Ayon Titan Evo Mono - Raty 30x0% lub rabat! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ayon
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 122 500,00 zł / szt.

Monofoniczna końcówka mocy Ayon Titan Evo Mono
Cena dotyczy 1 szt. urządzenia.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub atrakcyjny rabat!

Monofoniczna końcówka mocy Ayon Titan Evo Mono

Titan zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających melomanów. Jego dźwięk cechuje absolutna neutralność tonalna, wybitna dynamika oraz magiczna scena dźwiękowa.
Niezwykłej szybkości, wydałoby się – basowi bez żadnego limitu i braku podkolorowań wzmacniacz ten jest w stanie oddać realny obraz wydarzenia muzycznego, z jego kolorami, odcieniami emocjonalnymi i wieloznaczną wymową. Titan kreuje wydarzenie „live” w domu.
Dzięki niezwykle krótkiej ścieżce sygnału wzmacniacz oddaje dźwięk tak, jakbyśmy słuchali samych lamp, bez pośrednictwa innych elementów.
Titan jest najlepszym wzmacniaczem, jaki do tej pory wyszedł spod ręki Gerharda Hirta.

Lampy elektronowe
Wybór lamp sygnałowych i lamp mocy ma bezpośredni wpływ na dźwięk i jest odpowiedzialny za jakość odtwarzanego dźwięku, a co za tym idzie samej muzyki. To nie jest tylko wybór pomiędzy dobrymi i złymi lampami, a tak naprawdę chodzi o interakcję różnych typów lamp i ich kombinacje, stosowane w różnych wzmacniaczach Ayona. Dzisiaj tylko kilka firm wciąż produkuje samodzielnie lampy – jedną z nich jest Ayon Audio, z fantastycznymi triodami mocy AA32B-S, AA52B-S i AA62B, bazującymi na sławnej lampie WE 300B.

Ścieżka sygnału
Wierzymy, że nawet najprostszy układ audio pracuje najlepiej przy najkrótszej ścieżce sygnału. To dlatego wszystkie wzmacniacze Ayona typu SET (Single-Ended Triode) oparte są na pracujących w czystej klasie A układach typu single-ended. Im krótsza jest ścieżka sygnału, tym mniejsze prawdopodobieństwo degradacji sygnału i zakłóceń o różnym pochodzeniu, w tym pochodzących od samych przewodów. Nawet na płytkach drukowanych ścieżki są maksymalnie krótkie. Całkowicie przeprojektowane płytki pozwoliły poprawić rozmieszczenie, wlutowanych do nich, elementów.

Zasilanie
Wzmacniacze typu single-ended są znacznie bardziej wrażliwe na zasilanie niż wzmacniacze pracujące w push-pullu. Dlatego główny nacisk został położony na przeprojektowanie układu zasilającego, m.in. przez dodanie nowych elementów i powiększenie filtra napięcia zasilającego AC. Osobne transformatory zasilające, dławiki i filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają ich całkowitą izolację – układ wyjściowy pracuje jak we wzmacniaczu mocy, a wejściowy jak w osobnym przedwzmacniaczu. Zastosowano także znacznie większe kondensatory w układach filtrujących tętnienie sieci.

Podwójna ścieżka masy
Modyfikacje w topologii ścieżki masy doprowadziły do zwiększonej odporności na szum pochodzący od zasilacza i innych układów. Podwójne prowadzenie masy, stosowane ekskluzywnie we wzmacniaczach Ayon Audio jest unikalne i we wzmacniaczach lampowych spotykane niezwykle rzadko. Tak rozbudowana topologia odpowiada za znacznie niższy poziom szumów tła. Daje to też poprawę kontroli basu i pełny dźwięk o dużej skali. Duży nacisk położono również na prowadzenie masowej części ścieżki sygnału.

Transformatory głośnikowe
Największą zaletą transformatorów o ultra-szerokim paśmie przenoszenia w Ayonie jest ich zdolność oddania bardzo wysokiej mocy w zakresie basu, przy jednoczesnym zachowaniu szybkiego oddawania wysokich częstotliwości, co przekłada się na dramatyczną poprawę przenoszenia sygnału kwadratowego. Efektem jest zrelaksowany, bardziej naturalny dźwięk o znacznie lepszej klarowności, rozdzielczości i płynności.

Komponenty
Typ i rodzaj elementów biernych musi zgrać się synergicznie w zależności od konkretnego układu. I właśnie rodzaj tych zależności, jak elementy ze sobą współpracują itp. odróżniają produkty masowe od ekskluzywnych produktów hi-end.

Konstrukcja mechaniczna
Wysokiej klasy obudowa ze sztywnych, aluminiowych odlewów odpowiedzialna jest za bogatszy, głębszy dźwięk z bardziej czarnym tłem i mniejszym zapiaszczeniem wysokich tonów. Szczotkowane i anodowane, antywibracyjne, niemagnetyczne chassis jest ręcznie składane, przez co zapewniona jest najwyższa jakość wykonania.

Specyfikacja techniczna:
- sekwencja soft-start przedłużająca żywotność lamp
- układ zabezpieczający elektronikę i lampy
- zero sprzężenia zwrotnego (Żadnego!)
- ultra-krótka ścieżka sygnału
- brak elementów półprzewodnikowych w ścieżce sygnału
- wysoki prąd bias i niska impedancja – układ umożliwiający pracę lamp w najlepszych możliwych warunkach
- minimalne okablowanie wewnętrzne
- brak buforów w ścieżce sygnałowej
- wysokiej klasy elementy bierne
- Typ układu PSE Triode: Single-Ended, czysta klasa A
- Lampy wyjściowe AA62B
- Impedancja obciążenia 4 & 8 Ω
- Pasmo przenoszenia (-3 dB) 8 Hz-60 kHz
- Moc wyjściowa 75 W
- Czułość wejściowa 450 mV
- Impedancja wejściowa (1 kHz) 100 kΩ
- Stosunek sygnał/szum (pełna moc) 92 dB
- NFB 0 dB
- Wejścia RCA + XLR
- Wymiary (WxDxH) 340x740x250 mm
- Waga 65 kg (szt.)

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Ayon objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.