Marantz HD-CD1 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Marantz
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • 2 699,00 zł / szt.

Odtwarzacz CD/SACD Marantz HD-CD1

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 lub 20 miesięcy.

Odtwarzacz CD/SACD Marantz HD-CD1

Marantz przywiązuje duże znaczenie do jak najlepszej wydajności dźwięku w odrodzonej serii MusicLink, zapoczątkowanej w latach 90’ ze szczególnym uwzględnieniem wiernego odwzorowania brzmienia z niewielkich, rzadko spotykanych elementów konstrukcyjnych. Nasz cel jest prosty: dostarczyć słuchaczowi wszystkich emocji i szczegółów zawartych w studyjnej jakości nagraniu w połączeniu z eleganckim, luksusowym wyglądem. Nie przez przypadek twórcą nowej, zachwycającej serii MusicLink po raz kolejny został Ken Ishiwata. Najnowszym dodatkiem do odświeżonej serii MusicLink jest HD – CD1, wysokiej jakości odtwarzacz CD w tej samej kompaktowej formie, co idealnie dopasowany wzmacniacz HD – AMP1. Dzięki połączeniu ponad 30 lat doświadczeń Marantz w produkcji odtwarzaczy CD z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi cyfrowego dźwięku, HD – CD1 idealnie sprawdza się w komplecie z HD – AMP1 lub jako odtwarzacz CD w sytuacjach, gdy wymagana jest kompaktowa konstrukcja zapewniająca bezkompromisową jakość dźwięku. Starannie dobrane komponenty wykorzystywane na całej ścieżce sygnału zapewniają najlepszą możliwą reprodukcję dźwięku. Centralnie umiejscowiony, ultra dokładny mechanizm odczytywania płyt CD obsługuje formaty MP3, WMA, AAC jak również standardowe CD. Analogowe wyjścia audio oraz cyfrowe przyłącza optyczne i koaksjalne umożliwiają bezpośrednie podłączenie HD – CD1 do ultra precyzyjnego konwertera cyfrowo analogowego wzmacniacza HD – AMP1. Aluminiowy panel przedni oraz panele boczne w stylu retro nawiązują do stylu serii MusicLink, zaś dwuwarstwowa obudowa zapewnia doskonałą izolację drgań.

Doskonała jakość dźwięku Marantz HDAM
Pomimo niewielkich rozmiarów, HD – CD1 zawiera technologie, które uczyniły Marantz liderem w dziedzinie najwyższej jakości odtwarzaczy CD. Najważniejszą z nich są zaprojektowane przez Marantz hyperdynamiczne moduły wzmacniające HDAM: w odróżnieniu od powszechnie stosowanych wzmacniających układów scalonych, HDAM zbudowane są z oddzielnych, starannie dobranych i zoptymalizowanych pod względem brzmienia komponentów zapewniających najwyższą jakość dźwięku Marantz, jaką można spotkać w urządzeniach serii Reference. W HD – CD1 zastosowana została najnowsza generacja modułów HDAM – SA2, by zapewnić szeroki zakres dynamiki oraz szerokie pasmo przenoszenia przy najniższym możliwym poziomie zniekształceń. Technologia HDAM stosowana jest również w sekcji słuchawkowej, która posiada własny moduł wzmacniający.

Wysokiej jakości konwerter cyfrowo - analogowy
Kluczowe znaczenie dla jakości dźwięku HD – CD1 ma wysokiej jakości, ultra dokładny mechanizm odczytywania płyt który przesyła sygnał do najwyższej klasy konwertera cyfrowo – analogowego wysokiej rozdzielczości Cirrus Logic CS4398. Zastosowano również kryształowy oscylator zegara głównego oraz kondensator niskiej impedancji zapewniając zarówno ultra niski poziom szumów, jak i skonwertowany dźwięk analogowy z realistyczną dynamiką i barwą oraz zapierającą dech w piersi muzykalnością.

Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy z regulacją głośności i regulacją wzmocnienia
Niezależnie, czy HD – CD1 będzie wykorzystywany do słuchania muzyki przez słuchawki w sposób stały lub okazjonalnie, dedykowana sekcja słuchawkowa z całą pewnością zachwyci swoimi możliwościami. By uczynić odsłuch jeszcze bardziej spersonalizowanym, sekcja słuchawkowa posiada własną regulację głośności, dedykowany wzmacniacz HDAM – SA2 oraz regulację wzmocnienia – niską, średnią i wysoką – by obsłużyć nawet bardzo wymagające słuchawki audiofilskie.

Wyjścia analogowe i cyfrowe
Poza wysokiej jakości wyjściami analogowymi umożliwiającymi podłączenie do HD – AMP1, jak i do dowolnego wzmacniacza, HD – CD1 posiada również cyfrowe wyjścia optyczne i koaksjalne umożliwiające bezpośrednie połączenie z cyfrowym wejściem HD – AMP1, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie konwertera cyfrowo analogowego ESS Sabre wbudowanego we wzmacniacz. Podobnie jak wyjścia analogowe, cyfrowe wyjście koaksjalne zostało wyposażone w wysokiej jakości platerowane złotem przyłącze RCA, cyfrowy przewód przyłączeniowy jest dostarczony w komplecie z odtwarzaczem.

Wysokonapięciowy zasilacz, obudowa tłumiąca wibracje
Szum stanowi istotną przeszkodę do uzyskania doskonałego dźwięku, dlatego HD – CD1 posiada wiele rozwiązań, mających na celu powstrzymać zakłócenia zarówno elektryczne jak i mechaniczne. Wysokonapięciowy zasilacz wyposażony w kondensatory o dużej pojemności oraz diody Schottkiego umożliwiają odtwarzaczowi dostarczanie dźwięku o dużej dynamice. Odtwarzacz posiada również funkcję automatycznego wyłączania, w trybie czuwania zużycie energii jest bardzo niskie. Zarówno dwuwarstwowa podstawa jak i sztywne nogi zapewniają sztywność oraz tłumienie drgań, solidny aluminiowy front jak i sztywna górna płyta z bocznymi panelami w stylu retro nadają odtwarzaczowi wygląd “klasycznego Marantza”, zarówno w kolorze srebrno - złotym jak i czarnym.

Główne cechy i zalety:
- Wielokrotnie nagradzana technologia napędu CD Marantz o Wysoka jakość odtwarzania nośników CD, CD R/RW 
- Obsługa formatów MP3, AAC, WMA o Odtwarzanie najpopularniejszych cyfrowych plików multimedialnych
- Intensywnie dostrojony dźwięk dzięki użyciu starannie dobranych komponentów o Wyjątkowe doświadczenie dźwięku Marantz 
- Wysokiej jakości konwerter cyfrowo - analogowy 192kHz/24bit (CS4398), dokładny zegar systemowy o Najlepsza jakość dźwięku z CD oraz cyfrowych plików multimedialnych
- Unikalne obwody wzmacniające Marantz HDAM-SA2 o Szerszy zakres dynamiki oraz mniej zniekształceń w sekcji wyjściowej
- Sekcja wzmacniacza słuchawkowego z obwodami HDAM-SA2 i kontrolą wzmocnienia o Obsługa najbardziej wymagających słuchawek audiofilskich
- Dwuwarstwowa płyta dolna, sztywne nogi o Eliminacja zakłóceń zapewniająca czystość dźwięku
- Platerowane złotem wyjścia L/R/Koaksjalne o Najlepsze przyłącza do podłączenia wzmacniacza
- Pilot zdalnego sterowania kontrolujący odtwarzacz CD oraz wzmacniacz o Prosta, intuicyjna obsługa

Specyfikacja techniczna:
- mechanizm CJDKT690
- D / A konwersji Multi- bit Delta- Sigma
- DAC IC CS4398
- Filtr cyfrowy CS4398
- Filtr dolnoprzepustowy HDAM
- wzmacniacz słuchawkowy HDAM - SA2 + Buffer
- Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz
- Zakres dynamiki 100 dB
- Stosunek sygnału do szumu 110 dB
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne 0,002 %
- Separacja kanałów 98 dB
- Pobór mocy 14W
- Pobór mocy w trybie czuwania 0,35W
- Maksymalne wymiary ( S x G x W ) w mm 304 x 312 x 109
- Waga kg 6,0

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Marantz objęty jest 3-letnią gwarancją (wymagana bezpłatna rejestracja), realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.