Cary Audio CDP 1 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Cary Audio
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 7 500,00 zł / szt.
Odtwarzacz CD Cary Audio CDP 1

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.
Cary to marka z USA, zajmująca się produkcją elektroniki audio. Firma oferuje zarówno odtwarzacze CD, jak też wzmacniacze, tak zintegrowane jak i w pełni rozseparowane, bazujące zarówno na technice lampowej jak i tranzystorowej. Głównym trzonem oferty są jednak doskonałe produkty lampowe i z tego firma jest znana. Do serc audiofilów trafia podstawowym modelem SLI-80, który dzięki swojej uniwersalności, czyli połączeniu detalicznego dźwięku z lampowym czarem oraz dynamiką. Dla zaawansowanych, Cary produkuje monobloki lampowe 845 oraz topowe 211, które swym bezkompromisowym dźwiękiem przekraczają wszystkie znane bariery.

Priorytety
Cary Audio należy do wąskiego grona producentów sprzętu hi-end. Jakość komponentów używanych do budowy każdego urządzenia jest zawsze najwyższa, a sposób wykonania  perfekcyjny. Na tle konkurencji ceny produktów Cary są bardzo atrakcyjne.

Historia
Firma Cary Audio powstała w 1989 roku, a jej założycielami byli Dennis Haad i jego żona. Pierwszy wzmacniacz single-ended zbudował Dennis już w wieku siedmiu lat. Kolejne lata jego życia to dalszy rozwój pasji i żmudna praca nad elektroniką audio. Myśl o założeniu własnej firmy była owocem porównania własnych konstrukcji z innymi urządzeniami hi-end. Pierwszymi projektami Cary Audio były 100 watowe monobloki i pasywny przedwzmacniacz PD-1. Urządzenia zostały zaprezentowane na łamach "Stereophile'a" i w niedługim czasie wzbudziły ogromne zainteresowanie w audiofilskim świecie. Po zimowej wystawie sprzętu hi-end (WCES) w 1990r. popyt na produkty firmy wzrósł kilkakrotnie. Firma nie mogła narzekać na wyniki sprzedaży, więc w krótkim czasie zaczęła się rozwijać i rozrastać.
Na znakomity rozwój wpływ miała doskonała jakość produktów i ich zalety dźwiękowe, które były potwierdzane entuzjastycznymi recenzjami. Czołowy magazyn USA - Stereophile regularnie w rankingu umieszczał kilka produktów w najwyższej klasie A.

Filozofia firmy
Cary Audio pragnie by każdy miłośnik muzyki na całym świecie mógł się cieszyć pięknym brzmieniem ich produktów. Jakkolwiek cel ten jest trochę nierealistyczny to jednak nie powstrzymuje wytrwałości w dążeniu do tego.

Obecność na rynku
Cary Audio prosperuje znakomicie. Aktualnie współpracuje z 63 dealerami w Stanach Zjednoczonych oraz 34 dystrybutorami na całym świecie.

Odtwarzacz CD CARY AUDIO CDP-1

Odtwarzacz CDP 1 oferuje podobną jakość co lampowy CD 303/300 za mniejsze pieniądze. Dzięki temu ten audiofilski odtwarzacz prezentuje znakomitą relację jakości do ceny. W sekcji przetwornika cyfrowo-analogowego pracują układy Burr Brown 1792. Odtwarzacz może upsamplować sygnał 44,1 kHz do częstotliwości 96, 192, 384, 512, lub 768 kHz, można więc znaleźć optymalną częstotliwość próbkowania dla każdego krążka z domowej płytoteki. Instalację ułatwia gniazdo RS 232. Odtwarzacz CD 303/300, na którym CDP 1 wzoruje układy tranzystorowe, zdobył nagrodę roku 2005 przyznawaną przez magazyn "Electronic House". "2005 Product of the Year" w miesięczniku Home Electronics

- Filtr cyfrowy:  CARY DSP-300 z dekodowaniem HDCD
- Przetwornik cyfrowo-analogowy:  2 x Burr Brown PCM 1792U
- Filtr analogowy:  trzeciego rzędu Bessel
- Wyjścia analogowe:  zbalansowane XLR, Single-ended RCA
- Wyjścia cyfrowe:  koaksjalne, Toslink
- Pasmo przenoszenia:  2 Hz - 22 kHz (44.1 kHz)
- Dynamika:  129 dB (1 kHz)
- Stosunek sygnał / szum:  122 dB (1 kHz)
- Separacja kanałów:  104 dB (1 kHz)
- Zniekształcenia THD:  0.003% (1kHz)
- Napięcie wyjściowe:  3 V RMS IR
- Pobór mocy:  50 W
- Wymiary (szer. x wys. x głęb.):  432 x 114 x 33 mm
- Waga:  ok. 10 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki CARY AUDIO objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.