Arcam Muso - Raty 30x0% lub rabat! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Arcam
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 1 290,00 zł / szt.

Kolumna podstawkowa Arcam Muso
Cena dotyczy 1 szt. produktu.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub atrakcyjny rabat!

Kolumna podstawkowa Arcam Muso

Kolumna muso została zaprojektowana tak, aby idealnie uzupełniać systemy Solo Movie & Music. Zapewnia audiofilską jakość dźwięku, a jej dyskretny – jednak stylowy – wygląd wpasowuje się w stylistykę innych elementów systemu Solo. Cechami wyróżniającymi nowy głośnik Solo muso jest łatwość instalacji i dźwięk pełen lekkości.

W głównym przetworniku zastosowano opatentowaną, warstwową membranę z masy papierowej i włókna, która jest odpowiednio lekka i optymalnie sztywna. Kosz jest wykonany z odlewu. Taka konstrukcja ma przewagę nad częściej stosowanymi i tańszymi koszami ze stali, gdyż pozwala uzyskać cieńsze zawieszenie, co sprawia, że dźwięk z tyłu membrany łatwiej dociera w głąb obudowy, redukując fale odbite, które zwiększają zniekształcenia.
Materiał wygłuszający w obudowie dodatkowo tłumi odbicia wewnętrzne i powiększa objętość pozorną obudowy, gdyż spowalni
a ruch powietrza, powiększając pasmo przenoszenia niskich częstotliwości. Ścianki wyłożone są materiałem tłumiącym wibracje, dzięki czemu dźwięk wypromieniowany przez obudowę na zewnątrz jest zredukowany do minimum.

W tweeterze muso zastosowano kopułkę z czystego aluminium. Tak jak w przypadku głównego głośnika dźwięk wypromieniowany jest do przodu i do tyłu. Fale dźwiękowe z tweetera docierają także do wnętrza obudowy. Aby temu zaradzić, tylna powierzchnia tweetera jest wytłumiona, co znacznie obniża zniekształcenia i poprawia czystość dźwięku, szczególnie dla najdrobniejszych detali.

Otwór basrefleksu znajduje się z przodu, więc głośnik muso można ustawić blisko ścian, co nie ma wpływu na przetwarzanie niskich tonów. Aby rozszerzyć pasmo przenoszenia dolnych częstotliwości bez efektu „sapania”, należy zastosować długi port o dużym przekroju. Obudowa głośników nie jest na tyle głęboka, aby zmieścić długi port, więc jest on wygięty i ma cienkie ścianki, dzięki czemu przenosi minimalne drgania nawet przy dużej głośności dźwięku.

Specyfikacja techniczna:
- Konstrukcja Dwudrożna z basrefleksem o pojemności 4 litrów
- Solidna obudowa z odlewanego aluminium
- Głośnik niskośredniotonowy, membrana o średnicy 125 mm (5 cali). Opatentowana membrana z masy papierowej, odlewany kosz
- Głośnik wysokotonowy z magnesem neodymowym i kopułką aluminiową o śr. 25 mm (1 cal)
- Moc znamionowa (maksymalna) 80 W
- Pasmo przenoszenia 70 – 22 000 Hz
- Impedancja (znamionowa) 4 Ω
- Czułość 83 dB/W, mierzona w odl. 1 m
- Zwrotnica Wysokiej jakości układ o 6 elementach, podział przy 2,5 kHz, 12 dB/oktawę
- Zalecana moc wyjściowa wzmacniacza 100 W
- Sposób podłączenia Złocone zaciski 4 mm (5 możliwości podłączenia)
- Wymiary (szer./wys./głęb.) wraz z zaciskami 150 x 270 x 165 mm
- Waga netto 3,010 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Arcam objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.