Ayon Scorpio - Raty 30x0% lub rabat! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 14 900,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Ayon Scorpio

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub atrakcyjny rabat!

Wzmacniacz stereofoniczny Ayon Scorpio

Wzmacniacz Scorpio to wynik niesamowitej zmiany myślenia o ekonomicznym, opartym na lampach wzmacniaczu zintegrowanym, w którym zachowano DNA znakomicie ocenianego modelu Spirit. Wzmacniacz zintegrowany Scorpio jest fantastycznie wykonany i charakteryzuje się niespotykanym w tym zakresie cenowym dźwiękiem.

Scorpio to w pełni wyposażony wzmacniacz zintegrowany, pracujący w klasie A, z możliwością zmiany trybu pracy lamp wyjściowych – pentoda/trioda. Zastosowane lampy wyjściowe to KT88. Scorpio to idealny partner dla wymagających kolumn.

Lampy elektronowe
Wybór lamp sygnałowych i lamp mocy ma bezpośredni wpływ na dźwięk i jest odpowiedzialny za jakość odtwarzanego dźwięku, a co za tym idzie odbiór muzyki. To nie jest tylko wybór pomiędzy dobrymi i złymi lampami, a chodzi o interakcję różnych typów lamp i ich kombinacje, stosowane w różnych wzmacniaczach.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio pracuje najlepiej przy najkrótszej ścieżce sygnału. Im krótsza jest ścieżka sygnału, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału i zakłóceń o różnym pochodzeniu, w tym pochodzących od samych przewodów. Nawet na płytkach drukowanych ścieżki są maksymalnie krótkie. W każdym nowym modelu staramy się poprawić rozmieszczenie, wlutowanych do nich, elementów.

Zasilanie
Główny nacisk we wzmacniaczu Scorpio został położony na przeprojektowanie układu zasilającego, m.in. przez powiększenie filtra napięcia zasilającego AC. Osobne uzwojenia wtórne transformatora zasilającego i filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają ich całkowitą izolację wejścia i wyjścia. Zastosowano także duże kondensatory elektrolityczne w układach filtrujących tętnienie sieci.

Transformatory głośnikowe
Największą zaletą transformatorów o ultra-szerokim paśmie przenoszenia w Ayonie jest ich zdolność oddania bardzo wysokiej mocy w zakresie basu, przy jednoczesnym zachowaniu szybkiego oddawania wysokich częstotliwości, co przekłada się na dramatyczną poprawę przenoszenia sygnału kwadratowego. Efektem jest zrelaksowany, bardziej naturalny dźwięk o znacznie lepszej klarowności, rozdzielczości i płynności.

Komponenty
Typ i rodzaj elementów biernych musi zgrać się synergicznie w zależności od konkretnego układu. I właśnie rodzaj tych zależności, jak elementy ze sobą współpracują itp. odróżniają produkty masowe od ekskluzywnych produktów high-end.

Konstrukcja mechaniczna
Wysokiej klasy aluminiowe chassis przekłada się na bogatszą, żywszą paletę tonalną z cichszym, czystszym tłem. Szczotkowane, anodowane na czarno obudowy są składane ręcznie – tylko taka technika gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Ręcznie mocowane są również aluminiowe, anodowane nóżki antywibracyjne.

Specyfikacja techniczna
- Typ układu trioda lub pentoda, czysta klasa A
- Lampy wyjściowe  KT88
- Impedancja obciążenia 8 Ohm
- Moc wyjściowa
  2 x 45 W – tryb pentodowy
  2 x 30 W – tryb triodowy
- Pasmo przenoszenia 15 Hz - 50 kHz
- Czułość wejściowa (dla pełnej mocy) 500 mV
- Impedancja wejściowa (1 kHz) 100 kΩ
- NFB 0dB
- Regulacja siły głosu 
- Szybkie, kondensatory sprzęgające od najlepszych producentów
- Specjalne podstawki pod lampy z berylowo-miedzianymi pinami o sprężystym docisku produkcji Ayona
- Wysokiej klasy gniazda głośnikowe
- Wysokiej klasy gniazda RCA
- Okablowanie wewnętrzne ze miedzianej plecionki
- Sekwencja startowa soft-start, przedłużająca żywotność lamp
- Układ zabezpieczający lampy i cały układ elektroniczny
- Pilot zdalnego sterowania 
- Wejścia 4 x RCA
- Wymiary (WxDxH) 46x34x26 cm
- Waga 29 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.