukcja pozwala na tłumienie drgań wewnątrz obudowy. Zastosowane dwa panele radykalnie tłumią poprawiają tłumienie. Tłumienie wewnątrz jest niezbędne aby uniknąć podbarwień wynikających z obudowy. Im mniejsze będzie obciążenie tym ciężej tłumić ciśnienia akustyczne wewnątrz obudowy. Mieszana trzech różnych materiałów wykorzystanych w określonych lokalizacjach anuluje fale stojące.

W przeciwieństwie do popularnych trendów Kayla wyposażona jest w 8” głośnik średnioniskotonowy. Głośnik zaprojektowany przez Seas w Norwegi został zmieniony przez Apertura. Zamontowany magnes ulepsza zmniejszenie zakłóceń i tłumienie mechaniczne. Jak w pozostałych głośnikach Apertury wykorzystano perforowany tym materiału ,,Isotactic Matrix”. Jest to nowy kompozytowy materiał bazujący na polipropylnenie. Materiał ten wykazuje sztywność, lekość i dobre właściwości tłumiące.

Głośnik wysokotonowy to najlepszy dostępny głośnik wstęgowy Ribbon. W 2” głośniku wstęgowym wykorzystano membranę aluminiowo polimerową bardziej równą niż w starszych głośnikach które były pofalowane.Dzięki niskiej masie oraz potężnemu magnesowi Neodynowemu jest to jedyny typ głośnik wysokotonowego który jest w stanie odtworzyć większość przejść i delikatnych niuansów.

Technologia zwrotnicy DRIM użyta w głośnikach Apertury pozwala na perforowanie intermodulacyjne (minimum trzy częstotliwości 6dB, 12db, 24dB) oraz wyrównanie czasowe.Zwrotnica wykorzystuje tylko audiofilskie komponęty prądowe (140um grubość miedzi).

Głośniki Kayla wyróżnia niezwykły potencjał w zakresie dynamicznym i rozciągnięciem basowym.

Specyfikacja techniczna:
- pasmo przenoszenia: 35-30 000 Hz / + 3dB
- czułość: 88dB / 2.83w / 1m
- impedancja: 8Ω
- konstrukcja: Bass- Reflex
- głośnik nisko-średniotonowy: 1x 8 " Matrix
- głośnik wysokotonowy: 2" tweeter Ribbon
- podział zwrotnicy: 2.8kHz
- terminale: Pojedyncze przewody
- wymiary: 317x447x420mm ( SxGxW) / (Z podstawą) 328x447x1228mm
- waga: 20 kg / z podstawą: 40 kg

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Apertura objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.