Leben CS-300F + Harbet Super HL5 Plus - wartościowy prezent - Raty 10x0% - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Leben
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • 28 500,00 zł / szt.

Zestaw stereofoniczny Leben CS-300F + Harbet Super HL5 Plus

Gramofon MAG-LEV Audio ML1 przy zakupie zestawu gratis.
Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

Zestaw stereofoniczny Leben CS-300F + Harbet Super HL5 Plus

Wzmacniacz stereofoniczny Leben CS-300F

Jego wygląd jest niemal identyczny, jak wcześniejszych wersji, podobnie jak wyposażenie. Nowy wzmacniacz korzysta jednak z zupełnie innych lamp wyjściowych, a co za tym idzie kompletnie nowego układu. Po raz pierwszy w historii audio zastosowano, właśnie w CS-300F – niezwykle wytrzymałe, charakteryzujące się bardzo niskimi zniekształceniami, lampy General Electric JAN-6197 (6CL6), zaprojektowane pierwotnie do pracy w układach liczących (logicznych), czyli – komputerach. Pracujące w układzie push-pull, w klasie AB lampy dają 15 W mocy, przy zniekształceniach 0,7%.

Specyfikacja techniczna:
- Zastosowane lampy: JAN-6197 GE x 4, 17EW8 x 2
- Moc wyjściowa: 2 x 15 W
- Pasmo przenoszenia: 15 Hz – 100 kHz
- Zniekształcenia: 0,7% (10 W)
- Czułość wejściowa: 600 mV
- Impedancja obciążenia - kolumny: 4/6/8 Ω
- Impedancja obciążenia - słuchawki: 300 Ω
- Wymiary: 360 x 270 x 140 mm
- Waga: 10,5 kg

Kolumna podstawkowa Harbeth Super HL5 Plus

Harbeth bardzo rzadko wypuszcza nowe modele kolumn. Gdy jednak tak się dzieje, można być pewnym, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym.
Do nazwy nowej odsłony harbethowego bestsellera, modelu Super HL5, dodano słowo „Plus”. Nowy model będący następcą klasyka zaprezentowano na wystawie High End 2014 w Monachium. W nowych kolumnach membrany wooferów wykonane są z materiału o nazwie RADIAL2™, wykorzystanego wcześniej w modelach Monitor 30.1 i Monitor 40.1. Firma Harbeth ma wyłączność na jego produkcję. Super HL5 odniosły w ciągu ostatnich piętnastu lat tak wielki sukces wśród recenzentów i użytkowników, że poprawianie tego modelu jest zadaniem niezwykle trudnym. „Za każdym razem, gdy pojawiał się temat ulepszenia tego arcydzieła, rzesza zadowolonych klientów ostrzegała mnie jednym tchem: »nie psuj tego, co doskonałe«. Dopiero niedawno postęp technologiczny umożliwił wprowadzenie poprawek, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet oryginału”— mówi Alan Shaw.
Cienkościenna obudowa, wytłumiona jedynie w krytycznych miejscach, a także główny tweeter i supertweeter to elementy, które pozostały niezmienione. Jak wyjaśnia Alan Shaw, „przetworniki są tak dobrze wyrównane akustycznie, że bezowocne poszukiwania modnych, przyciągających oko alternatyw nie wchodziły w grę. Po co wymyślać koło na nowo? Jeśli jakość dźwięku jest najważniejsza, projektant powinien się skoncentrować na rozwiązaniu kwestii pobocznych — o ile technologia na to pozwala.” Każdy Harbeth rodzi się tylko wtedy, gdy w technologii ma miejsce istotny postęp, umożliwiający wprowadzenie zmian praktycznych. Fanaberie, czy zachcianki projektanta się nie liczą. Firma nie ma presji komercyjnej, żeby przyspieszać produkcję nowych modeli, dzięki czemu produkty Harbetha są długowieczne, a ich zakup jest dobrą inwestycją na przyszłość. „Rozwój technologii nie ma charakteru liniowego” — dodaje Shaw — „czasami mogą minąć lata — i tak było w tym przypadku — zanim owocna rewizja udanego modelu stanie się możliwa. Nie starałem się poprawiać tej kolumny, to raczej nowa technologia sprawiła, że upgrade stał się nieunikniony”.
Jak zapewnia Harbeth, na tym poziomie jakości dźwięku niewielkie usprawnienia projektu mają znaczący wpływ na brzmienie. Nowy Harbeth Super HL5 Plus gra bardziej przejrzyście, a jednocześnie gładko i bardziej angażująco. Niezrównany RADIAL2™ w połączeniu z nową zwrotnicą zaprojektowaną za pomocą najnowszego oprogramowania sprawia, że siódma generacja kolumn osiąga kolejny stopień muzycznej doskonałości, przy zachowaniu wszystkich zalet poprzednika. To poważna kolumna dla poważnego słuchacza.

Specyfikacja techniczna:
- Konstrukcja 3-drożna bass-reflex
- Zastosowane przetworniki:
  nisko-średniotonowy 200mm
  wysokotonowy 25mm
  super wysokotonowy 20mm
- Impedancja 6 omów
- Skuteczność 86dB/1W/1m
- Zalecana moc wzmacniacza od 25W
- Moc 150W
- Gniaza złocone podwójne
- Wymiary 635 x 322 x 300mm
- Waga 15.8kg (1 kolumna bez opakowania)

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Leben objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.
Kolumny marki Harbeth objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.