Ayon S-3 Junior - Raty 30x0% lub rabat! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 16 900,00 zł / szt.

Odtwarzacz strumieniowy Ayon S-3 Junior

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub atrakcyjny rabat!

Odtwarzacz strumieniowy Ayon S-3 Junior

S-3 to odtwarzacz plików audio, przedwzmacniacz analogowy, DAC, oraz tuner radia internetowego z lampowym wyjściem. Wyjście lampowe pracuje w klasie A – zbalansowane i niezbalansowane.

Podstawą odtwarzaczy cyfrowych firmy Ayon Audio jest współpraca z innym, równie ciekawym specjalistą – Stream Unlimited. Ten austriacki specjalista przygotował bowiem napędy i układy dekodujące wszystkich pierwszych odtwarzaczy Ayona – CD-1, CD-2 i CD-3 – i do dzisiaj jest jednym z jego ważniejszych partnerów. Co to jest Stream Unlimited i ludzie za nim stojący? To firma skupiająca wokół siebie najlepszych inżynierów, specjalistów od obróbki cyfrowej. Najważniejsi z nich to byli inżynierowie Philipsa, ludzie, którzy odpowiadali w tej firmie za powstanie formatu Compact Disc.
Od tamtej pory minęło trzydzieści lat, a w cyfrze to niemal przepaść. Stream Unlimited, poza nowymi technologiami związanymi ze srebrnymi dyskami, od lat rozwija także inną technologię – serwerów sieciowych, inaczej zwanych odtwarzaczami plików. To właśnie w Austrii, w Wiedniu powstał pierwszy na świecie, funkcjonujący serwer grający muzykę. Można więc powiedzieć, że są to ludzie, którzy wiedzą, co robią.
Z Gerhardem Hirtem, właścicielem Ayon Audio, Stream Unlimited związane jest więc w podwójny sposób – raz, to ostatecznie krajanie, a dwa – to od lat partnerzy biznesowi. I trzeba dodać, że partnerzy darzący się nawzajem ogromnym respektem. 
Najnowszym owocem ich wspólnej pracy jest odtwarzacz plików S-3. To tak naprawdę coś więcej niż tylko odtwarzacz plików. Oprócz możliwości grania plików – mp3, jakości CD i wysokiej rozdzielczości – jest to także przetwornik D/A, także dla iPoda, jak również w pełni funkcjonalny przedwzmacniacz liniowy.
W jego wnętrzu łączą się dwa światy – cyfrowy i analogowy. Ayon znany jest szczególnie z tego ostatniego i nie bez powodu: lampy wyjściowe w jego odtwarzaczach cyfrowych powodują, że dostajemy fantastyczny, pełny, nasycony dźwięk.
Lampy znajdziemy także w S-3. To specjalnie dobierane przez Gerharda lampy 6H30 w sekcji wzmacniającej oraz NOS 6C3P-EB jeszcze radzieckiej produkcji w sekcji zasilania. Także przedwzmacniacz jest w pełni analogowy. Urządzenie wyposażono w trzy wejścia stereofoniczne i wyjście do nagrywania.
Wejść cyfrowych jest jeszcze więcej. Są dwa gniazda USB – dla dysków twardych i dla iPoda, a także wejście dla Ethernetu. Odtwarzacz może współpracować z lokalną siecią także bezprzewodowo, przez Wi-Fi. Wyjścia z odtwarzacza są dwa – niezbalansowane RCA i zbalansowane XLR.
Podobnie jak w przypadku CD-5s, tak i ten odtwarzacz podłączyć bezpośrednio do końcówki mocy. Aby jak najlepiej dopasować sygnał wyjściowy do konkretnego wzmacniacza na tylnej ściance umieszczono przełączniki Normal/Direct Amp oraz High/Low. Zacznijmy od tego pierwszego. W położeniu Normal, odtwarzacz działa normalnie. W drugim, Direct amp, specjalnej ochronie podlega końcówka mocy. Po włączeniu odtwarzacza do sieci poziom sygnału wyjściowego ustawiany jest w nim automatycznie na –40 dB i niemożliwe jest włączenie funkcji „fixed-bypassed/max. volume” (na pilocie zdalnego sterowania pod guzikiem „VOL SEL”). Inaczej moglibyśmy podać na końcówkę zbyt duży sygnał i zniszczyć zarówno wzmacniacz, jak i kolumny. Z kolei przełącznikiem High/Low zmieniamy maksymalne wzmocnienie sygnału wyjściowego – wynosi ono albo (max.) 4,4 V, albo 2,2 V (dla wyjść RCA). Wejść cyfrowych dla zewnętrznych transportów jest pięć: AES/EBU, S/PDIF RCA, S/PDIF BNC, optyczne TOSLINK oraz I2S. Sygnał za każdym z nich jest upsamplowany do postaci 24/192. Upsampler można oczywiście wyłączyć.

Nie można jednak zapominać o tym, że to jest przede wszystkim odtwarzacz plików. Można je dostarczyć do S-3 albo z zewnętrznego dysku twardego z wyjściem USB, albo z pedrive’a, albo z odtwarzacza iPod. Kolejnym sposobem jest umieszczenie plików na serwerze UPnP i podłączenie S-3 przez lokalną sieć.
S-3 odtwarza następujące formaty:
- mp3
- AAC
- Ogg Vorbis 1.0
- FLAC od 16/44,1 do 24/192
- LPCM (WAV) od 16/44,1 do 24/192
- WMA-9 16/44,1-48

S-3 może oczywiście pracować również jako pełnoprawny tuner internetowy. W nawigacji pomaga ładny, kolorowy wyświetlacz.

Specyfikacja techniczna:
- Parametry przetwornika D/A 192 kHz/24 bitów
- Lampy 2 x 6H30/2 x 6C3P-EB
- Dynamika > 118 dB
- Poziom wyjściowy RCA (1 kHz/0,775 V; -0 dB/w trybie “LOW”) 2,2 stałe lub 0-2,2 V rms zmienne
- Poziom wyjściowy RCA (1 kHz/0,775 V; -0 dB/w trybie “HIGH”) 4,4 stałe lub 0-4,4 V rms zmienne
- Poziom wyjściowy XLR (1 kHz/0,775 V; -0 dB/w trybie “LOW”) 4,4 stałe lub 0-4,4 V rms zmienne
- Poziom wyjściowy XLR (1 kHz/0,775 V; -0 dB/w trybie “HIGH”) 8,8 stałe lub 0-8,8 V rms zmienne
- Impedancja wyjściowa (RCA) ~ 300 Ω
- Impedancja wyjściowa (XLR) ~ 300 Ω
- Wyjścia cyfrowe 75 Ω S/PDIF (RCA)
- Wejścia cyfrowe 75 Ω S/PDIF (RCA, BNC), 110 Ω AES/EBU, I2S, USB, TOSLINK
- Łącza sieciowe Ethernet, Wi-Fi
- Jitter skorelowany <10 ps p-p
- Stosunek S/N > 119 dB
- Pasmo przenoszenia (fs 44,1 kHz) 20 Hz-20 kHz (+/- 0,3 dB)
- Zniekształcenia THD (1 kHz) < 0,002 %
- Pilot zdalnego sterowania
- Wejścia analogowe 2 x RCA stereo
- Wyjścia analogowe RCA + XLR (wybierane) + 1 x RCA do nagrywania
- Pobór mocy 55 W
- Wymiary (WxDxH) 480 x 390 x 120 mm
- Waga 12 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.