Fezz Audio Titania (czarny) - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fezz Audio
  • Dostępność: Jest dostępny, dostawa 1-3 dni robocze.
  • szt.
  • 9 750,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Fezz Audio Titania (black ice)

Każdy Klient kupujący wzmacniacz Fezz Audio może rozszerzyć gwarancję w programie 5-3-14 Profit gwarantującym 5 letnią gwarancję door-to-door, oraz bezpłatną wymianę lamp po 3 latach użytkowania. Szczegóły dostępne w salonie.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Wzmacniacz stereofoniczny Fezz Audio Titania

Wzmacniacz oparty na lampach mocy KT-88 oraz driverach 12AX7 pracujący w układzie Push-pull. Titania to dynamiczny, przejrzysty wzmacniacz z dobrą rozdzielczością, wglądem w nagranie i dokładną górą pasma. Sprawdzi się idealnie przy trudniejszych, ciemniej grających kolumnach, z którymi klasyczny wzmacniacz lampowy miałby problem z odpowiednim napędzeniem i wysterowaniem. Mocniejsza, cięższa muzyka (Rock) nie będzie stanowiła dla Titani żadnego problemu. Wzmacniacz zapewni odpowiednią dynamikę i siłę przekazu. Będzie również dobrym kompanem dla systemów, które potrzebują więcej otwartości i blasku w przekazie. Szeroki wybór lamp KT-88 na rynku pozwala na późniejsze modyfikacje według własnych upodobań i preferencji brzmieniowych.

Konstrukcja wzmacniacza
Konstrukcja wzmacniacza opracowana została w laboratorium Fezz Audio przez grupę inżynierów od lat pracujących nad projektowaniem i udoskonalaniem lampowych projektów pro audio. W układzie zostały zastosowane wysokiej klasy kondensatory Nichicon Gold, wysokonapięciowe Vishay oraz sprzęgające WIMA. Transformator zasilający pochodzi od Toroidy.pl wykonany na specjalne potrzeby układu Titania w klasie Supreme. Wyjściowe transformatory także pochodzą od Toroidy.pl. Wyjątkowe w tej klasie pasmo przenoszenia przekraczające 100kHz oraz bardzo niski poziom zniekształceń THD (poniżej 0,2%) to zasługa zoptymalizowanej technologii nawijania transformatorów oraz doborze najwyższej klasy rdzeni. W zasilaczu zastosowano potężną baterię kondensatorów o pojemności 770uF, co zapewnia doskonały zapas energii w układzie.

Transformatory
Toroidalne transformatory sygnałowe mające zastosowanie w układach wyjściowych wzmacniaczy lampowych to wyrób, któremu firma Fezz poświęciła wyjątkowo dużo czasu. Budowa stanowisk pomiarowych opartych na różnych rodzajach lamp oraz żmudne, bardzo czasochłonne pomiary trwały blisko 12 miesięcy. W tym okresie wykonano około 100 prototypowych transformatorów, które pozwoliły na wykonanie prób, a zarazem na zdobycie szerokiej wiedzy dotyczącej mechanizmów działania toroidu w torze wyjściowym wzmacniacza lampowego.
Badania te wykazały, że zastosowanie rdzeni toroidalnych wpływa na kilka bardzo interesujących zalet w stosunku do rdzeni kształtkowych pracujących w tym samym układzie. Zoptymalizowany konstrukcyjnie toroidalny transformator wyjściowy wykazuje się przede wszystkim znakomitym stopniem sprzężenia pomiędzy uzwojeniem pierwotnym i wtórnym. Skutkuje to uzyskaniem niespotykanie niskiej wartości indukcyjności rozproszenia. W połączeniu z bardzo wysoką indukcyjnością uzwojenia pierwotnego wzmacniacz uzyskuje bardzo wysokie wartości dobroci.

Brzmienie
Wszystko to sprawia, że wzmacniacz charakteryzuje się szerokim pasmem przenoszenia, wysokie rejestry brzmią wybitnie szczegółowo. Płaska charakterystyka częstotliwościowa pozwala na uzyskanie naturalnych i niepodbarwionych wokali. Wyjątkowo wysoka wartość indukcyjności pozwala uzyskać solidną i doskonale kontrolowaną podstawę basową.
Wyjątkowo mocny i dynamiczny. Grający otwarcie i z rozmachem, a jednak zadziwiająco neutralny pod względem brzmienia. Zapewnia referencyjną kontrolę basu i lokalizację źródeł pozornych. Titania – po prostu tytan dźwięku. 

Od teraz obudowy wszystkich modeli malowane są odporną na zarysowania farbą o drobnej strukturze. Na front trafia panel na wysoki połysk z charakterystyczną Fezz'ową blaszką i nadrukiem w wysokiej rozdzielczości wykonanej w technologii druku bezpośredniego UV.

Specyfikacja techniczna:
- Autobias
- Typ: stereofoniczny wzmacniacz lampowy
- Moc wyjściowa: 2 x 45W
- Typ układu: Push-pull klasa AB1
- Impedancja wyjściowa: 4 Ohm / 8 Ohm
- Wejścia: 3 x RCA
- Zniekształcenia THD: < 0,2%
- Pasmo przenoszenia: 18Hz-103kHz (-3dB)
- Pobór mocy: 180W
- Bezpiecznik: 3,15A T
- Waga: 17,5 kg
- Wymiary: 420x410x175mm
- Lampy: KT88 x 4 (power output), ECC83 (12AX7) x 2 (pre-amplifier and power drivers)

Link do recenzji StereoLife
Link do recenzji Stereo i Kolorowo
Link do recenzji High Fidelity 

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Fezz Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.