Definitive Technology Mythos SSA42 System - kredyt 10x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Definitive Technology
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 9 090,00 zł

Soundbar pasywny z aktywnym subwooferem Definitive Technology Mythos SSA42 System

Możliwość zakupu zestawu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

Soundbar pasywny z aktywnym subwooferem Definitive Technology Mythos SSA42 System

Szkoła dźwięku Definitive'a to przede wszystkim: realizm, niespotykanie żywe, namacalne i energetyczne brzmienie, z potężnymi tąpnięciami basowymi, do tego znakomita głębia sceny, z bezkonkurencyjną rozdzielczością dźwięku.

Mythos SSA - wielokanałowe pasywne soundbary "Spatial Array" Mythos SSA to seria wielokanałowych soundbarów opartych o opatentowaną technologię "Spatial Array", która jest połączeniem inżynierii akustycznej (między innymi technologii binauralnej i HRTF) oraz wiedzy na temat psychoakustyki (między innymi sposobu lokalizacji dźwięku przez ludzkie ucho w zależności od opóźnień).
W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych "Spatial Array" nie korzysta z odbić dźwięku od ścian, co zazwyczaj mocno ogranicza efekt przestrzenności w pomieszczeniach pozbawionych nieregularnych załamań. Definitive gwarantuje, że technologia "Spatial Array" zadziała nawet w idealnie kwadratowym i całkowicie niewygłuszonym pomieszczeniu, czyli najbardziej zbliżonym do przeciętnego salonu.
Jakość reprodukcji dźwięku gwarantuje zastosowanie głośników w technologii BDSS, która została opracowana dla kilkukrotnie droższych topowych kolumn Mythos ST/STS. Unikalnym rozwiązaniem w serii soundbarów SSA jest umieszczenie przetwornika wysokotonowego wewnątrz głośników średniotonowych BDSS. Aby osiągnąć zamierzony efekt w postaci braku interferencji tonów średnich i wysokich inżynierowie Definitive Technology przeprowadzili szereg modelowań komputerowych, które pozwoliły ustalić neutralną względem siebie geometrię obu głośników.
Sam przetwornik wysokotonowy to topowa konstrukcja znana z serii Mythos ST/STS wyposażona w aluminiową kopułkę - obrabianą cieplnie i pokrytą materiałem ceramicznym.
Obudowa to najwyższej klasy ręcznie polerowane aluminium wykorzystywane w lotnictwie, które znakomicie wygląda oraz gwarantuje wygaszanie wszelkich wibracji.
Dźwięk serii SSA określany jest jako niezwykle rozdzielczy, punktowy i przestrzenny - do złudzenia imitujący rzeczywistość.Producent zaleca do soundbara aktywny subwoofer ProSub 800
Dlaczego soundbar pasywny? Przytłaczająca większość producentów kina domowego oferuje wyłącznie aktywne soundbary tzn z prostym wbudowanym wzmacniaczem. Definitive Technology stawia na pasywne soundbary, tzn takie, które wymagają oddzielnego amplitunera kina domowego.
Wynika to z faktu, że pasywne soundbary Definitive należą do najlepszych głośników tego typu na świecie. Producent nie przewiduje potrzeby wymiany soundbarów SSA na lepsze - korekta ich brzmienia powinna następować poprzez wymianę amplitunera kina domowego na wyższy model.
Kolejna zaleta pasywnego soundbara to możliwość uzyskania dodatkowych funkcji multimedialnych w kinie domowym dzięki użyciu amplitunera kina domowego. Tradycyjne, aktywne soundbary posiadają bardzo ograniczoną liczbę funkcji.
Największy minus aktywnych soundbarów to upchanie elektroniki i głośników na małej przestrzeni co wzbudza dodatkowe zakłócenia. Dlatego dążąc do maksymalnej jakości dźwięku swoich soundbarów Definitive Technology zdecydował się na wprowadzenie do oferty głośników pasywnych.

Seria SuperCube - subwoofery jak dynamit.    Subwoofery lini SuperCube to połączenie supergrubej obudowy MDF, aktywnych i pasywnych membran, potężnego wzmacniacza o ciągłej mocy nawet 1800W RMS oraz zaawansowanego procesora DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym!Najmniejszy subwoofer serii SuperCube ma rozmiar mniejszy niż 30x30cm przy tym posiada 3 membrany i ciągłą moc 650W RMS!  
Obudowa.Linia SuperCube została wyposażona w obudowę MDF, której przednia i tylna płyta mają grubość blisko 5 centymetrów! Dodatkowo,  Definitive wyposażył ją we wzmocnienia wewnętrzne, co zbliżyło parametry sztywności konstrukcji do obudów typu monocoque.
Przetworniki.Jedna membrana to za mało - taka myśl przyświeca serii SuperCube. Dlatego każdy subwoofer SuperCube został wyposażony w trzy  membrany - jedną aktywną i dwie pasywne, które zostały zaprojektowane wyłącznie o tej linii produktowej. Aby bas był szybki i sprężysty każda membrana została wykonana z ultra-sztywnego materiału. Każdy głośnik został umieszczony w odlewanym aluminiowym koszu. Cewki głośnikowe wykonano z aluminium pokrytego potrójną wartwą miedzi.

Elektronika.Seria SuperCube jako pierwsza na świecie została wyposażona w 56-bitowy procesor sygnału DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym. Dzięki stałej kontroli nad pracą membran procesor DSP zapobiega wpadaniu membran w niechciane drgania, które powodują zniekształcenia.
Co więcej, procesor DSP posiada funkcję Multiband Dynamic Range Optimizer (M-DRO), która jest w stanie zupełnie inaczej kierować poszczególnymi zakresami pasma, tak aby redukować przesterowania tylko w danym zakresie częstotliwości.
Ponadto, M-DRO wraz z czujnikiem ciepła dbają o to, aby nawet w najgorętszym i najgłośniejszym momencie pracy żaden z elementów subwoofera SuperCube nie został uszkodzony.

Zestaw składa się z:
- Soundbar Mythos XTR-SSA42
- Subwoofer aktywny SuperCube 4000

Specyfikacja techniczna - soundbar Definitive Technology Mythos XTR-SSA42:
- 5-kanałowy pasywny soundbar wyposażony w 12 głośników oraz opatentowaną technologię Spatial Array™
- Idealny do użycia z płaskimi 42" telewizorami oraz większymi
- Zastosowana opatentowana technologia Spatial Array™ optymalizująca dźwięk przestrzenny
- Obudowa: ręcznie polerowana w całości wyciskana obudowa z wysokiej klasy aluminium stosowanego w lotnictwie o niespotykanej sztywności

Sekcja wysokotonowa:
- 3 głośniki wysokotonowe 3/4" (1.91 cm) z kopułką wykonaną z czystego aluminium, poddany obróbce cieplnej oraz pokryty powłoką ceramiczną

Sekcja średniotonowa:
- 3 głośniki średnio/niskotonowe 3 1/4" (8.26 cm) opatentowana technologia Balanced Dual Surround System (BDSS) poprawiająca szczegółowość dźwięku

Sekcja szerokopasmowa:
- 2 głośniki dalekiego zasięgu 3 1/4" (8.26 cm) Balanced Dual Surround System (BDSS)

Sekcja surround:
- 4 głośniki surround 3" (7.62 cm) z wysokiej jakości basem
- Czułość: 89 dB (1W @ 1M)
- Pasmo przenoszenia: 60 Hz - 30 kHz
- Crossover: 100Hz
- Rekomendowana moc wzmacniacza: 20-175W na kanał
- Impedancja nominalna: 8 ohm

Wejścia:
- Głośnikowe 5 par

Pozostałe:
- Aluminiowa obudowa
- W zestawie stalowy uchwyt ścienny, szablon montażowy, lub stopy biurkowe
- Wymiary (WxSxG): 10.79 x 101.60 x 10.79 cm
- Wymiary z uchwytem (WxSxG): 10.79 x 101.60 x 11.43 cm
- Waga: 10 kg/sztuka
- Kolor: czarny

Specyfikacja techniczna - subwoofer aktywny Difinitve Technology SuperCube 400:
- Subwoofer aktywny z dwiema membranami pasywnymi, wbudowanym wzmacniaczem klasy o mocy 1200W RMS oraz 56-bitowym cyfrowym procesorem DSP
- Obudowa: MDF, przednia i tylna ściana o grubości blisko 5-centymetrów, boczne standardowe 2.54cm
- Głośnik niskotonowy 8" (20.32 cm) wysokiej klasy
- 2 membrany pasywne 8" (20.32 cm)
- Pasmo przenoszenia: 16 Hz - 200 Hz
- 56-bitowy cyfrowy procesor DSP
- Wbudowany wzmacniacz klasy HD o mocy 1200W
- Ustawienia fazy: 0, 90, 180, 270 lub 360 stopni
- Filtr dolnoprzepustowy 40 - 150 Hz / 12 dB na oktawę

Wejścia:
- LFE
- 2 Pary głośnikowych
- 2 x stereo liniowe RCA
- Złącze IR oraz Trigger 12V

Pozostałe:
- Kontrola IR
- Pilot zdalnego sterowania
- Wireless Ready
- Alfanumeryczny wyświetlacz
- Wysokiej klasy czarny lakier piano
- Czujnik termiczny
- Opcjonalnie Kit SCW-100
- Wymiary (WxSxG): 30.16 x 27.94 x 30.48 cm
- Wymiary z modułem Wireless (WxSxG): 30.16 x 27.94 x 33.02 cm
- Waga: 15 kg/sztuka
- Kolor: czarny

Kolumny marki Definitive Technology objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis