Haiku Audio SOL - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Haiku Audio
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 5 950,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio SOL

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 lub 20 miesięcy.

Wzmacniacz stereofoniczny Haiku Audio SOL

Każdy wzmacniacz z serii SOL posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego. Opracowanie nowego rodzaju stopnia mocy o wysokim wzmocnieniu prądowym pozwoliło na zbudowanie wzmacniacza o wyrafinowanym brzmieniu i niespotykanej dynamice. Dzięki temu urządzenie wypełnia niemalże paradygmat wzmacniacza idealnego. Skutkuje to jego właściwościami sonicznymi – połączono klarowność brzmienia i bezpośrednią prezentację właściwą lampowym urządzeniom Single-Ended z mocą, uniwersalnością i dynamiką tranzystorów.

Sercem wzmacniacza z serii SOL jest pojedynczy stopień tranzystorowy (MOSFET) pracujący w klasie A, w układzie Single-Ended. Dla podwyższenia mocy wyjściowej oraz umożliwienia współpracy z głośnikami o skomplikowanym przebiegu impedancji na wyjściu wzmacniacza znajduje się przeciwsobna para pracująca w klasie AB o wysokiej wydajności prądowej.
Wszystkie wzmacniacze serii SOL występują w wersjach wzmacniacza zintegrowanego i końcówki mocy (Powerstage). Integra posiada gniazdo pre-out, do którego można podłączyć dodatkową końcówkę mocy uzyskując zestaw do bi-ampingu bez konieczności posiadania odrębnego przedwzmacniacza.

Stosujemy najwyższej jakości komponenty: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps lub potencjometry DACT. Obudowa wykonana jest w całości z anodowanego aluminium.
Aby zdalne sterowanie nie miało wpływu na brzmienie, projekt układu sterowania został stworzony przez projektantów zajmujących się urządzeniami medycznymi. Przełączanie wejść odbywa się w hermetycznych przekaźnikach umieszczonych na złoconej płytce. Kontrolą układu, włączaniem poszczególnych bloków wzmacniacza oraz zdalnym sterowaniem zajmuje się mikroprocesor.

Klasyczne 25W/8Ω (45W/4Ω) w klasie A. Jak każdy wzmacniacz z tej serii SOL posiada trzy stopnie wzmocnienia i nie jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego, a sercem układu jest stopień tranzystorowy MOSFET działający w konfiguracji Single-Ended. Stopień mocy stanowi przeciwsobna para tranzystorów bipolarnych pracująca w klasie A. Wzmacniacz charakteryzuje się pięknym brzmieniem i mocą wystarczającą do wysterowania większości zespołów głośnikowych. W skład wzmacniacza wchodzą komponenty najwyższej jakości: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometr Alps. Obudowę wykonano w całości z anodowanego aluminium.

Specyfikacja techniczna:
- Moc wyjściowa (8Ω): 25W
- Moc wyjściowa (4Ω): 45W
- Pasmo przenoszenia (-1dB): 14Hz-92kHz
- Pasmo przenoszenia (-3dB): 8Hz-150kHz
- Klasa pracy: A
- Ilość stopni wzmocnienia: 3 (BJT/FET/BJT)
- Czułość wejścia: 775mV
- Wejścia: 4 pary RCA
- Wyjścia: 1 para
- Pobór mocy (max): 200W
- Wymiary: 45 x 36 x 14 cm
- Waga: 13kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Haiku Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.