Definitive Technology Mythos ST-L - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Definitive Technology
  • Dostępność: Mała ilość, potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.
  • szt.
  • 10 999,00 zł / szt.

Półaktywna kolumna podłogowa Definitive Technology Mythos ST-L

Cena dotyczy 1 szt. kolumn.
Możliwość zakupu kolumn w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 lub 20 miesięcy.

Półaktywna kolumna podłogowa Definitive Technology Mythos ST-L

Mythos ST-L to nowy, absolutnie topowy pół aktywny zespół głośnikowy klasy hi-end, którego unikalna konstrukcja i wykonanie zostały nagrodzone najwyższym branżowym wyróżnieniem największych na świecie targów audio-video czyli Las Vegas CES:

Innovations Design and Engineering Awards 2014.

Przy projektowaniu Mythos ST-L, a w szczególności zamkniętej sekcji średnio-wysokotonowej użyto laserowego wibrometrycznego systemu zainstalowanego w niemieckim laboratorium Klippel. Pozwoliło to miejscami na kilkunastokrotne obniżenie zniekształceń i podbarwień dźwięku, jakie generuje obudowa sekcji średnio-wysokotonowej, a w szczególności, zintegrowana aktywna sekcja niskotonowa.
Ręcznie polerowana obudowa wykonana z giętego, aluminium lotniczego zespolona z walcowaną aluminiową stopą została podzielona na: pasywną, klasyczną sekcję średnio-wysokotonową w układzie D'Appolito, który zapewnia perfekcyjne zespolenie dźwięku z trzech przetworników aktywną sekcję niskotonową opartą o membranę z plecionki karbonowo-polimerowej, która zapewnia atomowy bas - w zależności od regulacji gotowy do zastąpienia dwóch subwooferów (po jednym w każdej kolumnie) w kinie domowym lub perfekcyjnego grania perkusyjnych sekcji rytmicznych w muzyce stereo.

Aby zmniejszyć poziom zniekształceń generowanych przez same przetworniki producent zdecydował się na unikalny zabieg polegający na odwróceniu zawieszenia w jednym z głośników średniotonowych. Ponadto, każdy głośnik zyskał nowe oblicze technologii BDSS - tym razem, podwójne zawieszenie zostało dodatkowo spięte łącznikiem, który wyrównuje różnice energii między krańcami membrany.

Moc aktywnej sekcji niskotonowej wzrosła z 300 do 1200W RMS w klasie HD, zaś całkowita powierzchnia membran basowych wynosi 36-centymetrów, co odpowiada potężnemu, 14-calowemu subwooferowi. Efektywny zakres pracy Mythos ST-L rozpoczyna się od 24Hz, co jest wynikiem bliskim rekordowego nawet jak na najdroższe na świecie kolumny głośnikowe i znacząco lepszym od większości dostępnych na rynku subwooferów.

Ukoronowaniem powstania Definitive Technology Mythos ST-L jest 27-stronicowa biała księga zastosowanych technologii oraz pomiarów ich skuteczności w stosunku do starego modelu, która szczegółowo omawia każdy aspekt super-zaawansowanej konstrukcji giganta amerykańskiego rynku premium hi-fi.

Różnice w stosunku do poprzedniego modelu, czyli Mythos ST:
- poprawiona detaliczność średnich i wysokich tonów
- większy zakres dynamiki i wolumen dźwięku (skuteczność SPL)
- niższy poziom harmonicznych i zniekształceń intermodularnych
- lepsze rozciągnięcie basu przy mniejszych zniekształceniach
- lepsza scena zarówno w kwestii szerokości, jak i głębokości
- łatwy system instalacji kolców lub stopek wraz z możliwością regulacji wysokości
- wygodniejszy system regulacji basu za pomocą pilota
- prawie idealnie liniowa indukcyjność przetworników
- poprawiony wygląd

Specyfikacja techniczna:
- Konstrukcja 3-drożna
- Budowa kolumny Półaktywna (wymaga wzmacniacza)
- Przetworniki Dynamiczne
- Głośniki wysokotonowe 1x głośnik wysokotonowy 1 cal (2.54cm) z kopułką wykonaną z mieszanki magnezu i aluminium, poddaną hartowaniu, a następnie pokryta warstwą ceramiki, z całkowicie nowym o 59% większym magnesem, nowym materiałem zawieszenia oraz zmienioną geometrią skoku
- Głośniki średniotonowe 2x głośnik średniotonowy 5 cala (13cm) w układzie D'Appolito, wykonane w 3-ciej generacji opatentowanej technologii BDSS, zainstalowane w odlewanych, aluminiowych koszach, z polimerową membraną. Korektor fazy w technologii Linear Response Waveguide odlewany z aluminium dla lepszego odprowadzania ciepła z cewki głośnika
- Głośniki niskotonowe 1x aktywny przetwornik 6 na 10 cali (15x25cm) głęboko wychyłowy z plecionki karbonowo- polimerowej, napędzany wzmacniaczem 1200W RMS z serii SuperCube4000, pracujący w klasie HD, sterowany 56-bitowym procesorem DSP, wyposażony w optymalizację M-DRO (Multiband Dynamic Range Optimizer) oraz czujnik przegrzania. 2x pasywne membrany 6 na 10 cali (15x25cm)
- Obudowa ręcznie polerowana w całości wyciskana obudowa z wysokiej klasy aluminium stosowanego w lotnictwie o niespotykanej sztywności z wewnętrznymi żebrami usztywniającymi, wygłuszona panelami. Wyświetlacz LED polichromatyczny.
- Membrana pasywna
- Podłączenie kabli Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
- Impedancja 4 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm
- Podział pasma 111Hz / 2366Hz
- Skuteczność 93dB
- Moc ciągła (RMS) 1200W moduł niskotonowy
- Pasmo przenoszenia 14 - 30.000Hz
- W komplecie pilot do obsługi aktywnej sekcji niskotonowej
- Niezależna regulacja basu w każdej kolumnie
- Podbicie basu w trybie cichego słuchania
- Stopa: walcowany jednolity płat aluminium, na stałe zintegrowany z obudową, wyposażony we wkręcane z kolce lub stopy
- Wbudowany subwoofer o mocy RMS 1200W z procesorem DSP 56 bit
- Wejście LFE do kina domowego
- Wymiary: Wysokość 130.81cm / Szerokość 32.39cm / Głębokość 36.07cm
- Waga 28kg

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Definitive Technology objęte są 2-letnią gwarancją (5 lat po zarejestrowaniu na stronie producenta), realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.