Haiku Audio SOL IV - Raty 10x0%! - Dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Haiku Audio
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 16 400,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio SOL IV

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio SOL IV

Sercem wzmacniacza jest pojedynczy stopień tranzystorowy (MOSFET) pracujący w klasie A, w układzie Single-Ended. Dla podwyższenia mocy wyjściowej oraz
umożliwienia współpracy z głośnikami o skomplikowanym przebiegu impedancji na wyjściu wzmacniacza znajduje się przeciwsobna para pracująca w klasie AB o wysokiej wydajności prądowej. Cały wzmacniacz posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego. Prostota układu oraz sposób kreacji dźwięku sprawia, że SOL IV podobny jest bardziej do wzmacniaczy lampowych, niż do urządzeń tranzystorowych.

SOL IV posiada odrębne zasilacze stabilizowane dla każdego kanału. Użyto najwyższej jakości komponentów: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold,
precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps. Obudowę wykonano w całości z anodowanego aluminium. Jej unikalny charakter podkreślają wychyłowe wskaźniki wysterowania.

Opracowanie nowego rodzaju stopnia mocy o wysokim wzmocnieniu prądowym pozwoliło na zbudowanie wzmacniacza o wyrafinowanym brzmieniu i niespotykanej dynamice. Dzięki temu urządzenie wypełnia paradygmat wzmacniacza idealnego. Skutkuje to jego właściwościami sonicznymi – połączono klarowność brzmienia i bezpośrednią prezentację właściwą lampowym urządzeniom Single-Ended z mocą, uniwersalnością i dynamiką tranzystorów. Aby zdalne sterowanie nie miało wpływu na brzmienie, projekt układu sterowania został stworzony przez projektantów zajmujących się urządzeniami medycznymi. Przełączanie wejść odbywa się w hermetycznych przekaźnikach umieszczonych na złoconej płytce. Kontrolą układu, włączaniem poszczególnych bloków wzmacniacza oraz zdalnym sterowaniem zaj muje się mikroprocesor.

SOL IV to najmocniejsza propozycja z serii SOL. 120W dla 8Ω (200W/4Ω) sprawiają, że jest idealnym partnerem dla ogromnej większości zestawów głośnikowych, również dla niskoskutecznych monitorów i systemów uznawanych za bardzo trudne, np. dla kolumn magneto- lub elektrostatycznych. Wyśrubowane parametry techniczne wzmacniacza są doskonałym odwzorowaniem jego konstrukcji. SOL IV posiada odrębne zasilacze stabilizowane dla każdego kanału. Użyto najwyższej jakości komponentów: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps. Obudowę wykonano w całości z anodowanego aluminium. Jej unikalny charakter podkreślają wychyłowe wskaźniki wysterowania. Wzmacniacz jest wyposażony w zdalne sterowanie.

Specyfikacja techniczna:
- Moc wyjściowa 8 Ω: 120 W
- Moc wyjściowa 4 Ω: 200 W
- Pasmo (-0,5 dB): 14 Hz–500 kHz
- Pasmo (-1 dB): 14 Hz–600 kHz
- Pasmo (-3 dB): 7 Hz–1,2 MHz
- Klasa pracy: A/AB
- Czułość wejść: 600 mV
- Pilot zdalnego sterowania
- Ilość wejść: 4 pary RCA
- Ilość wyjść: 1 para
- Pobór mocy idle: 50 W
- Pobór mocy max: 500 W
- Wymiary: 45 x 36 x 14 cm
- Waga: 14 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Haiku Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.