Yaqin MS-300C - BLACK FRIDAY! - Raty 10x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Yaqin
  • Dostępność: Jest dostępny, dostawa 1-3 dni robocze.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 5 560,00 zł 4 999,00 zł / szt.

Wzmacniacz lampowy Yaqin MS-300C

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy lub specjalna oferta!

Wzmacniacz lampowy Yaqin MS-300C

Yaqin MS-300C to wzmacniacz lampowy HiFi, pracujący w układzie single-ended o mocy 2x8,5W w klasie A, pracujący w trybie triodowym. Urządzenie gwarantuje szeroki zakres pasma częstotliwości 5Hz-46kHz (-2dB), wyjście słuchawkowe, zdalne sterowanie wzmocnieniem i selektorem wejścia sygnału. Wzmacniacz reprodukuje bardzo wyrównany dźwięk, bez żadnych podbarwień, bardzo dobrze oddaje scenę z dużą ilością detali. Brak jakichkolwiek przydźwięków czy szumów to zaleta wysokiej jakości zastosowanych transformatorów, doskonale radzi sobie z napędzaniem kolumn o sprawności rzędu 86-87dB. Dedykowany jest szczególnie dla konstrukcji kolumn w typowej obudowie zamkniętej (Compact) bez tunelu bass-reflex. Najlepiej współpracuje z kolumnami o wysokiej impedancji.

Obsługa
Yaqin MS-300C jest wzmacniaczem lampowym pracującym w układzie single-ended oparty na 2 lampach mocy 300B (legendarna trioda bezpośrednio żarzona) oraz 4 lampach sterujących: 6SN7 x 2 oraz 12AT7 x 2. W układzie prostownika zamiast diod krzemowych zastosowano podwójną diode elektronową 274B. Model ten jest wyposażony w ręczną regulację biasu lamp mocy.
We wzmacniaczu zastosowano układ chroniący lampy przy procedurze startu. Po włączeniu napięcia zasilającego wzmacniacz przechodzi w stan mute – na przednim panelu świeci się odpowiednia dioda. Przez kilkadziesiąt sekund jest podawane do lamp napięcie żarzenia, po czym do lamp wejściowych podawane jest napięcie anodowe. Następnie po kilku sekundach napięcie anodowe podawane jest także do stopnia wyjściowego, a wzmacniacz przechodzi w stan gotowości. Cała procedura zajmuje ok. 40s.
W zastosowano osobne transformatory zasilające, dławiki i filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają ich całkowitą izolację. Zastosowano kondensatory o dużych pojemnościach w układach filtrujących tętnienie sieci. Na przednim panelu umiejscowiono wyjście słuchawkowe, 4 przełączniki selektora wejść, oraz pokrętło potencjometru. Regulacja wzmocnienia odbywa się także za pomocą pilota który uruchamia serwo mechanicznie połączone z potencjometrem. Na tylnej ściance wzmacniacz dysponuje czteroma wejściami liniowymi RCA oraz wyjściami mocy dla głośników 4 i 8 Ohm.
Do wzmacniacza dodawany jest solidny pilot aluminiowy do zmiany głośności oraz wyboru wejść oraz kabel zasilający, klucz imbus oraz śrubokręt do regulacji biasu. Wszystko umieszczono w solidnej obudowie. Klatka ochronna na lampy mocy zbudowana jest z aluminium.
W konstrukcji zastosowano transformatory firmy STALLOY , wysokiej jakości rezystory metalizowane, selekcjonowane kondensatory elektrolityczne.
Wzmacniacz gra dynamicznie, z dobrym i głębokim basem oraz bardzo dobrym rozciągnięciem wysokigo skraju pasma. Szybko daje się zauważyć rozdzielczość, głównie w zakresie tonów średnich i wysokich. Średnica jest mocna z bardzo dobrą separacją dźwięków, szczegółowa i czysta. Charakter wysokich tonów jest delikatny z dużą detalicznością. Bas potrafi zagrać nisko i miękko, chodź nie jest spektakularny ani rozlazły i słabo kontrolowany. Mikrodynamika wzmacniacza jest na wysokim poziomie. W całym pasmie słychać wszystkie drobne szczegóły.
Ważnym zagadnieniem we wzmacniaczu jest regulacja biasu czyli prądu spoczynkowego lamp mocy. Jego wartość ma bardzo duży wpływ na charakter brzmienia. Producent zaleca 0,8V ( co daje spoczynkowy prąd anody na poziomie 80mA). Czym większa wartość biasu, dźwięk staje się mocno wyżyłowany, napięty, znika bas i wypełnienie, wysokie tony zaczynają być bardzo ostre. Gdy zmniejszamy bias dzwięk robi się bardziej neutralny, pojawia się bas, góra odpuszcza. Optymalne ustawienie zależy od zastosowanych głośników i preferencji słuchacza.

Specyfikacja techniczna:
- Moc wyjściowa: 2x 8.5W (4Ω lub 8Ω)
- Pasmo przenoszenia: 5Hz - 46KHz ±2 dB
- THD 1.4% at 1 kHz
- S/N: >84 dB, Class A
- Czułość wejścia: 3 x Aux: 0.2V / 1 x Aux: 0.6V
- Dopuszczalna impedancja głośników 4Ω, 8Ω
- Zalecana impedancja słuchawek 32Ω
- Zastosowane typy lamp: 300B x 2, 6SN7 x 2, 12AT7 x 2, 274B x 1
- Zasilanie AC 110 V / 60 Hz, 220-240 V / 50Hz
- Wymiary: 505×610×415 mm, W x D x H
- Waga: 29 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Yaqin objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.