Haiku Audio Bright Signature Edition - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Haiku Audio
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 7 750,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio Bright Signature Edition

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 lub 20 miesięcy.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio Bright Signature Edition

Nasze, zupełnie wyjątkowe, opracowanie układu wzmacniacza hybrydowego przyniosło w rezultacie unikalną synergię najlepszych cech lampy i tranzystora. Jest to w swej istocie dwustopniowy wzmacniacz lampowy Single Ended, wsparty w ostatnim, trzecim stopniu komplementarną parą tranzystorów HEXFET w celu zwiększenia mocy i przystosowania go do współpracy z wymagającymi głośnikami. To nasza propozycja dla wszystkich melomanów, którzy mają na uwadze najwyższą jakość brzmienia i wygodę użytkowania.

Stosujemy najwyższej jakości komponenty: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps lub potencjometry przelącznikowe DACT. Obudowa wykonana jest w całości z anodowanego aluminium.
Aby zdalne sterowanie nie miało wpływu na brzmienie, projekt układu sterowania został stworzony przez projektantów zajmujących się urządzeniami medycznymi. Przełączanie wejść odbywa się w hermetycznych przekaźnikach umieszczonych na złoconej płytce. Kontrolą układu, załączaniem poszczególnych bloków wzmacniacza oraz zdalnym sterowaniem zajmuje się mikroprocesor.

Bright MK4 to esencja wzmacniacza hybrydowego. Łączy w sobie wszystkie zalety układów lampowych i tranzystorowych, pozbywając się jednocześnie ich wad. Cały tor wzmocnienia składa się z trzech stopni. Pierwszy to trioda zapewniająca całe wzmocnienie napięciowe. Nic nie zastąpi w tej roli liniowości triody. Drugi stopień, również lampowy steruje bezpośrednio tranzystorami mocy. Trzeci stopień stanowią dwa komplementarne tranzystory HEX-FET dostarczające do głośników odpowiednią dawkę prądu. Prostota i liniowość toru sygnałowego z jednej strony, a rozmiary i precyzja stabilizowanych zasilaczy z drugiej, przekładają się na czystość brzmienia wzmacniaczy Bright.

Lampy wzmacniające pierwszych dwóch stopni wzmacniacza to duotriody ECC81. Stopień mocy stanowi para przemysłowych tranzystorów HEXFET. Duże radiatory pozwoliły zastosować odpowiednio wysokie prądy spoczynkowe tranzystorów przybliżając układ do klasy A.
Stopnie mocy obu kanałów zasilane są z osobnych, stabilizowanych zasilaczy, a transformator zasilający posiada impregnowane uzwojenia i wnętrze zalane żywicą. Za regulację głośności odpowiada granatowy ALPS. Przedni panel wzmacniacza i gałki wykonane są z litego, anodowanego aluminium. Górna pokrywa zawiera otwory wentylacyjne, przez które można dostrzec żarzące się dyskretnie lampy.

Specyfikacja techniczna:
- Lampy ECC 81
- złocone podstawki lamp
- Moc wyjściowa (8Ω): 50W
- Moc wyjściowa (4Ω): 90W
- Pasmo przenoszenia (-1dB): 14Hz-45kHz
- Pasmo przenoszenia (-3dB): 8Hz-85kHz
- Klasa pracy: A/AB
- Czułość wejść: 500mV
- Pełne zdalne sterowania
- aluminiowa obudowa
- wejścia: 4 pary RCA
- wyjścia: 1 para konektorów głośnikowych
- Pobór mocy (max): 250W
- Wymiary: 450 x 360 x 100 mm
- Waga: 14 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Haiku Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.