Ayon Crossfire III - Raty 30x0% lub rabat! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 49 900,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Ayon Crossfire III

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub atrakcyjny rabat!

Wzmacniacz stereofoniczny Ayon Crossfire III

Wzmacniacz mocy Crossfire III kontynuuje ewolucję wzmacniacza zintegrowanego Crossfire, oferując poprawę dźwięku, bazując na kompletnie przeprojektowanym układzie zasilania (3. generacji), lampowym stabilizatorze napięcia oraz poprawionej sekcji wejściowej i sterującej. Układ wejściowy został zoptymalizowany pod kątem skrócenia ścieżki sygnału i tym samym poprawy propagacji sygnału. Jedną z najważniejszych modyfikacji jest jednak całkowicie zmieniona regulacja siły głosu, bazująca na analogowych przekaźnikach i rezystorach o tolerancji 1%. Crossfire III jest najmocniejszym wzmacniaczem zintegrowanym single-ended Ayona, wyposażonym w wyjątkowe lampy AA62B. Zerowe sprzężenie zwrotne. Takie rozwiązania, jak zerowe sprzężenie zwrotne czy czysta klasa A są odpowiedzialne się na maksymalnie naturalny, szybki i holograficzny dźwięk. Akustyka nagrań jest dzięki temu reprodukowana z niesłychaną precyzją jako przestrzeń w której ma miejsce rzeczywiste wydarzenie muzyczne. Wzmacniacz Crossfire III to mistrzostwo w prostocie układu, o przyjemnym dla oka wyglądzie oraz łapiącym za serce dźwięku.

Budowa i wyposażenie
Crossfire to w pełni wyposażony, wzmacniacz zintegrowany pracujący w klasie A. Urządzenie pracuje w czystej klasie A single-ended. Zastosowane lampy mocy to Ayon Audio AA62B Power o wysokim prądzie i napięciu pracy. Wzmacniacz jest idealny do współpracy z kolumnami o trudnej impedancji.

Lampy elektronowe
Wybór lamp sygnałowych i lamp mocy ma bezpośredni wpływ na dźwięk i jest odpowiedzialny za jakość odtwarzanego dźwięku, a co za tym idzie samej muzyki. To nie tylko wybór pomiędzy dobrymi i złymi lampami, a tak naprawdę interakcja różnych typów lamp, stosowanych w poszczególnych wzmacniaczach Ayona.
Obecnie zaledwie kilka firm wciąż produkuje lampy elektronowe z przeznaczeniem do zastosowań audio. Jedną z nich jest Ayon Audio, oferująca wybitne triody (modele AA32B-S, AA52B-S oraz AA62B), bacujące na legendarnych WE 300B.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio najlepiej pracuje jeśli zastosuje się w nim najkrótszą ścieżkę sygnału. Im jest krótsza, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału i wprowadzenia zakłóceń o różnym pochodzeniu, w tym pochodzących od samych przewodów. Nawet na płytkach drukowanych ścieżki są maksymalnie krótkie. Całkowicie przeprojektowane płytki gwarantują znacznie prostszy i szybszy przepływ sygnału.

Zasilanie
Wzmacniacze typu single-ended są szczególnie narażone na problemy związane z zasilaniem, bardziej niż wzmacniacze push-pull. Mając na względzie specyficzne wymogi zasilacz tego wzmacniacza został na nowo opracowany oraz wyposażony w nowe komponenty i lepsze filtrowanie napięcia sieciowego AC. Osobne transformatory zasilające, dławiki i filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają całkowitą izolację sekcji wejściowej i wyjściowej. Zasilacz pracuje jak idealne źródło prądowe, będąc idealnym uzupełnieniem wzmacniacza single-ended. W tym konkretnym układzie zastosowano znacznie większe kondensatory w układach filtrujących tętnienie sieci i zrezygnowano z oporników zmniejszających napięcie, stawiając na znacznie szybszą propagację sygnału.

Podwójna ścieżka masy
Modyfikacje w topologii ścieżki masy doprowadziły do zwiększonej odporności na szum pochodzący od zasilacza i innych układów. Topologia z podwójną masą, stosowana we wszystkich wzmacniaczach Ayon Audio jest unikalnym rozwiązaniem, spotykanym we wzmacniaczach lampowych niezwykle rzadko. Tak wyrafinowana topologia odpowiada za znacznie niższy poziom szumów tła. Daje to też poprawę kontroli basu i pełny dźwięk o dużej skali. Duży nacisk położono również na prowadzenie masowej części ścieżki sygnału.

Transformatory głośnikowe
Największą zaletą transformatorów o ultra-szerokim paśmie przenoszenia jest ich zdolność oddania wysokich prądów w zakresie basu, przy jednoczesnym zachowaniu szybkiego oddawania wysokich częstotliwości, co przekłada się na dramatyczną poprawę przenoszenia sygnału kwadratowego. Efektem jest zrelaksowany, bardziej naturalny dźwięk o znacznie lepszej klarowności, rozdzielczości i płynności. Typ i rodzaj elementów biernych musi zgrać się synergicznie w zależności od konkretnego układu. I właśnie rodzaj tych zależności, jak elementy ze sobą współpracują itp. odróżniają produkty masowe od ekskluzywnych produktów hi-end.

Konstrukcja mechaniczna
Wysokiej klasy obudowa ze sztywnych, aluminiowych odlewów odpowiedzialna jest za bogatszy, głębszy dźwięk z bardziej czarnym tłem i mniejszym zapiaszczeniem wysokich tonów. Szczotkowane i anodowane, antywibracyjne, niemagnetyczne chassis jest ręcznie składane, przez co zapewniona jest najwyższa jakość wykonania.

Specyfikacja techniczna:
- Typ układu Single-ended, czysta klasa A
- Lampy wyjściowe 2 x AA62B
- Impedancja obciążenia 4 & 8 Ω
- Moc wyjściowa 2 x 30 W
- Pasmo przenoszenia (0 dB) 8 Hz - 35 kHz
- Impedancja wejściowa (1 kHz) 100 kΩ
- Stosunek sygnał/szum (pełna moc) 98 dB
- NFB 0 dB
- Sekwencja startowa soft-start, przedłużająca żywotność lamp
- Układ zabezpieczający lampy i cały układ elektroniczny
- Zerowe sprzężenie zwrotne (0 dB)
- Minimalne okablowanie, poprawiające propagację sygnału
- Dostęp do regulacji prądu podkładu lamp (biasu)
- Gniazda głośnikowe niemieckiej firmy WBT
- Gniazda wejściowe RCA niemieckiej firmy WBT
- Gniazda wejściowe XLR szwajcarskiej firmy WBT
- Specjalnie izolowane okablowanie wewnętrzne
- Srebrno-miedziane okablowanie
- Wejścia 3 x Line RCA + 1 x XLR + 1 x Direct + 1 x Pre Out
- Wymiary (WxDxH) 52x42x25 cm
- Waga 45 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.