Haiku Audio Iovita - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Haiku Audio
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • 17 200,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio Iovita

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 lub 20 miesięcy.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio Iovita

Nasze, zupełnie wyjątkowe, opracowanie układu wzmacniacza hybrydowego przyniosło w rezultacie unikalną synergię najlepszych cech lampy i tranzystora. Jest to w swej istocie dwustopniowy wzmacniacz lampowy Single Ended, wsparty w ostatnim, trzecim stopniu komplementarną parą tranzystorów HEXFET w celu zwiększenia mocy i przystosowania go do współpracy z wymagającymi głośnikami. To nasza propozycja dla wszystkich melomanów, którzy mają na uwadze najwyższą jakość brzmienia i wygodę użytkowania.

Stosujemy najwyższej jakości komponenty: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps lub potencjometry przelącznikowe DACT. Obudowa wykonana jest w całości z anodowanego aluminium.
Aby zdalne sterowanie nie miało wpływu na brzmienie, projekt układu sterowania został stworzony przez projektantów zajmujących się urządzeniami medycznymi. Przełączanie wejść odbywa się w hermetycznych przekaźnikach umieszczonych na złoconej płytce. Kontrolą układu, załączaniem poszczególnych bloków wzmacniacza oraz zdalnym sterowaniem zajmuje się mikroprocesor.

IOVITA to wyjątkowa konstrukcja Haiku-Audio podsumowująca nasze dotychczasowe doświadczenie w zakresie projektowania wzmacniaczy hybrydowych. Jest to wzmacniacz o stosunkowo dużej mocy wyjściowej pracujący bez ujemnego sprzężenia zwrotnego. Całe wzmocnienie napięciowe realizowane jest przez lampę ECC85 – doskonałą, a mimo to od dłuższego czasu zapomnianą duotriodę, która wywodzi się z układów wielkiej częstotliwości. Stopień mocy natomiast składa się z 6 przemysłowych, komplementarnych par tranzystorów HEXFET. Kolejną unikalną na rynku audio cechą Iovity jest montaż przestrzenny tranzystorowego stopnia mocy. Mimo dużej mocy wyjściowej sporą jej część wzmacniacz oddaje w klasie A. Takie rozwiązanie spowodowało konieczność użycia ogromnych radiatorów o wysokości 165 mm, które zajmują obydwa boki obudowy.

IOVITA posiada aż siedem osobnych zasilaczy i każdy z nich jest indywidualnie stabilizowany. Osobno zasilane są stopnie tranzystorowe każdego kanału, osobno części lampowe. Również żarzenie lamp otrzymało osobną stabilizację napięcia w każdym kanale. Większość kondensatorów elektrolitycznych w najważniejszych punktach układu to Nichicon – z audiofilskiej serii Gold. Największe kondensatory głównych zasilaczy to Jamicon, które w razie potrzeby mogą dostarczyć układowi potężną dawkę prądu.

Siódmy zasilacz obsługuje procesor sterujący przekaźnikami wejść oraz załączaniem wszystkich sekcji w odpowiedniej kolejności. Selektor wejść wykorzystuje hermetyczne przekaźniki sygnałowe o złoconych stykach montowane na płytce drukowanej o złoconych ścieżkach. Regulacji głośności dokonuje klasyczny „granatowy” potencjometr ALPS, a w wersji SE precyzyjny potencjometr przełącznikowy DACT. Przezroczysty panel umożliwia podglądanie układu wraz z dyskretnie żarzącymi się lampami.

Specyfikacja techniczna:
- Lampy: 2x ECC832
- Moc wyjściowa (8Ω): 75W
- Moc wyjściowa (4Ω): 125W
- Pasmo przenoszenia (-1dB): 14Hz-52kHz
- Pasmo przenoszenia (-3dB): 8Hz-84kHz
- Klasa pracy: A/AB
- Czułość wejścia: 600mV
- wejścia: 4 pary RCA
- wyjścia: 1 para
- Pobór mocy w spoczynku: 100W
- Pobór mocy (max): 400W
- Wymiary: 45 x 36 x 19 cm
- Waga: 20kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Haiku Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.