Yaqin MS-30L + Wilson Raptor 3 - Raty 10x0% - Dostawa 0zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Yaqin
  • Dostępność: Jest dostępny, dostawa 1-3 dni robocze.

  • Historia ceny
  • zest.
  • 4 788,00 zł 3 799,00 zł / zest.

Zestaw stereofoniczny Yaqin MS-30L + Wilson Raptor 3

Możliwość zakupu zestawu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

Zestaw stereofoniczny: Yaqin MS-30L + Wilson Raptor 3 (para)

Wzmacniacz lampowy Yaqin MS-30L

Yaqin Wzmacniacz lampowy HiFi pracujący w układzie push-pull o mocy 2x50 w klasie AB. Stopień końcowy mocy ma możliwość pracy w trybie triodowym lub ultra linear – pentodowy. Szeroki zakres pasma częstotliwości. Wyjście słuchawkowe. Zdalne sterowanie wzmocnieniem i selektorem wejścia sygnału. Wzmacniacz reprodukuje bardzo wyrównany dźwięk, bez żadnych podbarwień. Transformatory STALLOY gwarantują wysokiej jakości sygnał bez przydźwięków czy szumów. Wzmacniacz pracuje w dwóch trybach, triodowy ze zwiększoną liniowością charakterystyki lub ultra linear zwiększoną mocą wyjściową (wybór pracy z panelu przedniego) - jest to cecha rzadko spotykana w innych konstrukcjach.

Wzmacniacz Yaqin MS-30L jest to odnowioną wersją wzmacniacza Yaqin MS-20L. Tak jak w poprzednim modelu, wzmacniacz pracuje w układzie puch-pull, który oparty jest na tych samych lampach co poprzednik czyli 2 lampach mocy EL34-B na kanał oraz 4 lampach sterujących 6J1 na kanał. Konstrukcja ta pozwala na prace w dwóch trybach: triodowym oraz ultra-linear – pentodowy ( wybór pracy z poziomu panelu przedniego lub z pilota). Wzmacniacz posiada wyjście słuchawkowe umiejscowione na panelu przednim.

Tryb triodowy - lampy mocy pentody, pracują jako triody bez lokalnego sprzężenia zwrotnego zachowując bardzo dobrą liniowość co jest charakterystyczne dla konstrukcji triodowych.
Tryb ultra linear – lampy mocy pracują jako pentody z zastosowaniem lokalnego sprężenia zwrotnego podawanego z oczepu transformatora głośnikowego na siatkę pentody. W trybie tym dzięki lampom wielosiatkowym uzyskujemy wyższą sprawność oraz poszerzenie pasma przenoszenia

W konstrukcji wzmacniacza zastosowano ręczną regulację biasu w stopniu końcowym umożliwiającą ustawienie jednakowego prądu anodowego dla każdej z 4 lamp mocy oddzielnie.
We wzmacniaczu zastosowano układ chroniący lampy przy procedurze startu - taki sam jak w modelach z wyższej półki. Po włączeniu napięcia zasilającego, wzmacniacz przechodzi w stan mute – na przednim panelu świeci się odpowiednia dioda. Przez kilkadziesiąt sekund jest podawane do lamp napięcie żarzenia, po czym do lamp wejściowych podawane jest napięcie anodowe. Po kilku sekundach napięcie anodowe podawane jest też do stopnia wyjściowego, a wzmacniacz przechodzi w stan gotowości.
W konstrukcji zastosowano transformatory firmy STALLOY, wysokiej jakości rezystory metalizowane, selekcjonowane kondensatory elektrolityczne. Wszystko umieszczono w nowej solidnej obudowie ze stylistyką obowiązującą w wyższych modelach Yaqina. Górna pokrywa jest z czarnego anodowego aluminium, z przodu wstawka z aluminium w kolorze srebrnym. Klatka ochronna na lampy mocy także zbudowana jest z aluminium.

Na przednim panelu umiejscowione są przełącznik trybu „triode” i ultralinear” oraz 4 przełączniki selektora wejść. Na panelu górnym umiejscowiono pokrętło potencjometru. Regulacja wzmocnienia odbywa się także za pomocą pilota który uruchamia serwo mechanicznie połączone z potencjometrem. Z tyłu wzmacniacza mamy 4 wejścia RCA oraz wyjścia głośnikowe na 4 i 8 Ohm
Do wzmacniacza dodawany jest solidny pilot aluminiowy w kolorze czarnym, oraz kabel zasilający, klucz imbus do montażu klatki ochronnej, śrubokręt do regulacji biasu, komplet bezpieczników sieciowych oraz baterie do pilota.

Specyfikacja Techniczna:
- Moc wyjściowa: 2x 50 (80) W
- Pasmo przenoszenia: 5Hz - 75KHz ±2 dB
- THD: 1.6% at 1 kHz
- S/N: >88 dB, Class A
- czułość wejścia: < 0.23 V, 1 kHz
- dopuszczalna impedancja głośników: 4Ω, 8Ω
- zalecana impedancja słuchawek: 32Ω
- zastosowane typy lamp: 4x EL34B, 8x 6J1
- zasilanie: AC 110 V / 60 Hz, 220-240 V / 50Hz
- wymiary: 320×420×210 mm, W x D x H
- Waga: 21 kg


Kolumna podstawkowa Wilson Raptor 3

Raptor 3 to klasyczna kolumna podstawkowa, będąca częścią całego systemu Raptor. Docelowo jest uzupełnieniem pełnego systemu hi-fi, lecz może także z powodzeniem służyć jako część samodzielnego zestawu stereo, co na pewno docenią osoby niedysponujące dużą przestrzenią. Idealny do małych pokoi, biur, akademików czy kuchni.

Duża moc i znakomite brzmienie
Za doskonałe, głębokie brzmienie głośnika Wilson Raptor 3 odpowiada wysokotonowy tweeter o rozmiarze 1” z miękką kopułką oraz nisko/średniotonowy przetwornik 6,5”.

Wokół wysokotonowego tweetera znajduje się dodatkowo mała, poprawiająca efektywność warunków pracy tekstylna tubka, natomiast przetworniki składają się z aluminiowych cewek zapewniających skuteczną ochronę przed przegrzaniem przy wysokich poziomach głośności.

Przy czułości rzędu 88 dB i impedancji 4-8 Ohm, głośniki odtwarzają częstotliwości 20 000 Hz w dolnym paśmie 50 Hz.
Rekomendowana moc wzmacniacz wynosi od 25 do 125 W.

Wysokiej jakości materiały
Równie ważnym czynnikiem co parametry samych głośników — wpływającym wyraźnie na zadowolenie z odsłuchu — jest jakość samej obudowy. Kolumna Wilson Raptor 3 wykonana jest z wysokiej jakości płyty MDF, która w odróżnieniu od powszechnie stosowanej płyty wiórowej, dzięki większej grubości i sztywności lepiej przenosi dźwięk.

Znajdujący się z tyłu tunel rezonansowy typu Bass Reflex odbija fale dźwiękowe od ściany czy mebla, przed którym jest wyeksponowany, co pozwala osiągać mocniejszy, głębszy dźwięk.
Zdejmowane maskownice ograniczają niepożądane szumy i eliminują zabarwienia dźwięku, a dla zapewnienia jak najdoskonalszych wrażeń słuchowych.

Kolumnę ustawimy na zestawie kolców izolujących od niekorzystnych drgań przenoszonych z podłoża.
Skrzynki z zewnątrz pokryto drewnopodobną folią winylową, a fronty starannie pokryto lakierem, co nie tylko wygląda niezwykle elegancko, ale zapewnia im też wysoką trwałość na czynniki zewnętrzne.

Specyfikacja Techniczna:
- pasmo przenoszenia (±3 dB): 50-20.000 Hz
- czułość (2,83 V/1 m): 88 dB
- impedancja: 4-8 Ohm
- maksymalna skuteczność (SPL): 108 dB
- rekomendowana moc wzmacniacza: 25-125 W
- częstotliwość zwrotnicy: 2 600 Hz
- głośnik wysokotonowy: 1" (25mm) miękka kopułka
- głośnik nisko-/średniotonowy: 6½"
- typ obudowy: Bass Reflex
- terminale głośnikowe: pojedyncze
- waga netto: 6.50 kg
- wymiary produktu: 320 x 195 x 262 mm

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Yaqin objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.
Kolumny marki Wilson objęte są 10-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.