Ayon NW-T DSD - Raty 30x0% lub rabat! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 16 900,00 zł / szt.

Transport strumieniowy Ayon NW-T DSD

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub atrakcyjny rabat!

Transport strumieniowy Ayon NW-T DSD

"NW-T” Music Network-Transport to urządzenie mające ambicję stać się flagowym źródłem firmy Ayon Audio. To transport plików audio, czyli odtwarzacz bez przetwornika cyfrowo-analogowego. Jest pierwszym transportem plików, w którego zasilaczu zastosowano lampę prostowniczą – 6Z4, a na wyjściu cyfrowym lampę 6H14, stosowaną w radarach wojskowych do wzmocnienia sygnału wysokiej częstotliwości. Buforowane są w ten sposób wyjścia cyfrowe RCA (S/PDIF) oraz XLR (AES/EBU). W odtwarzaczu zastosowano także samodzielnie opracowany, liniowy zegar taktujący (Lambda 24.576 MHz) z precyzyjnym oscylatorem kwarcowym (jitter na poziomie zaledwie 1ppm!) dla wyjść I2S oraz BNC. NW-T wyposażony jest także w wejście analogowe z przetwornikiem analogowo-cyfrowym 24/192 i cyfrową regulację siły głosu.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że najprostsze układy współpracują ze sobą najlepiej, jeśli zachowana jest krótka ścieżka sygnału. Dlatego właśnie w naszych przedwzmacniaczach stosujemy pojedynczą lampę, pracującą w klasie A w układzie single-ended. Im krótsza ścieżka sygnału, tym mniejsza możliwość jego zniekształcenia przez różne źródła, w tym kable łączące poszczególne moduły. Nawet ścieżki na płytce drukowanej są skrócone do minimum. Całkowicie przeprojektowana płytka pozwala na prostszy i łatwiejszy przesył sygnału.

Zasilacz
Specjalnie pod kątem tego projektu przeprojektowany został zasilacz pierwotnie przeznaczony dla innych topowych źródeł Ayona. Teraz znajdziemy w nim lepsze podzespoły i rozbudowany filtr napięcia sieciowego. Osobne uzwojenia wtórne transformatora oraz oddzielne układy stabilizujące i filtrujące pozwalają na idealne odseparowanie wejścia i wyjścia, dzięki czemu urządzenie jest precyzyjnym źródłem czystego sygnału. W tym konkretnym produkcie zastosowano znacznie większą pojemność kondensatorów filtrujących, aby skompensować straty wynikające z zastosowania w miejsce dławików w wysokiej klasy rezystorów.

Elementy elektroniczne
Rodzaj elementu elektronicznego (rezystor, kondensator itp.) musi być dobrany tak, aby synergicznie współpracował z innymi elementami w tym konkretnym miejscu. To dzięki optymalnym relacjom pomiędzy poszczególnymi elementami nasze urządzenia są łatwe do odróżnienia od innych, dostępnych na rynku, produktów.

Konstrukcja mechaniczna
Wysokiej jakości aluminiowa obudowa ma bezpośredni wpływ na dźwięk, który jest dzięki niej głębszy, bogatszy, subtelniejszy i ma ciemniejsze tło. Znika także zapiaszczenie i nieprzyjemne zniekształcenia wysokoczęstotliwościowe. Wszystkie elementy wykonane zostały ze szczotkowanego, anodowanego na czarny kolor aluminium ręcznie we własnej fabryce Ayona.

Specyfikacja techniczna:
- Upsampling: 192 kHz/24 bity
- Lampy: 6H14 + 6Z4
- Dynamika: > 120 dB
- Wejście analogowe/ADC: 2 x RCA (24 bity/192 kHz)
- Wyjścia cyfrowe: S/PDIF, BNC, I2S, TosLink, AES/EBU
- Wejścia cyfrowe: USB, typu A, przód (pendrajw, twardy dysk), USB, typu A, przód (pendrajw, twardy dysk)
- Wejścia streamingowe: wkręcana antena RP-SMA Wi-Fi (połączenie bezprzewodowe) 802.11 b/g, gniazdo UTP RJ45 10/100Mbps (połączenie przewodowe)
- Stosunek sygnał/szum: > 120 dB
- Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 50 kHz (+/- 0,3 dB)
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): < 0,002% (1 kHz)
- Wymiary (WxDxH): 480 x 360 x 120 cm
- Waga: 10 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.