Indiana Line Tesi 542 (czarny) - okablowanie Qed gratis + kredyt 10x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Indiana Line
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin przy odbiorze osobistym.
  • szt.
  • 1 447,00 zł / szt.

Kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 542 (czarny)
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Kabel głośnikowy QED Ruby Anniversary Evolution o długości 6mb bez konfekcji przy zakupie kolumn gratis!

Mozliwość zakupu kolumn w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.
Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową przy zakupie kolumn wraz z zestawem elektroniki - szczegóły (42) 213 01 66

Kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 542

Tesi to środkowa i najbardziej uniwersalna seria Indiana Line. Jej największą zaletą jest dopracowana konstrukcja. Zgodnie z filozofią Indiana Line – seria Tesi w całości powstała na deskach kreślarskich wewnątrz firmy – bez udziału przypadkowych poddostawców.
Zasadniczą różnicą w stosunku do produktów konkurencyjnych jest fakt, że poza ogólnymi założeniami konstrukcyjnymi także  szczegółowe parametry najważniejszych podzespołów takich jak głośniki czy zwrotnica zostały zaprojektowane przez włoskich inżynierów przemysłowych Indiana Line. Tego typu zabiegi wymagają odpowiedniego zaplecza know-how, którego większość producentów taniego hi-fi nie posiada lub nie chce angażować w przypadku tańszych konstrukcji. 

Indiana Line Tesi - konstrukcja

Wszystko to pozwoliło na stworzenie oryginalnej konstrukcji 2,5-drożnej opartej o dwa głośniki 12cm z korektorem fazy, które umieszczono w dodatkowej frontowej płycie MDF, która wzmacnia sztywność konstrukcji oraz pochłania fale odbite. 
Dzięki licznym wzmocnieniom wewnętrznym wzmocnieniom poprzecznym udało się zachować stosunkowo niewielkie rozmiary i wagę kolumn podłogowych, co pozwoli cieszyć się nimi także w mniejszych pomieszczeniach. Zespół głośnikowy dopełnia autorski firmowy przetwornik wysokotonowy z tylną wentylowaną komorą napędzany mocnym magnesem neodymowym. W celu poprawy własności akustycznych membranę głośnika wysokotonowego poddano specjalnej obróbce cieplnej. Funkcjonalność całej konstrukcji podkreśla złącze bi-wiring.

Indiana Line Tesi – brzmienie

Brzmienie serii Tesi przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom lekko ocieplonego basu i średnicy połączonych z przebogatym i zróżnicowanym pasmem wysokotonowym. Ton brzmienia Tesi nadaje bez dwóch zdań najlepszy w tym przedziale cenowym głośnik wysokotonowy. Dzięk niemu Tesi generuje wielowymiarową scenę muzyczną – już nie tylko w szerokości i wysokości, ale także w głębi planów, co do tej pory było domeną znacznie droższych zespołów głośnikowych. Dzięki unikalnej konstrukcji zwrotnicy z filtrami o łagodnych zboczach bezkonkurencyjne jest odtwarzanie przełomu średnich i wysokich tonów, co faworyzuje akustykę instrumentów gitarowych, dętych oraz wokali. Całość dopełnia bas, który bez dwóch zdań zasługuje na miano audiofilskiego. Eteryczność, precyzyjne obciążenie i ciepłe wypełnienie zbliża reprodukcję basu z Tesi do audiofilskiego ideału – bardzo dalekiego od agresywnych dyskotekowych dudnień.

Różnice w stosunku do linii Nota:
- Korektor fazy w głośnikach średnio i niskotonowych dla lepszego rozpraszania dźwięku
- Inny kształt głośników średnio i niskotonowych - dostosowany do pracy z korektorem fazy
- Podwójne magnesy neodymowe przy głośnikach średnio i niskotonowych
- Większe głośniki średnio i niskotonowe (w zależności od modelu)
- Inna konstrukcja zwrotnicy
- Większa waga, lepsze wzmocnienia wewnętrzne
- Głębsza i wyższa obudowa
- Dodatkowa gruba płyta przednia wykonana z MDF dla lepszej sztywności poprzecznej głośników oraz lepszego pochłaniania fal odbitych
- Wersje kolorystyczne - czarny lakier piano
- Możliwość podłączenia bi-wiring
- Wyższej klasy gniazda bananowe

Specyfikacja techniczna:
- 2,5-drożne kolumny podłogowe typu bass-reflex
- Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 - 120W
- Czułość (2.83V/1m): 91 dB
- Impedancja wzmacniacza: 4 - 8 ohm
- Pasmo przenoszenia: 38 - 22000 Hz
- Częstotliwość zwrotnicy: 180/2700 Hz
- Zwrotnica głośnikowa z filtrami o złagodzonych zboczach - przystosowana do pracy z każdym wzmacniaczem o impedancji 4-8 ohm

Obudowa:
- Obudowa: MDF wzmacniania wewnętrznymi drewnianymi wieńcami
- Wykończenie obudowy: gruba winylową okleina
- Wypełnienie obudowy: syntetyczne żywiczne wzmacniane włókno poliestrowe wybitnie odporne na rozciąganie, przesuszenie i wilgoć zmodyfikowane pod kątem współpracy z systemami bass-reflex
- Front: dodatkowa płyta z MDF dla lepszej sztywności poprzecznej głośników oraz pochłaniania fal odbitych

Głośniki:
- 120 mm głośnik niskotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą krzemianem mikowym* z korektorem fazy  (dwukrotnie większy magnes neodymowy w stosunku do serii NOTA)
- 120 mm głośnik średniotonowy z polipropylenową membraną  wzmacnianą krzemianem mikowym* z korektorem fazy (dwukrotnie większy magnes neodymowy w stosunku do serii NOTA)
- 26 mm głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką obrabianą cieplnie umieszczoną w tylnej wentylowaną komorze rezonansowej zasilaną magnesem neodymowym

Inne:
- Możliwość podłączenia bi-wiring
- Głośnik ekranowany
- Wymiary: 135 x 825 x 240 mm
- Waga: 9,4 kg

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Indiana Line objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.