Audio-gd R-8 - kredyt 10x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio-gd
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 6 900,00 zł / szt.

Przetwornik cyfrowo/analogowy Audio-gd R-8

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

Przetwornik cyfrowo/analogowy Audio-gd R-8

R-8 to w przetwornik cyfrowo-analogowy, oparty na drabinkach rezystorowych R-2R w technologii MSB. Przetworniki R-2R pod kontrolą ultra-fast FPGA, to przedstawiciel wielobitowej konstrukcji D/A. Charakteryzują się czystym dźwiękiem, dynamiką i bardzo niskim poziomem szumu kwantyzacji. R-8 jest bezpośrednią kontynuacją R2R-7. W DAC`u R-8 produkcji Audio-GD użyto 4 grup modułów D-7 R-2R. Urządzenie jest również w pełni zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym i przedwzmacniaczem. Pełni też funkcję w dyskretnego natywnego dekodera DSD.

R-8 jest wyposażony w 5 wejść cyfrowych: HDMI; RCA 24bit/192KHz; Optical 24bit/92KHz; I2S 32bit/384KHz; USB 32bit/384KHz; USB Amanero Combo 384. Dzięki nim jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi systemami przesyłu dźwięku cyfrowego. Wejście USB jest obsługiwane przez popularny Amanero Combo 384 32bit/384kHz który współpracuje z oscylatorami TCXO.

Unikalną cechą wszystkich produktów Audio-GD jest wykorzystanie w budowie części analogowej urządzeń, wzmacniaczy pracujących w domenie prądowej. Analogowy stopień firma Audio-GD opracowała samodzielnie, opierając się na układzie wzmocnienia lustra prądowego. Jednostopniowy wzmacniacz pracujący w domenie prądowej ACSS, zbudowany z elementów dyskretnych, bez kondensatorów sprzęgających w torze audio, charakteryzuje się wysoką szczegółowością jak i niebywale niskimi zniekształceniami. Rozwiązanie ACSS pozwoliło zminimalizować problemy wpływu komponentów elektronicznych na barwę. W torze wzmacniacza nie wykorzystuje się scalonych wzmacniaczy operacyjnych OPA. W tradycyjnych konstrukcjach wykorzystywanych przez większość firm, wzmocnienie jest realizowane w trzech stopniach, co prowadzi do kumulacji zniekształceń i ma wpływ na barwę (diagram poniżej). Priorytetem w konstrukcjach Audio-GD, jest jak najmniejszy wpływ części analogowej urządzenia na dźwięk reprodukowany poprzez przetwornik D/A. Elementy elektroniczne wykorzystywane do budowy urządzeń są bardzo starannie dobierane spośród najlepszych dostępnych, jak i produkowane specjalnie na zamówienie. Wszystkie połączenia wewnątrz obudowy są realizowane za pomocą kabli z czystej miedzi OCC. Nie jest bez znaczenia ręczny proces składania podzespołów i ich wielokrotne testy na różnych etapach produkcji. Gotowe urządzenie jest wygrzewane, a następnie powtórnie testowane przed wysyłką do klienta.

Jednym z kluczowych elementów w wysokiej klasie urządzeń audio jest zasilanie. Audio-GD podchodzi do tego tematu bardzo poważnie. Wszystkie, nawet najtańsze produkty Audio-GD, są wyposażone w wiele dyskretnych stabilizatorów, zasilających indywidualnie moduły składowe urządzeń. Zasilacze impulsowe tak powszechnie stosowane ze względu na swoją wydajność i prostą budowę, nie mogą zapewnić prądu o wysokiej stabilności. Dlatego Audio-GD w swoich produktach stosuje transformatory toroidalne i dyskretne stabilizatory napięcia. Każdy moduł R2R-2 ma dedykowany transformator i sekcje stabilizatorów, osobno dla części cyfrowej i dla każdego kanału części analogowej. Takie rozwiązanie gwarantuje pełną separacje elektryczną modułów. Nie ma niebezpieczeństwa, że prąd zasilania będzie nawet chwilowo niewystarczający, co objawia się w innych urządzeniach słyszalnym ograniczeniem dynamiki, szczególnie w dolnych częstotliwościach pasma odsłuchowego. Wszystkie produkty Audio-GD są montowane w obudowach aluminiowych. Zapewnia to doskonałe ekranowanie elementów wewnętrznych.

Specyfikacja techniczna:
- Odstęp sygnału od szumu (S/N Ratio) >120DB
- Impedancja wyjściowa <5 ohm (XLR ,RCA)
- Moc wyjściowa:
  2.5V (RCA)
  5V (XLR)
  2+2MA (ACSS)
- Czułość wejścia
  0.5 Vp-p ( 75 Ohms, Coaxial )
  19 dBm (Optical)
  USB1.0 - USB3.0
  RJ45 /HDMI : 3.3V
- Wspierane systemy operacyjne Windows, OSX, Linux, ISO
- Pasmo przenoszenia 20Hz - 100KHz
- THD <0.0005% (20Hz-20KHz, Non-Weight)
- Wspierane próbkowanie
  USB : 44.1kHz - 384kHz /32Bit DSD64-256
  I2S mode: 44.1kHz - 384kHz /32Bit DSD64-512
  Coaxial mode: 44.1kHz - 192kHz /24Bit
  Optical mode: 44.1kHz - 192kHz /24Bit
Zasilanie: 220-240V AC 50/60 Hz
- Moc pobierana 40W
- Wymiary W430 X L445 X H80 (mm, pełne aluminium)
- Waga 12 KG

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Audio-gd objęty jest 3-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door. Producent zapewnia 10-letni okres wsparcia serwisowego zakupionych urządzeń.