Cambridge Audio CXR200 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Cambridge Audio
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin przy odbiorze osobistym.
  • szt.
  • 10 990,00 zł 8 990,00 zł

Amplituner wielokanałowy Cambridge Audio CXR200

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 lub 20 miesięcy.
Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową przy zakupie elektroniki wraz z zestawem kolumn - szczegóły (42) 213 01 66

Amplituner wielokanałowy Cambridge Audio CXR200

Moc, precyzja i sieciowa łączność
Nasz flagowy odbiornik CXR200 to najwyższej klasy wzmacniacz o mocy 200 W na kanał, skupiając w sobie całą naszą wiedzę o dźwięku hi-fi, aby zapewniać wspaniałe, wciągające doznania kina domowego.
Amplituner CXR200 zaprojektowaliśmy od podstaw tak, aby był sercem cyfrowego systemu, więc zawiera ten sam, najnowocześniejszy moduł transmisji strumieniowego StreamMagic, jaki znajduje się w odtwarzaczu sieciowym CXN firmy Cambridge Audio.
Amplituner CXR200 odtwarza wszystko, od skompresowanych plików MP3, po studyjnej jakości pliki dźwiękowe FLAC i WAV o formacie do 24 bity/192 kHz, przewodowo, bezprzewodowo przez Wi-Fi oraz z dysków twardych USB. Dodanie odbiornika Bluetooth BT100 i sparowanie go z dowolnym, kompatybilnym urządzeniem, umożliwi odtwarzanie dźwięku z doskonałą jakością, dzięki technologii aptX. Amplituner CXR200 odbiera dźwięk, przesyłany strumieniowo z sieci, jest kompatybilny z serwisem Spotify Connect i zapewnia dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych. Obsługuje nawet system DSD (Direct Stream Digital), umożliwiając odtwarzanie płyt SACD za pomocą uniwersalnego odtwarzacza. Dopełnieniem wyjścia audio jest jego jakość wykonania, wizualne nie mające sobie równych. Osiem wejściowych gniazd HDMI zaspokaja wszelkie potrzeby kanałów z obrazem, a dwa z nich (jedno z przodu, drugie z tyłu) obsługują standard MHL, umożliwiając łatwe obserwowanie zawartości telefonu na dużym ekranie. A dwa wyjścia HDMI umożliwiają podłączenie projektora, jak również telewizora lub można korzystać z funkcjonalności drugiej strefy (Zone 2), przesyłając niezależny obraz i dźwięk do drugiego pomieszczenia.
Złącza HDMI mają format 2.0 (oprócz wejść MHL o formacie 1.4) i obsługują standardy 4K i 3D, a amplituner CXR200 skaluje wszystkie sygnały 1080p do formatu 4K. Dzięki wsparciu technologią Deep Colour gwarantowana jest głębia kolorów oraz ostry i szczegółowy obraz. Sercem amplitunera CXR200 jest najwyższej klasy toroidalny transformator o niskiej gęstości strumienia. Gwarantujemy, że wzmacniacz będzie generować bardzo niskie szumy i zniekształcenia, natomiast wyjściowa moc 200 W w trybie stereofonicznym lub 120 W przy sterowaniu wszystkimi siedmioma kanałami to więcej, niż trzeba dla nawet najbardziej wymagających głośników. Dodaj bezpłatną aplikację dla systemu iOS lub Android, aby sterować odtwarzaniem muzyki z sieci i mieć wyjątkowy wzmacniacz hi-fi, który ujawni nieodkryte wcześniej warstwy dźwięku.

Więcej mocy i funkcjonalności
W porównaniu z siostrzanym amplitunerem CXR120, amplituner CXR200 oferuje znaczący krok naprzód odnośnie wydajności i funkcjonalności. Na uzwojeniu wtórnym jest więcej mocy z olbrzymiego transformatora toroidalnego, 200 W na kanał, plus dodatkowe wejście HDMI, dając łącznie 8 wejść. Amplituner CXR200 obsługuje również drugą strefę. W drugim wyjściu HDMI można niezależnie zmieniać źródło sygnału, z możliwością wybierania źródła dźwięku, aby dopasować do sygnału wideo.

Integralność sygnału
Odbiornik audio-wideo stawia własne wyzwania, jeśli chodzi o utrzymanie integracji sygnału, szczególnie wtedy, gdy używane są obwody HDMI o dużej prędkości oraz moduł sieciowy. Aby wyeliminować interferencje, używamy wielowarstwowych płyt obwodów drukowanych, z ekranowaniem umieszczonym na płycie. Takie podejście umożliwia utrzymanie masy i ekranu bardzo blisko struktur półprzewodnikowych, zapobiegając przedostawaniu się interferencji do toru dźwiękowego. W amplitunerze CXR200 zastosowano taką samą filozofię konstrukcji, jak w stereofonicznych wzmacniaczach CXA60 i CXA80, redukującą ilość komponentów toru sygnałowego.

Filozofia transmisji strumieniowej
Opracowany w firmie Cambridge i używany w amplitunerze CXR200 moduł transmisji strumieniowej to ten sam moduł, który znajduje się w odtwarzaczu sieciowym CXN oraz naszym flagowym odtwarzaczu sieciowym 851N. Ten moduł nie steruje w żaden sposób modułem AVR, ale działa jako zintegrowany streamer w ramach odbiornika audio-wideo. W związku z tym nie ma do czynienia z trybami dekodowania i różnymi procesorami sygnałowymi. Jest jeszcze jeden dobry powód, aby używać modułu w ten sposób: pozwala nam to kontrolować i udoskonalać doznania użytkownika. W amplitunerze CXR200 stosujemy chipset HDMI firmy Panasonic, oferujący znaczny wzrost wydajności obrazu w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Najnowsza generacja HDMI
Wszystkie gniazda HDMI mogą wyglądać tak samo, ale tak nie jest. W naszych poprzednich amplitunerach mieliśmy oczywiście bardzo dobrą wydajność wideo, ale to jest najnowocześniejszy chipset, więc jakość dostarczanego obrazu jest niesamowita. Amplituner aktualnie posiada dwa przełączniki sygnału HDMI, a każde obsługuje cztery wejścia 2.0. Należy zauważyć, że chipset skaluje z formatu wejściowego 1080p tylko do formatu 4K (3840 x 2160).
Wszystkie sześć gniazd na panelu tylnym występuje w wersji 2.0 i mają system ochrony przed kopiowaniem HDCP w wersji 2.2. Następnie są dwa gniazda HDMI/MHL, jedno z przodu i jedno z tyłu, obydwa mają format HDMI 1.4, ponieważ standard MHL nie obsługuje jeszcze formatu 4K. Wyjście z dwóch gniazd wyjściowych HDMI można dublować, co umożliwia sterowanie zarówno ekranem, jak i projektorem z AVR.

Pełna wygoda HDMI
Jeśli jest to włączone w menu, nasz nowy tryb omijania HDMI utrzymuje aktywność płyty HDMI, więc nie trzeba już włączać zasilania amplitunera, aby oglądać program telewizyjny. Tryb jest stosowany do wejścia, które było używane jako ostatnie lub można dostosować ustawienia tak, aby było to zawsze to samo wejście. Idealne rozwiązanie, jeśli amplituner jest używany przez dużą rodzinę.

Procesor sygnałowy i konwertery cyfrowo-analogowe
Pod obudową amplitunera CXR200 znajduje się procesor sygnałowy Cirrus Logic oraz konwertery cyfrowo-analogowe wysokiej rozdzielczości. Wybraliśmy taką drogę, bo wierzymy, że firma Cirrus Logic wyznacza nowe standardy, jeśli chodzi o przetwarzanie sygnału w odbiorniku audio-wideo. Naturalnie konwertery cyfrowo-analogowe obsługują odtwarzanie w formacie 24 bity/192 kHz. Kompatybilność jest duża i obejmuje formaty WAVE, FLAC, ALAC, AIFF, MP3, AAC, HE AAC, AAC+ i OGG Vorbis. Wsparcie DSD zapewnia HDMI z SACD.

Inteligentne przetwarzanie wielokanałowe
Jeśli chodzi o przetwarzanie, nasze odbiorniki CX będą automatycznie konfigurować wyjście w celu uzyskania najlepszych rezultatów, opierając się na wybranej konfiguracji głośników. Np. procesor sygnałowy Cirrus Logic automatycznie przekieruje dźwięk z systemu 5.1 na układ głośników 7.1. Jeśli wolisz, istnieje możliwość ręcznego wybrania, jakie przetwarzanie ma być stosowane, np. tryb stereofoniczny ze wszystkich głośników podczas domowego przyjęcia.

Ulepszony interfejs użytkownika
W ramach naszej misji upraszczania odbiornika audio-wideo dokonaliśmy kilku dużych zmian w interfejsie użytkownika amplitunera CXR200. Przejrzyste menu i oczywista grafika sprawiają, że nawigacja i instalacja to łatwizna. Konfigurowanie i użytkowanie nigdy nie były łatwiejsze.

Perfekcyjna, automatyczna kalibracja
Amplituner CXR200 wyposażono w mikrofon do automatycznej kalibracji, mierzący odległości rozstawienia głośników i optymalizujący głośność. W przeciwieństwie do innych systemów autokalibracji, wcale nie zmieniamy barwy dźwięku konfigurowanych głośników. Jeśli chcesz ręczne skonfigurować system, można to zrobić z taką samą łatwością.

Bluetooth skrojony na miarę
Jeśli chcesz używać amplitunera CXR200 z urządzeniem Bluetooth, oferujemy opcjonalny odbiornik BT100. To urządzenie Bluetooth najwyższej klasy jest izolowane wewnętrznie w chassis odbiornika i zostało zaprojektowane tak, aby zapewniać maksimum wydajności ze źródeł Bluetooth, takich jak tablet lub smartfon. Całe kodowanie dla odbiornika BT100 odbywa się na miejscu. Dołączamy nawet przedłużacz, zapewniający uzyskanie najlepszego zakresu systemu Bluetooth.

Specyfikacja techniczna:
- Moc:
  200W/kanał RMS, 6 omów przy obciążeniu 2 kanałów
  170W/kanał RMS, 8 omów przy obciążeniu 2 kanałów
  120W/kanał RMS, 8 omów przy obciążeniu wszystkich 7 kanałów
- HDMI 2.0, HDCP 2.2, ARC obsługiwane przy HDMI 1
- Wejścia audio: 4xanalog, tuner (FM/AM), wejście 7.1, 2xcoaxial, 4xoptical
- Wejścia video: 8xHDMI 2.0 (7 na tylnej płycie, 1 na przednim panelu, 2 kompatybilny z MHL)
- Wyjścia audio: 7 kanałów z końcówek mocy, Stereo pre out, 2xsubwoofer pre out
- Wyjścia video: 2xHDMI, ARC na HDMI 1, Zone 2 poprzez HDMI 2
- Wyjścia ZONE 2: 1xHDMI 2.0, 1xPreamp, 1 para wyjść z końcówki mocy
- Wyjście słuchawkowe
- Moduł WiFi
- Bluetooth
- Spotify
- Obsługiwane formaty audio: ALAC, WAV, FLAC, AIFF, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis (16-24 bit, 11.025-192kHz), DSD (via HDMI)
- Maksymalny pobór mocy 1800W
- Pobór mocy w trybie standby <0.5W
- Wymiary 165x430x420mm
- Waga 15.7kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Cambridge Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.