Focal Kanta No2 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Focal
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 19 999,00 zł

Kolumna podłogowa Focal Kanta No2

Cena dotyczy 1 szt. kolumn.
Możliwość zakupu kolumn w bezpłatnym kredycie 0% na 20 miesięcy.

Planowany termin pierwszej dostawy - pierwsza połowa listopada. Już teraz serdecznie zapraszamy do kontaktu z salonem Q21 i rezerwację terminu indywidualnego odsłuchu kolumn.

Kolumna podłogowa Focal Kanta No2

Kanta No2 to najnowsza trójdrożna konstrukcja podłogowa od Focal. Kolumny oferują wiele innowacji, które mają przełożyć się na jak najlepszą wydajność nowych zestawów a tym samym jeszcze lepsze brzmienie. Kanty są przeznaczone dla miłośników muzyki, którzy poszukują głośnika charakteryzującego się wyjątkowym i krystalicznie czystym dźwiękiem oraz kompaktową konstrukcją. Rozmiar był jednym z kluczowych aspektów przy projektowaniu kolumn. Głośniki jakie pracują w najnowszej konstrukcji to: wysokotonowy IAL 3 z odwróconą kopułką z czystego berylu, który poprawia absorpcję fal dźwiękowych w celu zmniejszenia częstotliwości rezonansowej głośnika wysokotonowego, oraz głośniki nisko i średnio-tonowe wykonane po raz pierwszy z lnianego, warstwowego stożka. Len spełnia wymagania związane z uzyskaniem niskiej masy, wysokiej sztywności oraz doskonałego tłumienia, jednocześnie zapewniając krystalicznie czysty i precyzyjny dźwięk. Wyprodukowany i opatentowany we Francji stożek lniany dowiódł już swojej wartości w kilku rozwiązaniach głośnikowych Focal w świecie produktów serii Home Audio oraz Car Audio. Unikalne połączenie lnu i berylu nadaje melodii niesamowitego ciepła i muzykalności. Jednak kluczowym elementem Kanta jest obudowa, która zrywa z ogólnie przyjętymi normami projektowymi. Kolumny posiadają charakterystyczną konstrukcję. Przedni panel wykonany jest z modelowanego monoblokowego polimeru wysokiej gęstości (HDP): materiału, który jest zdolny do większej wydajności w porównaniu z wykorzystywanymi do tej pory obudowami z płyt MDF. Wspomniany materiał jest 70% gęstszy niż MDF, 15% sztywniejszy, a tłumienie jest zwiększone o 25%. Co więcej, monoblokowy przedni panel został również zaprojektowany w celu uniknięcia dyfrakcji dźwięku. Wszystko zostało wykonane w celu zapewnienia gładkiego i ciepłego brzmienia: gęstość oraz sztywność materiałów użytych w przednim panelu i obudowie, a także gładkie krawędzie i podwójny port. Nie tylko wygląd jest wyjątkowy. Wykończenie Kanta No2 pozwala na liczne kombinacje dla perfekcyjnej integracji z wnętrzem każdego mieszkania oraz gustem posiadacza. Obudowa dostępna jest w lakierowanym czarnym wykończeniu o wysokim połysku lub w orzechowej okleinie. Przedni panel jest dostępny w czterech różnych kolorach dla każdego z dwóch wykończeń. Czarna obudowa o wysokim połysku: 4 wykończenia o wysokim połysku dla przedniego panelu: biały Carrara, niebieski Gauloise, słoneczny żółty i czarny lakier.
Kanta No2 to nietuzinkowe, świetnie brzmiące kolumny, obok których nie da się przejść obojętnie. 

Doskonałość tkwi w szczegółach
Inżynierowie po raz kolejny zdecydowali się na technologię „Focus Time”, która stała się bardzo cenna dla firmy Focal i która pozwala na dostosowanie przetworników głośnika tak, jakby były usytuowane w tej samej odległości od uszu słuchacza. Tylna osłona obudowy została stworzona z unikalnego kawałka profilowanego drewna dla zapewnienia jeszcze większej sztywności. Kanta prezentuje również technologię Power Flow z dwoma portami na przednim panelu oraz z tyłu, które ograniczają kompresję dynamiczną basu. Podstawa z odlewu o nazwie Zamac, dodająca charakteru oraz posiadająca kształt podkreślający styl głośnika również nie pozostaje niezauważona. Dzięki kolcom oraz podkładkom pod kolce, podstawa zapewnia większą całkowitą stabilność, a przede wszystkim, mniejszy odcisk. Ostanie poprawki obejmują bardzo elegancką szklaną płytę na górnej części głośnika oraz magnetyczne kratki głośnika w kształcie beretu. Po ich usunięciu, ukazuje się lniany stożek sterowników głośnika, którego ta charakterystyczna cecha konstrukcji nadaje głośnikowi Kanta niepowtarzalnego stylu!

Wyprodukowane we Francji
Kanta spełnia kryteria podstawowych wartości Focal w każdym aspekcie. Nowy głośnik został wykonany we Francji. Lniany warstwowy stożek oraz sterowniki głośnika zostały wyprodukowane w warsztacie Focal w Saint-Etienne i nie są one jedynymi komponentami wyprodukowanymi we Francji. Kanta jest naszpikowany technologią i posiada wyrazisty charakter. Produkt jest całkowicie zgodny z kolekcją Focal’s Classic Home Audio, wraz z serią Utopia i Sopra z jednej strony, a także z seriami Electra, Aria i Chorus z drugiej.

Specyfikacja techniczna:
- Przetworniki: 
  2x 16,5 cm głośnik niskotonowy woofer lniany z silnikiem NIC
  1x 16,5 cm głośnik średniotonowy z zawieszeniem TMD z silnikiem NIC
  1x 27 mm głośnik wysokotonowy IAL3 z odwróconą kopułką z czystego berylu
- Czułość (2,83V/1m): 91dB
- Pasmo przenoszenia (+/-3dB): 35Hz - 40kHz 
- Częstotliwość graniczna: 29Hz
- Nominalna impedancja: 8 Ohm
- Minimalna impedancja: 3,1 Ohm
- Zalecana moc wzmacniacza: 40 - 300W
- Podział zwrotnicy: 260Hz/2700Hz
- Wymiary (WxSxD): 1118 x 477 x 321 mm
- Waga: 35kg

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Focal objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.