Ayon HA-3 - Raty 30x0% lub rabat! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 16 900,00 zł / szt.

Wzmacniacz słuchawkowy Ayon HA-3

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub atrakcyjny rabat!

Wzmacniacz słuchawkowy Ayon HA-3

HA-3 jest przeznaczony dla miłośników słuchawek, którzy poszukują niepowtarzalnych doznań muzycznych. Potrafi on zaskoczyć triodową konfiguracją Single Ended, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach przez firmę Ayon w pozostałych urządzeniach. Selekcjonowane samodzielnie high-endowe lampy AA45 Mesh, prawdopodobnie najlepiej brzmiące lampy niskiej mocy, przeznaczone do współpracy ze słuchawkami, zaaplikowano w połączeniu ze specjalnymi niemagnetycznymi transformatorami, nawijanymi samodzielnie. W HA-3 zrezygnowaliśmy ze wszystkich zbędnych elementów. Jest on zaprojektowany bezkompromisowo, zarówno w sekcji sygnałowej jak i zasilania – właśnie w takim celu konieczne było umieszczenie tego ostatniego w osobnej obudowie. Gwarantuje to maksymalną stabilność prądu i napięcia, a także najniższy poziom szumów. Grając potężnie, swobodnie i żywiołowo, z wybitną przestrzennością i unikalnym przekazem emocjonalnym, HA-3 jest w stanie napędzić każde słuchawki dynamiczne z absolutnie najlepszą możliwą jakością dźwięku: od wspaniałej rozdzielczości góry przez totalnie autentyczny i wielobarwny środek do głębokiego i sprężystego basu. Jednocześnie wzmacniacz potrafi zadziwić niepowtarzalną łatwością, bliskością i kontrolą dźwięku w każdym rodzaju muzyki.

Budowa i wyposażenie
W pełni wyposażony stereofoniczny lampowy wzmacniacz słuchawkowy pracujący w czystej klasie A.
Lampy mocy Ayon AA45.

Lampy
Wybór lamp sygnałowych oraz lamp mocy ma niebagatelny wpływ na jakość dźwięku i wynikającą z tego przyjemność słuchania. Nie chodzi tu o wybór pomiędzy „lepszymi i gorszymi” lampami, ale przede wszystkim o interakcję pomiędzy różnymi typami lampami, a także ich kombinacje w różnych wzmacniaczach Ayona.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio pracuje najlepiej gdy ścieżka sygnału jest jak najkrótsza. Dlatego właśnie wszystkie urządzenia Ayona oparte są na pracujących w czystej klasie A układach typu single-ended. Im krótsza jest ścieżka sygnału, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału i zakłóceń o różnym pochodzeniu, w tym pochodzących od samych przewodów. Nawet na płytkach drukowanych ścieżki są maksymalnie krótkie. Całkowicie przeprojektowane płytki pozwoliły poprawić rozmieszczenie umieszczonych na nich elementów.

Zasilanie
Układ zasilania został przeprojektowany – wykorzystano nowe komponenty i zwiększono skuteczność filtru napięcia zasilającego. Osobne uzwojenia transformatora zasilającego oraz dławiki i filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają ich całkowitą izolację – zasilacz pracuje z ogromną rezerwą mocy. W układach filtrujących tętnienia sieci zastosowano także kondensatory elektrolityczne o dużo większej pojemności.

Transformator wyjściowy
Największą zaletą transformatorów wyjściowych o ultra-szerokim paśmie przenoszenia jest to, że mogą one oddać wysokie wartości prądu w paśmie basu, a także zapewnić odpowiednią szybkość w zakresie wysokotonowym, znakomicie poprawiając odwzorowanie przez wzmacniacz sygnału typu fala prostokątna. Daje to dużo lepszą naturalność i gładkość dźwięku, z jednoczesną klarownością, rozdzielczością i płynnością.

Komponenty
Rodzaj komponentów musi zgrać się synergicznie z układem, w jakim pracują. Właśnie takie podejście odróżnia nasze konstrukcje od produktów dostępnych na rynku masowym.

Konstrukcja mechaniczna
Wysokiej klasy niemagnetyczna, izolująca od drgań obudowa, wykonana ręcznie ze szczotkowanego, anodowanego aluminium, odpowiada za bogatszą prezentację barw brzmienia, gładsze tło i lepszą przejrzystość mikrodetali. Najwyższy poziom wykończenia i jakości dźwięku.

Specyfikacja techniczna:
- Typ układu Czysta klasa A, trioda SE
- Lampy 2 x AA45 Mesh, 2 x 12AU7
- Stosunek sygnał / szum (S/N) > 100 dB (nieważony)
- Impedancja wejściowa 50 kΩ
- Pasmo przenoszenia (dla obciążenia 32 Ω) 15 Hz – 35 kHz
- Zniekształcenia harmoniczne (przy 150m V) < 0.01 %
- Separacja kanałów L/R > 89 dB
- Moc wyjściowa (dla 32 Ω) 500 mV
- Zalecana impedancja słuchawek 16 Ω – 600 Ω
- Wejście RCA
- Wyjścia na słuchawki Jack 6.35 mm
- Pobór mocy ~ 65 W
- Wymiary (wzmacniacz, S x G x W) 22 x 30 x 20 cm
- Wymiary (zasilacz, S x G x W) 22 x 30 x 10 cm
- Waga (wzmacniacz) 8 kg
- Waga (zasilacz) 7 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.