Haiku Audio Sol + Opera Grand Mezza - wartościowy prezent - Raty 10x0% - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Haiku Audio
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • 12 948,00 zł / szt.

Zestaw stereofoniczny Haiku Audio Sol + Opera Grand Mezza

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

Zestaw stereofoniczny Haiku Audio Sol + Opera Grand Mezza

Włoska Opera i polski Haiku Audio. Połączenie delikatności brzmienia Opery z precyzją, dynamiką i dokładnością Haiku. Wyrafinowanie,  zwiewność, szczegóły i bardzo dobry wgląd w nagranie.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio SOL

Każdy wzmacniacz z serii SOL posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego. Opracowanie nowego rodzaju stopnia mocy o wysokim wzmocnieniu prądowym pozwoliło na zbudowanie wzmacniacza o wyrafinowanym brzmieniu i niespotykanej dynamice. Dzięki temu urządzenie wypełnia niemalże paradygmat wzmacniacza idealnego. Skutkuje to jego właściwościami sonicznymi – połączono klarowność brzmienia i bezpośrednią prezentację właściwą lampowym urządzeniom Single-Ended z mocą, uniwersalnością i dynamiką tranzystorów.

Sercem wzmacniacza z serii SOL jest pojedynczy stopień tranzystorowy (MOSFET) pracujący w klasie A, w układzie Single-Ended. Dla podwyższenia mocy wyjściowej oraz umożliwienia współpracy z głośnikami o skomplikowanym przebiegu impedancji na wyjściu wzmacniacza znajduje się przeciwsobna para pracująca w klasie AB o wysokiej wydajności prądowej.
Wszystkie wzmacniacze serii SOL występują w wersjach wzmacniacza zintegrowanego i końcówki mocy (Powerstage). Integra posiada gniazdo pre-out, do którego można podłączyć dodatkową końcówkę mocy uzyskując zestaw do bi-ampingu bez konieczności posiadania odrębnego przedwzmacniacza.

Stosujemy najwyższej jakości komponenty: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps lub potencjometry DACT. Obudowa wykonana jest w całości z anodowanego aluminium.
Aby zdalne sterowanie nie miało wpływu na brzmienie, projekt układu sterowania został stworzony przez projektantów zajmujących się urządzeniami medycznymi. Przełączanie wejść odbywa się w hermetycznych przekaźnikach umieszczonych na złoconej płytce. Kontrolą układu, włączaniem poszczególnych bloków wzmacniacza oraz zdalnym sterowaniem zajmuje się mikroprocesor.

Klasyczne 25W/8Ω (45W/4Ω) w klasie A. Jak każdy wzmacniacz z tej serii SOL posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego, a sercem układu jest stopień tranzystorowy MOSFET działający w konfiguracji Single-Ended. Stopień mocy stanowi przeciwsobna para tranzystorów bipolarnych pracująca w klasie A. Wzmacniacz charakteryzuje się pięknym brzmieniem i mocą wystarczającą do wysterowania większości zespołów głośnikowych. W skład wzmacniacza wchodzą komponenty najwyższej jakości: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometr Alps. Obudowę wykonano w całości z anodowanego aluminium.

Specyfikacja techniczna:
- Moc wyjściowa (8Ω): 25W
- Moc wyjściowa (4Ω): 45W
- Pasmo przenoszenia (-1dB): 14Hz-92kHz
- Pasmo przenoszenia (-3dB): 8Hz-150kHz
- Klasa pracy: A
- Ilość stopni wzmocnienia: 3 (BJT/FET/BJT)
- Czułość wejścia: 775mV
- Wejścia: 4 pary RCA
- Wyjścia: 1 para
- Pobór mocy (max): 200W
- Wymiary: 45 x 36 x 14 cm
- Waga: 13kg

Kolumna podłogowa Opera Grand Mezza

Będąc w zasięgu większości melomanów, kolumna Opera Grand Mezza nie jest systemem wejściowym do świata audio. Celem jest dostarczenie wysokiej jakości kolumny odpowiedniej do zwykłego użytku domowego, współpracującej ze wzmacniaczami o niskiej lub średniej mocy 10 -12 watów RMS.

Oczywiście nie wyklucza to użycia Grand Opera Mezza z nawet najbardziej potężnymi wzmacniaczami (do ponad 200W na kanał), jednakże pod warunkiem, że wzmacniacz jest dobrej jakości. Kolumna Opera Grand Mezza, w porównaniu do modelu z 2007 r., została całkowicie odświeżona. Jest to stojąca kolumna trójdrożna z systemem bass reflex. Wyposażona ją w dwa 5-calowe głośniki niskotonowe SEAS z polipropylenowymi stożkami i 5-calowy głośnik średniotonowy również tego producenta. Stożki są wykonane z podwójnie obrobionego papieru. Tweeter marki Scanspeak jest taki sam, jak ten stosowany w droższych modelach Seconda i Quinta. Impedancja kolumny Grand Mezza to nominalne 4 omy. Kolumna Grand Mezza marki Opera to kompletny i wszechstronny zestaw głośnikowy odpowiedni do odtwarzania najbardziej wymagających programów muzycznych. Może być również stosowana w najbardziej zaawansowanych systemach kina domowego.

Specyfikacja techniczna:
- Moc szczytowa 120 W
- Czułość 89 dB/1watt/1 meter
- Zalecana moc wzmacniacza Od 10 Watt RMS (więcej bez stosowania soft-clippingu) W
- Impedancja 4 ohm (Z min > 4 ohm) Ω
- Pasmo przenoszenia 45 -25000 Hz
- Typ zwrotnicy Równoległy, dolnoprzepustowy filtr : 12 dB/oct 200 Hz (woofer)Kaskadowy filtr dla 2000 Hz
- Filtr górnoprzepustowy: 12 dB/oct (tweeter)
- Częstotliwość podziału zwrotnicy 200 & 2000 Hz
- Głośnik wysokotonowy 1x1” wysokotnowy D26 (Scanspeak, ferrofluid, system dekompresji)
- Głośnik średniotonowy 1x5” średniotonowy (Seas double trated cone)
- Gł. niskotonowy 2x5” woofer (Seas polypropylene)
- Rodzaj Trójdrożna
- Typ obudowy Bass reflex na przedniej ściance
- Wymiary (S x W x G) 200 x 1000 x 325 mm
- Waga 16,00 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Haiku Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.
Kolumny marki Opera objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.