Dayens Ecstasy IV Pre - kredyt 10x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Dayens
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 20 000,00 zł / szt.
Przedwzmacniacz stereofoniczny Dayens Ecstasy IV Pre

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

Przedwzmacniacz stereofoniczny Dayens Ecstasy IV Pre

Preamp - jeden z najmniej znanych wąskich gardeł systemów audio. Nawet tych klasy Hi-End.
Nikłej mocy sygnał, który wychodzi z DACa lub Pre gramofonowego jest potem silnie tłumiony żeby później mógł być wzmocniony przez końcówkę mocy. Sygnał ten najczęściej przechodzi przez, generującą spore szumy, napyloną ścieżką grafitową potencjometru. Na niskich poziomach głośności tracimy dynamikę, szczegóły, barwę i obcinamy pasmo. Lepszym rozwiązaniem jest drabinka rezystorowa, gdzie najcześciej mamy wtedy jeden, niskoszumny rezystor w torze.

A gdyby tak w ogóle wyrzucić szumiące rezystory?
Preamp Dayens Esctasy IV to właśnie zupełnie inne podejście do tego zagadnienia.
Tutaj za regulację głośności odpowiadają dwa najwyższej jakości transformatory szerokopasmowe. Każdy z poziomów głośności to osobny odczep transformatora. Co przez to uzyskujemy? Brak jakichkolwiek rezystorów ani innych pasywnych czy aktywnych elementów degradujących nasz wrażliwy sygnał audio. Zachowujemy w ten sposób pełnię szczegółów, pełny zakres dynamiki i brak zapiaszczeń czy ostrości w całym zakresie głośności.

To niesamowite ile jakości ucieka nam na tym etapie!
Same transformatory pochodzą z najlepszego źródła, bo produkuje je ręcznie firma AudioConsulting ze Szwajcarii. Produkują oni również gotowe preampy, ale tam ceny kilkakrotnie przekraczają cenę Serbskiej konstrukcji. Transformatory dają nam jeszcze jedną i równie wielką zaletę: izolację galwaniczną urządzeń i przez to oddzielenie od przenoszenia zakłóceń między nimi.

W Ecstasy IV wewnątrz znajdziemy srebrne okablowanie, a gniazda RCA i XLR to topowe WBT. Cała konstrukcja jest pasywna. Jest również możliwość rozłączenia uziemienia (ground lift). Dayens jest przykładem przedsiębiorstwa działającego poza głównym nurtem audio; jego sprzęty hi-fi są niszowe, bo produkowane w niewielkiej manufakturze w krótkich seriach – przez to są mniej znane audiofilom. Jednak każdy, kto miał kontakt z urządzeniami z logo Dayens wie, że oferują one dźwięk, który można określić jednym, ale wielce odpowiednim słowem – kultowy. I nie ma w tym sformułowaniu ani krzty przesady.

Specyfikacja techniczna:
- Wyjścia RCA: 2
- Wyjścia XLR: 2
- Pasmo (Hz): 0,5Hz - 300kHz
- Wejścia (pary): 4 RCA i 1 XLR
- Wymiary (mm): 460x100x280
- Waga (kg): 7

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Dayens objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.