Klipsch Forte III (orzech) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Klipsch
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • 8 999,00 zł / szt.

Kolumna podłogowa Klipsch Forte III (orzech)
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 i 50 miesięcy lub specjalna oferta!

Kolumna podłogowa Klipsch Forte III

Forte III Special Edition to najnowsza kolumna podłogowa Klipsch. Po raz pierwszy model ten pojawił się na rynku w 1985 roku. Połączenie tubowych głośników średniotonowego i wysokotonowego z dużym 12 calowym głośnikiem niskotonowym i potężną 15 calową membraną bierną umieszczoną na tylnej ściance, zaowocowało energetycznym, dynamicznym i szczegółowym dźwiękiem.
Forte III Special Edition, oferowane są w dwóch ekskluzywnych wersjach wykończenia: California Black Walnut z maskownicą wykonaną z owczej wełny i Matte Black z maskownicą o nazwie „Silver Luster”.

California Black Walnut to gatunek liściastego drzewa rosnącego na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Powstało ono ze skrzyżowania rodzimego gatunku California Walnut oraz English Walnut. Kolor drewna jest bardzo zróżnicowany i może wahać się od bladobrązowego aż do ciemnobrązowego (czekolada) o wyraźnych bardzo ciemnych pasmach. Drewno może mieć też smugowy, zbliżony do marmuru wygląd przez co nazywane jest „marbled Claro walnut”.
Na rynek zostanie wprowadzonych jedynie po 70 par urządzeń w wersji SE, obu typach wykończenia. Kolumny są okleinowane dopasowanymi warstwami forniru tak by wizualnie tworzyły parę o lustrzanym odbiciu. Każda z nich posiada podpis rzemieślnika który ją wykonał.

W wersji 2017 zastosowano przekonstruowane przetworniki. Jako membrany: wysokotonowa i średniotonowa, pracują tytanowe kopułki. Natomiast głośnik niskotonowy, posiadający potężny układ magnetyczny wyposażony jest w membranę z włókna kompozytowego. Przed głośnikiem średniotonowym zastosowano tubę o nowym kształcie, polepszającym zakres promieniowanych częstotliwości i kierunkowość.

Specyfikacja techniczna:
- Pasmo przenoszenia: 38Hz-20kHz (+/-3dB)
- Skuteczność: 99dB
- Moc ciągła: 100W
- Moc szczytowa: 400W
- Maksymalny SPL: 116dB
- Impedancja znamionowa: 8Ω 
- Częstotliwość podziału zwrotnicy (średnie): 650Hz
- Częstotliwość podziału zwrotnicy (wysokie): 5.2 kHz
- Głośnik wysokotonowy: K-100-TI 1” (2.54cm) tytan – tuba K-79T 
- Głośnik średniotonowy: K-70 (4.45cm) tytan – tuba K-703-M
- Głośnik niskotonowy: K-281 12” (30.48cm) – włókno kompozytowe
- Membrana bierna: KD-15 15”
- Obudwa: 3⁄4” MDF
- Wejście: Podwójne gniazdo głośnikowe
- Wymiary: W x S x G w cm 91.4 x 41.9 x 33
- Waga: kg 32.7

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Klipsch objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.