Fiio Q5 - Raty 10x0% - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fiio
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 1 799,00 zł 1 599,00 zł / szt.

Przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo analogowym Fiio Q5

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

Przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo analogowym Fiio Q5

Q5 został wyposażony w dwa układy DAC AKC AK4490EN - znane ze swojego gładkiego przyjemnego, ale i szczegółowego brzmienia, dzięki wysokiemu stosunkowi sygnału do szumu oraz niskim zniekształceniom. Obsługiwana jest również częstotliwość próbkowania do 384 kHz / 32 bitów, jak i natywne DSD do poziomu DSD256. Kiedy dźwięk DSD jest przesyłany do Q5 używanego jako DAC, zaświeci się zielony wskaźnik.

Podzespoły klasy audiofilskiej
Sekcja filtra dolnoprzepustowego w Q5 wykorzystuje wysokowydajny OPA1642 od Texas Instruments, podczas gdy mikrokontroler MSP432 czuwa nad precyzyjną obsługą sygnałów audio z mniejszym zużyciem energii, aby wydłużyć czas pracy baterii. Połączywszy te elementy z układem DAC AK4490, kondensatorami foliowymi Panasonic i układem kontroli głośności NJW1195, uzyskujemy wspaniały, melodyjny dźwięk, który jest po prostu czystą ekstazą dla Twoich uszu.

XMOS USB Audio dla niezawodnego połączenia
Postanowiliśmy zastosować mikrokontroler XMOS XUF208 ze względu na jego stabilność, potężną funkcjonalność i sprawdzoną niezawodność. Możesz mieć pewność, że Q5 będzie działał poprawnie po podłączeniu do większość źródeł dźwięku, takich jak komputery, czy telefony komórkowe.

Specjalnie zaprojektowany filtr zasilania i obwód konwersyjny dla czystego dźwięku
Wewnętrzna konstrukcja Q5 zawiera siedem stabilizatorów napięcia LDO, po jednym dla: DAC, wyjścia liniowego, regulacji głośności, filtra dolnoprzepustowego, wzmacniacza, XMOS i sekcji Bluetooth. Każda z tych sekcji posiada własne obwody zasilania dla uzyskania czystszej mocy i mniejszej interferencji między komponentami, czuwając nad tym, aby transmisja sygnałów audio była tak czysta, jak to tylko możliwe.

Certyfikat MFi
Q5 został oficjalnie certyfikowany przez Apple, jako "Stworzony dla i-urządzeń”, co gwarantuje, że będzie bezawaryjnie współpracować z dowolnym urządzeniem Apple.

Certyfikat Hi-Res
Po przeprowadzeniu szeregu testów, Q5 został uznany przez Japan Audio Society, jako w pełni zdolny do obsługi dźwięku wysokiej rozdzielczości (Hi-Res Audio).

Certyfikat aptX
Q5 wykorzystuje układ Bluetooth Qualcomm CSR8670, który posiada oficjalne wsparcie dla audio wysokiej rozdzielczości Bluetooth aptX. Dodatkowo, możliwości Bluetooth Q5 mogą zostać poszerzone przez aktualizacje oprogramowania USB.

Wymienne moduły wzmacniacza w pełni kompatybilne z linią produktów FiiO
Q5 nadal wykorzystuje innowacyjną konstrukcję, umożliwiającą podłączenie wymiennych modułów wzmacniacza, zastosowanych w innych modelach FiiO. Q5 jest w pełni kompatybilny z dowolnym modułem wzmacniacza FiiO, jaki do tej pory został wyprodukowany. Możliwość podłączenia wymiennego modułu wzmacniacza znacząco zwiększa elastyczność Q5, ponieważ dostępne są różne moduły dla słuchawek o różnych potrzebach, a nawet dla różnych sygnatur dźwiękowych!

Wyjścia zbalansowane i pojedyncze, oba w AM3A
Q5 posiada dołączony wzmacniacza AM3A z wyjściami zarówno zbalansowanym, jak i pojedynczym. Na pokładzie AM3A znajduje się szerokopasmowy wzmacniacz operacyjny AD8620 JFET (szeroko stosowany jako przedwzmacniacz w cenionych, wysokiej klasy konstrukcjach), a także OPA926, pierwotnie przeznaczony wyłącznie dla X7 Mark II

Obudowa wykonana z laserowo piaskowanego aluminium poddanego obróbce CNC
Korpus Q5 zaczyna swoje życie jako stop aluminium - który następnie jest skrupulatnie obrabiany mechanicznie CNC oraz laserowo, co w rezultacie nadaje Q5 minimalistyczny, ale wyrafinowany wygląd. Boki korpusu są pracowicie piaskowane, tak aby boczne przyciski i dolny moduł wzmacniacza dopełniały harmonijnej całości. Charakterystyka właściwości stopu aluminium oznacza również, że urządzenie skutecznie opiera się zakłóceniom elektromagnetycznym.

Eleganckie skórzane wykończenie tylnej obudowy
Tył Q5 pokryty jest skórą poliuretanową, która nie tylko nadaje mu unikalnego sznytu, ale również chroni go przed zadrapaniami zapewniając, że urządzenie pozostanie w idealnym stanie, jak w dniu zakupu.

Design, który CZUJESZ
Projektanci FiiO zadbali, aby obcowanie i obsługa Q5 była prawdziwie przyjemnym doznaniem, czego jednym z przykładów jest pokrętło głośności. Zwróć uwagę, jak po prawej stronie, wokół koła głośności znajdują się dwie delikatnie nachylone "rampy", które naturalnie prowadzą palce do pokrętła głośności, pokrętło również subtelnie wystaje dla łatwiejszego dostępu. 45-stopniowe nacięcia, jak i czerwony pierścień dyskretnie podkreślają umiejscowienie oraz stylowość tego elementu.

Idealne rozmiary zapewniające doskonałą obsługę
Projektując Q5 chcieliśmy udowodnić, że forma i funkcjonalność nie wykluczają się wzajemnie. Po długich rozważaniach dotyczących jego zewnętrznej konstrukcji, zdecydowaliśmy się na design, który jest równie przyjemny dla oka, jak i doskonale leży w dłoni.

Ultra nowoczesna regulacja głośności ADC
Kontrola głośności Q5 opiera się na genialnym mechanizmie ADC, którego celem jest pozbycie się problemów, takich jak brak równowagi pomiędzy lewym i prawym kanałem, jak również zbędnego szumu, przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej precyzji regulacji podczas zmieniania głośności przez dokładną rekonstrukcję krzywej ADC. Ułatwia to nie tylko uzyskanie pożądanej głośności, ale również gwarantuje, że zmiana głośności jest odczuwalnie dobra. W porównaniu do Q1 Mark II, Q5 ma 256 poziomów regulacji głośności.

DAC USB o znakomitych parametrach
Po podłączeniu do komputera przez kabel micro-USB, Q5 staje się wysokiej klasy samodzielnym wzmacniaczem z DAC. W trybie USB DAC, Q5 obsługuje PCM audio do 384 kHz / 32 bit i DSD do DSD 256 (sterowniki nie są wymagane dla systemów Mac).

Bluetooth audio światowej klasy
Q5 to wysokiej klasy wzmacniacz i DAC z Bluetooth, który omija wewnętrzny chip Bluetooth DAC w celu uzyskania o wiele lepszej jakość dźwięku. Oznacza to, że cyfrowe sygnały audio Bluetooth są bezpośrednio przekazywane do układu DAC AK4490 przez układ XMOS, aby zmniejszyć całkowite zniekształcenie harmoniczne i przesłuch, niższy poziom szumów itp. - dla znacznie czystszych i zdecydowanie dokładniejszych doznań audio w porównaniu do typowych odbiorników audio Bluetooth. W podobny sposób zadbaliśmy o cyfrowe sygnały audio pochodzące z DAC USB, wyjścia koaksjalnego i interfejsów optycznych. Niezależnie więc w jaki sposób Q5 zostanie połączony, możesz mieć pewność, że uzyskasz doskonałą jakość dźwięku za każdym razem.

Ożyw swojego iPhone'a
Połączenie Q5 z urządzeniem Apple iOS znajdującym się w zestawie kablem Lightning-micro USB pozwala na dalsze używanie tradycyjnych słuchawek z jackiem 3,5 mm - jednak tym razem usłyszysz różnicę i odkryjesz, jak naprawdę dobrze potrafi zagrać twój iPhone!

Obsługa portu WM-PORT
Za pomocą kabla FiiO L27 można podłączyć Q5 do dowolnego urządzenia posiadającego port WM-PORT, np. Sony Walkman, aby służył jako dekoder audio, co świadczy o jeszcze większej elastyczności Q5.

Wszelkie niezbędne złącza wejściowe pod ręką
Oprócz wspomnianych możliwości połączeń, Q5 posiada również wejścia: koaksjalne, optyczne 3,5 mm oraz liniowe. Złącze optyczne pozwala połączyć Q5 z dowolnym urządzeniem, które posiada wyjście optyczne (takim jak np.: MacBook Pro) bez potrzeby instalowania sterowników. Złącze wejścia liniowego umożliwia korzystanie z Q5 jako samodzielnego wzmacniacza słuchawkowego.

Dwa niezależne porty micro-USB
Tradycyjnie, wysoce zaawansowane kombinacje DAC i wzmacniaczy zużywają dużo energii, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku. Oznacza to, że z powodu niewystarczającego prądu dostarczanego przez port USB komputera, bateria urządzenia może się rozładować, nawet jeśli nie jest używane do zasilania urządzenia mobilnie. W tym samym czasie, niezależnie od mocy dostarczanej przez port USB, zwykle nie jest to moc o wystarczającej czystości, co ma bardzo negatywny wpływ na jakość dźwięku. Dlatego tak jest ważne jest, aby urządzenie audio było zasilane czystym, wysokiej jakości źródłem zasilania. Q5 został zaprojektowany z dwoma portami USB (jeden z boku i jeden na dole) właśnie w tym celu. Boczny port USB służy tylko do ładowania, natomiast dolny port USB wyłącznie do przesyłania cyfrowych sygnałów audio oraz aby oprogramowanie wewnętrzne Q5 mogło być zaktualizowane, kiedy Q5 zostanie podłączony do komputera. To gwarantuje, że Q5 ma dostęp do wystarczającej ilości czystszej mocy. Mamy również pewność, że bateria nie będzie rozładowywać się w takich sytuacjach. Ten sam design jest z powodzeniem stosowany wśród innych znanych przenośnych produktów audio.

Wyjątkowe wskaźniki stanu RGB
Q5 umożliwia szybkie sprawdzenie, z którego wejścia aktualnie korzystasz, jednym rzutem oka na kontrolki RGB w pobliżu dolnej części urządzenia. Kolor biały oznacza wejście USB, niebieski to Bluetooth, zielony: wejście liniowe, fioletowy: wejście optyczne, żółty: wejście koaksjalne, a czerwony ma za zadanie przypomnieć użytkownikowi o niskim poziomie baterii (miga dwukrotnie co 5 sekund) lub gdy bateria wyczerpuje się (światło ciągłe). Co więcej, pulsowanie wskaźnika w dowolnym kolorze sygnalizuje, że urządzenie właśnie się ładuje.

Przełączniki podbicia i wzmocnienia basów
Z nowym Q5 możesz wybierać pomiędzy niskim a wysokim podbiciem (w zależności od tego, ile mocy potrzebują podłączone słuchawki do ich napędzenia) oraz włączyć lub wyłączyć wzmocnienie basów (w zależności od własnych preferencji).

Bateria 3800 mAh dla dłuższego słuchania
Akumulator o dużej pojemności Q5 został specjalnie zaprojektowany tak, aby działał tak długo, jak tego potrzebujesz. Po podłączeniu do telefonu komórkowego, wykorzystując Q5 jako DAC lub jako odbiornik Bluetooth, Q5 będzie działał około 10 godzin. Gdy zostanie połączony wejściem koaksjalnym, bateria Q5 zapewni około 10,5 godziny odtwarzania. Korzystanie z Q5 wyłącznie jako wzmacniacza, to zawrotne 20 godzin pracy.

Bogactwo akcesoriów w zestawie
Q5 jest wyposażony w szereg akcesoriów, które trzeba zobaczyć osobiście, aby w to uwierzyć! W zestawie znajdują się: kabel Lightning-micro USB, kabel 3,5 mm, 2x długie opaski, 2x krótkie opaski, adapter koncentryczny, adapter optyczny, śrubokręt, antypoślizgowa podkładka silikonowa oraz pokrowiec do przenoszenia. Masz więc wszystko, co umożliwi wykorzystanie możliwości Q5 w pełni.

Specyfikacja techniczna:
- Moc wyjściowa > 150mW (PO/32Q), > 400mW (BAL/32Q)
- Częstotliwość próbkowania 384kHz/32bit
- Obsługa DSD DSD64/128/256
- THD+N < 0,002% (USB DAC), <0,001% (AUXIN)
- Pojemność baterii 3800mAh
- Żywotność baterii > 25h > 10h (OP7\COAX\USB\BT IN)
- SNR > 115dB (AUXIN), 115 > (USB DAC)
- Wymiary WxSxG 124mm x 64mm x 16mm
- Impedancja słuchawek 16 - 1SOO (AM3A, PO)
- Waga ok. 195 g

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Fiio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.