Haiku Audio IOVITA MK2 SIG - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Haiku Audio
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 18 400,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio IOVITA MK2 SIG

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 lub 20 miesięcy.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio IOVITA MK2 SIG

IOVITA to najnowsza konstrukcja Haiku-Audio podsumowująca nasze dotychczasowe doświadczenie w zakresie projektowania wzmacniaczy hybrydowych. Jest to wzmacniacz o stosunkowo dużej mocy wyjściowej pracujący bez ujemnego sprzężenia zwrotnego. Selektor wejść wykorzystuje hermetyczne przekaźniki sygnałowe o złoconych stykach montowane na płytce drukowanej o złoconych ścieżkach. Regulacji głośności dokonuje klasyczny „granatowy” potencjometr ALPS. Całe wzmocnienie napięciowe realizowane jest przez lampę ECC85, doskonałej duotriody, która wywodzi się z układów wielkiej częstotliwości, natomiast stopień mocy składa się z przemysłowych tranzystorów HEX-FET montowanych przestrzennie. Mimo dużej mocy wyjściowej sporą jej część wzmacniacz oddaje w klasie A. Takie rozwiązanie spowodowało konieczność użycia ogromnych radiatorów o wysokości 165mm, które zajmują obydwa boki obudowy.

IOVITA posiada aż siedem osobnych zasilaczy i każdy z nich jest indywidualnie stabilizowany. Osobno zasilane są stopnie tranzystorowe każdego kanału, osobno części lampowe. Również żarzenie lamp otrzymało osobną stabilizację napięcia w każdym kanale. Siódmy zasilacz obsługuje procesor sterujący przekaźnikami wejść oraz włączaniem i wyłączaniem wszystkich sekcji w odpowiedniej kolejności.
Większość kondensatorów elektrolitycznych to Nichicon, w najważniejszych punktach układu z audiofilskiej serii Gold. Największe kondensatory głównych zasilaczy to Jamicon, które w razie potrzeby mogą dostarczyć układowi potężną dawkę prądu. Podobnie jak w klasycznych wzmacniaczach SET, nie zastosowano ujemnego sprzężenia zwrotnego.

Specyfikacja techniczna:
- Lampy: 2x ECC85
- Moc wyjściowa (8Ω): 75W
- Moc wyjściowa (4Ω): 125W
- Pasmo przenoszenia (-1dB): 14Hz-52kHz
- Pasmo przenoszenia (-3dB): 8Hz-84kHz
- Klasa pracy: A/AB
- Czułość wejścia: 600mV
- wejścia: 4 pary RCA
- wyjścia: 1 para
- Pobór mocy w spoczynku: 100W
- Pobór mocy (max): 400W
- Wymiary: 45 x 36 x 19 cm
- Waga: 20kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Haiku Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.