Naim ND5 XS - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Naim
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.
  • szt.
  • 14 490,00 zł 12 999,00 zł / szt.

Odtwarzacz strumieniowy Naim ND5 XS

Możliwość zakupu odtwarzacza w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.
Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową przy zakupie odtwarzacza wraz z pozostałymi elementami systemu - szczegóły (42) 213 01 66

Odtwarzacz sieciowy Naim ND5 XS

Streaming w smukłej obudowie
Naim znany jest z nowatorskich rozwiązań: pierwszego hi-endowego odtwarzacza CD, modelu CDS, pierwszego hi-endowego odtwarzacza z twardym dyskiem, modelu HDX, pierwszego hi-endowego głośnika BMR – Ovator, pierwszego hi-endowego odtwarzacza strumieniowego NDX. Teraz NDX ma swojego młodszego brata – ND5 XS. ND5 XS to DNA odtwarzacza NDX zamknięte teraz w stylowej smukłej obudowie. Urządzenie odtwarza pliki z serwera UPnP, pozwala na nowo odkryć radio internetowe, można do niego podłączyć iPoda, iPhone’a i iPada lub pamięć USB, albo po prostu słuchać muzyki z klasycznych źródeł cyfrowych audio. Po prostu podłączmy ND5 XS do sieci internetowej, następnie do wzmacniacza, a ekscytujący świat streamingu będzie na wyciągnięcie ręki.
ND5 XS to w dużej mierze odtwarzacz NDX w mniejszej obudowie. Znajdziemy w nim dokładnie takie same rozwiązania i układy, również sterowanie, co w NDX – od przycisków na panelu frontowym, poprzez pilota, na aplikacji dla Poda, iPhone’a lub iPada skończywszy. To także ten sam zestaw wejść i wyjść oraz możliwości sieciowych i nie ma żadnych wątpliwości, że potencjał ND5 XS jest dokładnie ten sam, skutkujący w niezwykłej muzykalności z każdego z wejść i źródeł.

Muzyczna wielozadaniowość
Przesył plików audio przez sieć internetową (tzw. „streaming”) jest w audio prawdziwą rewolucją – ND5 XS pozwala zaś na ukazanie potencjału tego rodzaju systemów. Zapewnia łatwy dostęp do wszystkich formatów audio. Poprzez przewodowe lub bezprzewodowe połączenie z Internetem uzyskujemy dostęp do tysięcy stacji radia internetowego. Co więcej – korzystając z gniazda USB będziemy mogli odtworzyć pliki zgromadzone w pamięci przenośnej, a także w urządzeniach firmy Apple: iPod, iPad lub iPhone. ND5 XS potrafi odtwarzać pliki z biblioteki iTunes lub dysku twardego komputera poprzez podłączony do sieci serwer UPnP. Urządzenie odtwarza pełną gamę formatów audio do rozdzielczości 32 bty/192 kHz, takich jak: WAV, FLAC, Apple Lossless, AIFF, WMA, MP3, M4A, MMS, AAC, AIFF i Ogg Orbis. Urządzenie wspiera odtwarzanie „gapless” oraz playlisty PLS i M3U. Opcjonalny tuner FM/DAB oznacza możliwość powrotu do tradycyjnego radia.
Tradycyjnym źródłom dźwięku ND5 XS oferuje trzy niezależne wejścia cyfrowe S/PDIF dla odtwarzaczy CD, komputerów i innych źródeł z częstotliwością próbkowania do 32 bitów/192 kHz. Do wyboru mamy trzy typy gniazd: optyczne Toslink, koaksjalne RCA i koaksjalne BNC, gwarantujące zarówno wszechstronność, jak i optymalną jakość dźwięku.

Wybierz rodzaj kontroli
ND5 XS jest niezwykle wszechstronny w użyciu. Trzy interfejsy użytkownika zapewniają alternatywne metody kontroli – każda odpowiednia dla różnych sytuacji i preferencji osobistych. Urządzenie może być kontrolowane poprzez przyciski panelu frontowego, pilot zdalnego sterowania lub darmową aplikację Naima n-Stream dla iPhone’a, iPoda lub iPada. Kontrola jest prosta, intuicyjna i satysfakcjonująca. System oferuje również pełną integrację z przetwornikiem DAC lub każdym przedwzmacniaczem Naima i odtwarzaczem CD, oferując scentralizowaną kontrolę poprzez aplikację n-Stream.  

Technologia stworzona dla muzyki
ND5 XS jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie produktów Naima. Zastosowanie wielu innowacyjnych technologii przetwarzania sygnału i ich izolacji gwarantuje, że sygnał dostarczany do wyjść analogowych ND5 XS ma najwyższą możliwą jakość. W ND5 XS zastosowano ten sam bufor RAM i główny zegar taktujący oraz technikę redukcji jittera zapożyczoną z przetwornika D/A Naim DAC.
Urządzenie wyposażono w ten sam konwerter cyfrowo-analogowy Burr Brown, jaki zastosowano w odtwarzaczu z twardym dyskiem HDX, podobnie jak i technologię nadpróbkowania, filtrowania i zarządzania sygnałem, które wyniosły Naima na szczyt w zakresie przetwarzania muzyki cyfrowej.
Dobór komponentów i układ jest w pełni optymalizowany pod kątem uzyskania najwyższej jakości brzmienia, a projekt obudowy serii XS pomaga zminimalizować zjawisko mikrofonowania poprzez zastosowanie niskorezonansowej podstawy dla układów elektronicznych. Tak jak we wszystkich produktach Naima, wyjątkową wagę przyłożono do redukcji szumu generowanego przez zasilanie. Wydajny transformator, duże kondensatory filtrujące i niezależne zasilanie każdej sekcji oraz pieczołowicie zaprojektowane układy i topologia uziemienia zapewniają minimalne szumy pochodzące z układów zasilających.
Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu nadzwyczajnej technologii drzemiącej wewnątrz ND5 XS otrzymujemy niesamowitą jakość reprodukowanego dźwięku. Podłączmy ND5 XS do swojego systemu audio, a świat dźwięku wysokiej rozdzielczości, streamingu UPnP i zasobów radia internetowego będą w zasięgu ręki. To świat, w którym muzyka z każdego źródła ożyje, złapie oddech i całkowicie cię usatysfakcjonuje.

Upgrade – możliwości
Aby uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku, ND5 XS może być rozbudowany poprzez podłączenie zewnętrznego zasilacza XPS lub 555 PS, a także przez dodanie oddzielnego przetwornika cyfrowo-analogowego DAC.

Wejścia audio
- S/PDIF 1x BNC, 1x RCA, 1x optyczne, do 192 kHz/24 bity
- USB typ A panel przedni dla pamięci oraz iPoda, iPada i iPhone’a.
- UPnP przewodowo lub bezprzewodowo
- Wejście antenowe DAB/FM, WiFi (802,11 g lub n przy 2,4 GHz)
- Pasma częstotliwości radiowych DAB (Band lll i L Band), FM 87,5-108 MHz (FM/DAB)
- Minimalna impedancja obciążenia 10 kΩ

Wyjścia audio
- Minimalna impedancja obciążenia 10 kΩ
- Wyjścia analogowe DIN i RCA
- Pasmo przenoszenia 10 Hz – 20 kHz (fs = 44,1 kHz)
- THD + N < 0,02%
- Wyjścia cyfrowe BNC (S/PDIF 75 Ω)

Pozostałe informacje
- Kompatybilność z serwisami streamingowymi Spotify i Tidal
- Możliwe połączenia DAC, HiLine, PowerLine, antena
- Formaty wspomagane WAV, AIFF i FLAC (do 24 bitów/192 kHz ) ALAC (do 24 bitów/96 kHz) Ogg Vorbis (do 320 bit/s) Windows Media 9 (do 320 kbit/s) Playlisty (M3U, PLS) MP3, M4a (do 320 kbit/s)
- Sterowanie przyciski panelu frontowego, pilot zdalnego sterowania, aplikacja n-Stream dla urządzeń Apple.
- Opcje zasilania XPS, 555 PS
- Pobór mocy max 60 W
- Wymiary 70 x 432 x 301 (H x W x D)
- Front czarny szczotkowany anodowany
- Obudowa czarny lakier proszkowy

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Naim objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.