Gigawatt PC-4 Evo+ (LS-2HC EVO) - Raty 30x0% lub rabat! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: GigaWatt
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • 42 720,00 zł / szt.

Kondycjoner sieciowy Gigawatt PC-4 Evo+ z przewodem zasilającym 1.5 m Gigawatt LS-2HC EVO

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub atrakcyjny rabat!

Kondycjoner sieciowy Gigawatt PC-4 Evo z przewodem zasilającym 1.5 m Gigawatt LS-2HC EVO

PC-4 jest flagowym modelem kondycjonera sieciowego marki GigaWatt. To referencyjne urządzenie dedykowane jest do zasilania urządzeń audio i video klasy Hi-End. PC-4 stanowi kwintesencję wieloletnich doświadczeń, badań i pracy nad bezkompromisową konstrukcją kondycjonera sieciowego. To potężne urządzenie powstało dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i przy użyciu specjalistycznych komponentów. Kondycjoner ma budowę modułową, którą stanowią wielostopniowe filtry pasywne o dużej obciążalności oraz z układy separacji galwanicznej i symetryzacji napięcia.
Wielostopniowy filtr przeciwzakłóceniowy kondycjonera zbudowany został w oparciu o elementy najwyższej jakości takie jak warystory TMOV, dławiki wykorzystujące rdzenie nanokrystaliczne oraz wysokiej klasy kondensatory przeciwzakłóceniowe. Całość zmontowana jest na masywnej dwustronnej płytce drukowanej ze srebrzonymi ścieżkami o dużym przekroju. Działanie filtra wspomagane jest przez układ buforujący z ogniwem kompensacyjnym nowej generacji, które zwiększa wydajność prądową kondycjonera przy obciążeniach nieliniowych (takich jak wzmacniacze mocy) oraz zapobiega różnicom między mocą na wejściu i wyjściu. Napięcie z filtra przechodzi ostatecznie do wyjść za pomocą szyn systemu dystrybucji prądu poprzez połączenia skręcane i okablowanie o dużym przekroju z posrebrzanej miedzi izolowanej teflonem FEP. W torze separacji galwanicznej zastosowano dwa potężne, niskoszumowe trafa toroidalne z potrójnym ekranem elektrostatycznym oraz ekranem obniżającym pole rozproszenia.
Kondycjoner posiada również wbudowany układ sygnalizujący niewłaściwą polaryzację sieci zasilającej lub wadliwie podłączone uziemienie oraz precyzyjny woltomierz z wyświetlaczem LED mierzący napięcie w rzeczywistych wartościach skutecznych True RMS. Woltomierz charakteryzuje się odpornością na zniekształcenia i błędy pomiaru wywołane wyższymi harmonicznymi, jak i sam nie generuje żadnych zakłóceń, które mogłyby wpłynąć na pogorszenie jakości napięcia filtrowanego przez kondycjoner. Na zamówienie dostępne są inne kolory wyświetlacza woltomierza: zielony oraz niebieski.
Konstrukcja wewnętrznych elementów kondycjonera PC-4 umożliwia przenoszenie obciążenia rzędu 25A w sposób ciągły (70A obciążalność chwilowa), oczywiście jeśli pozwoli na sieć zasilająca. Tak ogromna rezerwa jest potrzebna nie tyle do bezstratnego przenoszenia energii z sieci zasilającej, ale ze względu na ponadwymiarową rezerwę prądu przy obciążeniach chwilowych, impulsowych. Rezerwa prądowa to fundamentalna sprawa zwłaszcza przy zasilaniu potężnych końcówek mocy, które w szczycie obciążają linię zasilającą do wartości wielokrotnie przekraczających nominalne obciążenie.
Jako główne wejściowe gniazdo zasilające wykorzystano profesjonalne złącze typu PowerCon 32 Amp ze srebrzonymi stykami, zdolne przenosić stałe obciążenie o wartości 32A. Obciążalność ciągła kondycjonera o wartości 25A stanowi prawie trzykrotnie większą wartość niż typowa obciążalność podobnych urządzeń zasilających wykorzystujących popularne gniazdo w standardzie IEC. W wypadku sieci krajowej w Polsce, wykorzystując znormalizowane gniazdo IEC przy napięciu nominalnym 230V maksymalną wydajność sieci stanowi wartość zaledwie 10-16A (w zależności od przyjętej normy), jednak prądożerne urządzenia audio potrafią w impulsie obciążyć sieć zasilającą do wartości szczytowych sięgających nawet 70A.
Kondycjoner pozbawiony jest tradycyjnych elementów zabezpieczających takich jak bezpieczniki topikowe czy termiczne wraz z wszystkimi negatywnymi cechami jakie są następstwem ich prostej budowy. Te powszechnie stosowane elementy poza niską ceną i oczywistymi właściwościami zabezpieczającymi posiadają jeden newralgiczny słaby punkt dyskwalifikujący je do zastosowań audio - dławienie pełnej mocy dostarczanej do chronionego obwodu. Mankament ten jest konsekwencją bardzo małego przekroju poprzecznego tych elementów.
Do ochrony obwodów wewnętrznych przed przeciążeniem zastosowano hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny firmy Carling. Jest wyłącznik pochodzący z najbardziej zaawansowanej serii produktów firmy Carling, podczas gdy niektórzy producenci akcesoriów zasilajacych wykorzystują podobne wyłączniki z niskobudżetowej, ekonomicznej serii lub najprostsze "domowe" wyłączniki nadprądowe o przypadkowej tolerancji parametrów i niepewnym działaniu.Ten kosztowny podzespół jest wytwarzany w USA na specjalne zamówienie według specyfikacji GigaWatta. Pełni on rolę głównego wyłącznika kondycjonera oraz elementu kontrolującego wartość prądu przepływającego przez obwody urządzenia. Element ten gwarantują dostarczenie pełnej deklarowanej mocy do zasilanych urządzeń. Poza tym odznacza się zdolnością do dostarczania prądu o dużej wartości (25A) w sposób ciągły, nawet przy chwilowych wartościach obciążenia wielokrotnie większych niż nominalne.
Kondycjoner PC-4 jak większość produktów marki GigaWatt wyposażony jest w system dystrybucji prądu do wyjść kondycjonera na który składają się szyny dystrybucyjne, okablowanie o dużym przekroju z posrebrzanej miedzi beztlenowej w teflonowej izolacji, zaciskane i przykręcane elementy złączne oraz najwyższej klasy gniazda sieciowe typu Schuko. Własnej konstrukcji masywne szyny przewodzące wykonane są z grubych sztab litej posrebrzanej miedzi o przekroju poprzecznym aż 30mm2. Oddzielne szyny dla każdego z gniazd zapewniają równomierny i stabilny rozkład mocy niezależnie od obciążenia poszczególnych wyjść. Szyny są bezpośrednio połączone z gniazdami wyjściowymi kondycjonera. Srebrzone styki gniazd dodatkowo zostały poddane modyfikacji kriogenicznej oraz procesowi demagnetyzowania.
Kondycjoner posiada łącznie 12 wyjść: 4 wyjścia separowane 1500W dla źródeł i urządzeń cyfrowych, 4 wyjścia separowane 1500W dla urządzeń analogowych oraz 4 wyjścia wysokoprądowe 3680W. Na wyposażeniu kondycjonera znajduje się firmowy, najwyższej jakości kabel sieciowy GigaWatt LC-2 HC (MK2) z wtykiem PowerCon 32 Amp. W celu wykorzystania maksymalnego potencjału PC-4 zalecane jest zastosowanie kabla LS-1
Kondycjoner PC-4 dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych wykończenia anodowanej płyty czołowej z szorstkowanego aluminium lotniczego - srebrnym i czarnym.
Wszystkie produkty marki GigaWatt objęte są polisą ochrony przyłączonego sprzętu, której wysokość ubezpieczenia wynosi 1 000 000 zł.

Podstawowe dane techniczne:
- Zasilanie: 220-240 V / 50-60 Hz
- Moc wyjściowa (nieseparowane): 3680 VA
- Moc wyjściowa (separowane): 2 x 1500 VA
- Maks. obciążalność prądowa: 25 A (ciągła), 70 A (impulsowa)
- Pochłaniany udar prądowy: 40 000 A
- Wymiary: 440 x 160 x 470 mm
- waga brutto: 49 kg

Referencyjny przewód zasilający GigaWatt LS-2

LS-2 zajmuje szczytową pozycję w ofercie przewodów zasilających marki GigaWatt. Jest ukoronowaniem wieloletnich do- świadczeń, badań i pracy nad projektem referencyjnego kabla sieciowego. Priorytetem projektu LS-2 było uzyskanie bezkompromisowego produktu bez uwzględniania jakichkolwiek ograniczeń związanych z kosztami jego wytworzenia. Stanowi to również doskonały poligon doświadczalny przydatny w tworzeniu nowych i udoskonalaniu dotychczasowych produktów GigaWatta. 
Unikalną cechą LS-2 jest to, że w jego procesie produkcyjnym nie wykorzystano żadnych gotowych komponentów. Elementy zastosowane w konstrukcji kabla to podzespoły zaprojektowane i wykonane we własnym zakresie oraz części wyprodukowane na zamówienie według ścisłej specyfikacji dostarczanej przez GigaWatta. Wykonanie jednej sztuki przewodu LS-2 wymaga wielu godzin ręcznego montażu, a wszystkie etapy procesu jego wytwarzania odbywają się pod ścisłą kontrolą. Gwarantuje to wysoką jakość produktu oraz zapewnia powtarzalność kolejnych egzemplarzy. Żyły robocze kabla zbudowane są z wiązki dziewięciu litych przewodników, każdy o przekroju 1,5 QMM. Wykonano je z wysokopolerowanych, posrebrzanych przewodników z miedzi beztlenowej izolowanej teflonem FEP. Tworzą one masywne sploty o dużym przekroju poprzecznym i niezwykle niskiej rezystancji, umożliwiając praktycznie nieograniczony przepływ energii.
Skręcone ze sobą równolegle przewodniki zapewniają znaczne ograniczenie indukcyjności kabla przy zachowaniu korzystnej, stosunkowo dużej pojemności własnej. Całość konstrukcji osłania bardzo szczelny ekran wykonany z miedzi, chroniący przed szumami EMI i RFI. W konstrukcji przewodu dużą wagę przywiązano także do redukcji drgań wytwarzanych przez pole elektromagnetyczne indukowane wokół przewodników. Żyły robocze otacza wielowarstwowy materiał tłumiący niepożądane wibracje. Z zewnątrz przewód dodatkowo chroniony jest czarnym, tekstylnym płaszczem z włókien poliolefinowych oraz siatką antystatyczną, która nie dopuszcza do kumulacji ładunków elektrostatycznych. Specjalnie na potrzeby kabla LS-2 opracowano nowy, podwójny filtr pasywny, wykonany z materiałów nanokrystalicznych. Jego elementy zostały zamknięte w obudowie z litego aluminium. Filtr montowany jest w precyzyjnie dobranym miejscu i stanowi dodatkowe zabezpieczenie niwelujące pasożytnicze szumy oraz oscylacje na wyjściu kabla.
Na szczególną uwagę zasługują także wysokiej jakości, firmowe wtyki sieciowe, którymi zakończony jest przewód. Ich masywna konstrukcja zapewnia dużą trwałość i niezawodność. Solidne styki zostały wykonane z litego mosiądzu pokrytego rodem, co gwarantuje niską rezystancję przejścia oraz większą ilość cykli łączeniowych bez utraty parametrów. Złącza zostały dodatkowo poddane obróbce kriogenicznej i procesowi demagnetyzowania. Masywną obudowę wtyków wykonano z litego aluminium. Wszystkie przewodniki łączone są bez udziału cyny, a połączenia z wtykami są skręcane, co minimalizuje impedancję styku i zapewnia bezawaryjność. 
LS-2 rekomendowany jest szczególnie do zastosowań związanych z wysokim poborem prądu, lecz równie doskonale sprawdzi się jako przewód zasilający dla referencyjnych źródeł dźwięku i obrazu. Kabel LS-2 dostępny jest również w wersji wysokoprądowej jako LS-2HC, stanowiąc dedykowany przewód zasilający dla flagowego kondycjonera sieciowy PC-4 EVO.

Podstawowe dane techniczne:
- Znamionowy zakres pracy: 110-240 VAC 50/60 Hz
- Obciążalność: (ciągła): 16 A
- Waga brutto: 1,70 kg