Fezz Audio Titania + Kef R900 - Raty 10x0% - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fezz Audio
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • 26 090,00 zł 15 799,00 zł / szt.

Zestaw stereofoniczny Fezz Audio Titania + Kef R900

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

"Gwarancja Profit Plus" w cenie wzmacniacza - pełen komfort i bezpieczeństwo użytkowania:
- wzmacniacz objęty jest 5-letnią gwarancją (z wyłączeniem lamp)
- po okresie 3 lat producent gwarantuje bezpłatną wymianę wszystkich lamp we wzmacniaczu.

Zestaw stereofoniczny Fezz Audio Titania + Kef R900

Wzmacniacz stereofoniczny Fezz Audio Titania

Wzmacniacz oparty na lampach mocy KT-88 oraz driverach 12AX7 pracujący w układzie Push-pull. Titania to dynamiczny, przejrzysty wzmacniacz z dobrą rozdzielczością, wglądem w nagranie i dokładną górą pasma. Sprawdzi się idealnie przy trudniejszych, ciemniej grających kolumnach, z którymi klasyczny wzmacniacz lampowy miałby problem z odpowiednim napędzeniem i wysterowaniem. Mocniejsza, cięższa muzyka (Rock) nie będzie stanowiła dla Titani żadnego problemu. Wzmacniacz zapewni odpowiednią dynamikę i siłę przekazu. Będzie również dobrym kompanem dla systemów, które potrzebują więcej otwartości i blasku w przekazie. Szeroki wybór lamp KT-88 na rynku pozwala na późniejsze modyfikacje według własnych upodobań i preferencji brzmieniowych.

Konstrukcja wzmacniacza
Konstrukcja wzmacniacza opracowana została w laboratorium Fezz Audio przez grupę inżynierów od lat pracujących nad projektowaniem i udoskonalaniem lampowych projektów pro audio. W układzie zostały zastosowane wysokiej klasy kondensatory Nichicon Gold, wysokonapięciowe Vishay oraz sprzęgające WIMA. Transformator zasilający pochodzi od Toroidy.pl wykonany na specjalne potrzeby układu Titania w klasie Supreme. Wyjściowe transformatory także pochodzą od Toroidy.pl. Wyjątkowe w tej klasie pasmo przenoszenia przekraczające 100kHz oraz bardzo niski poziom zniekształceń THD (poniżej 0,2%) to zasługa zoptymalizowanej technologii nawijania transformatorów oraz doborze najwyższej klasy rdzeni. W zasilaczu zastosowano potężną baterię kondensatorów o pojemności 770uF, co zapewnia doskonały zapas energii w układzie.

Transformatory
Toroidalne transformatory sygnałowe mające zastosowanie w układach wyjściowych wzmacniaczy lampowych to wyrób, któremu firma Fezz poświęciła wyjątkowo dużo czasu. Budowa stanowisk pomiarowych opartych na różnych rodzajach lamp oraz żmudne, bardzo czasochłonne pomiary trwały blisko 12 miesięcy. W tym okresie wykonano około 100 prototypowych transformatorów, które pozwoliły na wykonanie prób, a zarazem na zdobycie szerokiej wiedzy dotyczącej mechanizmów działania toroidu w torze wyjściowym wzmacniacza lampowego.
Badania te wykazały, że zastosowanie rdzeni toroidalnych wpływa na kilka bardzo interesujących zalet w stosunku do rdzeni kształtkowych pracujących w tym samym układzie. Zoptymalizowany konstrukcyjnie toroidalny transformator wyjściowy wykazuje się przede wszystkim znakomitym stopniem sprzężenia pomiędzy uzwojeniem pierwotnym i wtórnym. Skutkuje to uzyskaniem niespotykanie niskiej wartości indukcyjności rozproszenia. W połączeniu z bardzo wysoką indukcyjnością uzwojenia pierwotnego wzmacniacz uzyskuje bardzo wysokie wartości dobroci.

Brzmienie
Wszystko to sprawia, że wzmacniacz charakteryzuje się szerokim pasmem przenoszenia, wysokie rejestry brzmią wybitnie szczegółowo. Płaska charakterystyka częstotliwościowa pozwala na uzyskanie naturalnych i niepodbarwionych wokali. Wyjątkowo wysoka wartość indukcyjności pozwala uzyskać solidną i doskonale kontrolowaną podstawę basową.
Wyjątkowo mocny i dynamiczny. Grający otwarcie i z rozmachem, a jednak zadziwiająco neutralny pod względem brzmienia. Zapewnia referencyjną kontrolę basu i lokalizację źródeł pozornych. Titania – po prostu tytan dźwięku. 

Od teraz obudowy wszystkich modeli malowane są odporną na zarysowania farbą o drobnej strukturze. Na front trafia panel na wysoki połysk z charakterystyczną Fezz'ową blaszką i nadrukiem w wysokiej rozdzielczości wykonanej w technologii druku bezpośredniego UV.

Specyfikacja techniczna:
- Autobias
- Typ: stereofoniczny wzmacniacz lampowy
- Moc wyjściowa: 2 x 45W
- Typ układu: Push-pull klasa AB1
- Impedancja wyjściowa: 4 Ohm / 8 Ohm
- Wejścia: 3 x RCA
- Zniekształcenia THD: < 0,2%
- Pasmo przenoszenia: 18Hz-103kHz (-3dB)
- Pobór mocy: 180W
- Bezpiecznik: 3,15A T
- Waga: 17,5 kg
- Wymiary: 420x410x175mm
- Lampy: KT88 x 4 (power output), ECC83 (12AX7) x 2 (pre-amplifier and power drivers)

Link do recenzji StereoLife
Link do recenzji Stereo i Kolorowo
Link do recenzji High Fidelity 

Kolumna podłogowa KEF R900

Dzięki wykorzystaniu najnowszych innowacji firmy KEF dla systemów HiFi i nowoczesnych technologii stosowanych w głośnikach kina domowego, głośniki z nowej serii R wyznaczają nowe standardy dla urządzeń odtwarzających dźwięki i dla systemów wielokanałowych, a do tego oferowane są w przystępnej cenie. Nowe rozmieszczenie działających niezwykle płynnie przetworników Uni-Q w połączeniu z nowym przetwornikiem basów oraz wieloma wyrafinowanymi ulepszeniami sprawia, że odtwarzane dźwięki zachwycają swoją głębią, nie odbiegając pod względem przestrzenności i precyzji od legendarnych głośników KEF z serii Reference.
Nowy przetwornik Uni-Q MF/HF to prawdziwy majstersztyk. Dzięki wzmocnionemu aluminium/magnezem stożkowi oraz technologii Z-Flex firmy KEF umożliwiającej płaskie i miękkie przejście do obudowy, reakcja w zakresie częstotliwości średnich jest bardzo szybka, a dźwięki niezwykle czyste. Walory te wspiera także stabilne, odlewane techniką ciśnieniową, aluminiowe zawieszenie, nieprzekazujące obudowie zjawiska rezonansu. W akustycznym centrum stożka średniotonowego znajduje się unowocześniony, wentylowany głośnik wysokotonowy, charakteryzujący się tak jak głośniki z serii Blade niezwykle dużą mocą. Duże magnesy neodymowe i niezwykle twarda, zoptymalizowana komputerowo kopuła gwarantują doskonałe odwzorowanie dźwięków w całym zakresie. Tony wysokie urzekają nienaganną doskonałością i właściwościami charakterystycznymi dla punktowego źródła dźwięku Uni-Q.
Technologia Tangerine Waveguide firmy KEF wspomaga tablicę przetworników Uni-Q rozszerzając rozpraszanie wysokich częstotliwości i wypełniając pomieszczenie orzeźwiającym i naturalnym polem dźwiękowym. Dzięki odpowiedniej konfiguracji przetworników możliwe jest odtwarzanie partii wokalnych z niepowtarzalną precyzją i czystością.
Równie imponujący jest także nowy przetwornik basów. Połączenie masywnej, wentylowanej konstrukcji magnesów i dużej, bardzo lekkiej, aluminiowej cewki napędza lekki, usztywniony stożek hybrydowy, który oddaje czyste i głębokie niekompresowane basy z niezwykłą dynamiką i mocą.
Obudowa (dostępna w klasycznej czerni z wysokim połyskiem lub z wykończeniem z prawdziwego drewna palisandru lub orzecha włoskiego) każdego głośnika jest dowodem przewodnictwa technologicznego firmy KEF. Opracowane komputerowo zwrotnice umożliwiają optymalne dostrojenie. Prasowane warstwowo panele tłumiące drgania zapobiegają wibracjom obudowy wywoływanym przez dźwięki średnie i niskie. Nawet przepływ powietrza przez otwory bassreflex został zaprojektowany i zoptymalizowany komputerowo, tak aby zagwarantować doznania akustyczne o doskonałej dynamice.

Specyfikacja techniczna:
- Opis: Trójdrożna konstrukcja typu Bass Reflex
- Jednostki głośnikowe - układ głośników Uni-Q:
  HF: 25mm (1in.) wentylowana aluminiowa kopułka
  MF: 125mm (5in.) aluminium
  Bass: LF 2 x 200mm (8in.) aluminium
- Zakres częstotliowści (-6dB) 35Hz - 45kHz
- Pasmo przenoszenia (±3dB) 40Hz - 28kHz
- Częstotliwosć podziału 400Hz, 2.9kHz
- Zalecana moc wzmacniacza 25 - 250 W
- Skuteczność (2.83V/1m) 90dB
- Zniekształcenia harmoniczne 2-ga i 3-cia harmoniczna (90dB, 1m) <0.4%>- Maksymalne ciśnienie 115dB
- Nominalna impedancja 8 omów (min. 3.7)
- Waga 29.5kg (65lbs.)
- Wymiary(W x S x G) (z maskownicą i podstawą) 1130 x 240 x 365 mm
- Wymiary(W x S x G) (z maskownicą, podstawą i kolcami) 1181 x 359 x 388 mm

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Fezz Audio objęty jest 5-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.
Kolumny marki Kef objęte są 5-letnią gwarancją (wymagana bezpłatna rejestracja), realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.