Primare I32 - dostawa gratis

Dodaj recenzję:
  • Producent: Primare
  • Dostępność: Jest, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin dostawy mailowo lub telefonicznie.
  • szt.
  • 9 990,00 zł 6 789,00 zł

Wzmacniacz stereofoniczny Primare I32

Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową przy zakupie elektroniki wraz z zestawem kolumn - szczegóły (42) 213 01 66

Wzmacniacz zintegrowany stereofoniczny PRIMARE I32

Wzmacniacz zintegrowany I32 łączy w sobie niezwykłą jakość brzmienia z pięknym wyglądem i łatwością użytkowania.
Bezkompromisowe podejście projektowe i w pełni zbalansowany tor sygnału. Gdy I32 przejmuje kontrolę nad głośnikami, całkowicie uwalnia dynamikę muzyki.
Scena stereo jest duża i bardzo otwarta. Wokół instrumentów jest dużo powietrza.
Trudno nie być zaskoczonym jakością muzyki tego high-endowego wzmacniacza.
Tak samo jak zdobywający nagrody poprzednik I30 wzmacniacz zintegrowany I32 został zaprojektowany z myślą o dwóch zadaniach: czystym przesyłaniu sygnału oraz niezniekształconym wzmocnieniu. Wzmacniacz I30 jest odświeżoną wersją wzmacniacza A30.1, dokonano zmian komponentów tak, aby nadal należał on do najlepszych w swojej klasie.
Stopień przedwzmacniacza posiada sześć wejść,włączając w to wejście gramofonowe poprzez opcjonalny stopień wzmacniacza gramofonowego. Wybór wejść dokonywany jest za pomocą prostego przełącznika obrotowego, który charakteryzuje się bardzo niskim szumem i zniekształceniami.
We wzmacniaczu I32 zastosowano bardzo precyzyjną kontrolę siły głosu, zapewniając dokładną odpowiedni balans przy każdym ustawieniu. Aktualne ustawienie wyświetlane jest w bardzo przejrzysty, ale dyskretny sposób.
Charakterystyczne cechy Primare, bardzo dobra elektronika i estetyczny design, perfekcyjne łączą I32 z innymi komponentami serii 30, włączając w to odtwarzacz CD32.
Między odtwarzaczem CD32 i I32 można zrealizować połączenie zbalansowane, eliminując w ten sposób zakłócenia i zachowując wierność sygnału, aż do głośników.
I32 jest w stanie dostarczyć moc 120 wat do obciążenia 8 ohm i 230 watów do obciążenia 4 ohm.
Dopracowana topologia zapewnia, iż zawsze do głośników zostanie dostarczony stabilny i symetryczny sygnał.
Do specjalnych zastosowań sygnał może być odwrócony w fazie o 180 stopni.

I32 to wzmacniacz zintegrowany z możliwością poszerzania dostępnych formantów o mocy 2 x 120W wykorzystujący zastrzeżoną technologię UFPD. Został zaprojektowany w celu dostarczenia sygnału o dużej mocy, bardzo niskich zniekształceniach i możliwości sterowania innych komponentów z serii 30. Bardzo szybkie narastanie sygnału dzięki technologii UFPD skutkuje naturalnie szybkim, czystym i wciągającym dźwiękiem w szerokim zakresie częstotliwości. Ekologicznie I32 jest znacznie lepsza od jakiegokolwiek wzmacniacza klasy A/B, jest ekstremalnie efektywna, praktycznie nie generuje ciepła. Dodatkowo tryb stand-by został również zoptymalizowany pod kątem ekologii – pobiera tylko 0,2W.

Topologia Audiofilska
I32 zawiera dwa wzmacniacze UFPD zamknięte w obudowie z grubej stalowej blachy, która cechuje się wytrzymałością, sztywnością, ekranowaniem i efektywnie tłumi wibracje od źródeł zewnętrznych. W celu redukcji zniekształceń sekcja przedwzmacniacza została odsunięta od sekcji mocy najbardziej jak to było możliwe i jest ona zasilana z osobnego, dedykowanego zasilacza. I32 posiada 2 pary (L,R) niskoszumnych wejść XLR oraz 3 pary wejść RCA. Posiada także dwie pary wyjść RCA: z przedwzmacniacza oraz wyjście „record”. I32 będzie również posiadała opcję rozszerzenia o specjalną kartę MEDIA, która będzie oferowana wejścia strumieniowe takie jak USB, iPod, LAN, itp.
Wszystkie ścieżki sygnałowe są tak krótkie jak to tylko możliwe, a wszystkie regulacje sygnału (wybór źródła, głośność, balans) są wykonywane w czysto analogowe postaci. Wejścia niezbalansowane są konwertowane do formy zbalansowanej za pomocą znakomicie brzmiących wzmacniaczy operacyjnych Burr Brown OPA2134 i podłączone do sterowania głośności i balansu zrealizowanych na specjalnie dobieranych układach LM1972 w konfiguracji zbalansowanej. Wybór źródeł został zrealizowany na wysokiej jakości przekaźnikach.
Wzmacniacze klasy D UFPD (Ultra Fast Power Device)
Technologia impulsowa w urządzeniach mocy zyskuje na popularności dzięki niskiej konsumpcji energii i możliwości zbudowania urządzenia, które posiada więcej kanałów w mniejszej obudowie. Niestety wzmacniacze klasy D i ich zasilacze impulsowe zyskały reputację niskiej jakości dźwięku charakteryzującego się wzrastającym THD wraz z częstotliwością. Technologia Primare UFPD pozwala na zbudowanie pełno-zakresowych urządzeń audiofilskich pracujących w klasie D. Technologia UFPD posiada stałe sprzężenie zwrotne o głębokości 26dB w całym zakresie audio i jest stabilna znacznie powyżej tego pasma. Jest to dość proste do zrealizowania we wzmacniaczach liniowych, ale znacznie trudniejsze w szybkich wzmacniaczach impulsowych.
W przeciwieństwie do zastosowania wzmacniacza i filtru jako dwóch osobnych komponentów, UFPD zawiera oba, zapewniając znacznie szybszą i dokładniejszą kontrolę sygnału na wyjściu. Wzmacniacze UFPD aktywnie adaptują swoje wzmocnienie zapewniając stabilność podczas uruchamiania, przesterowania i uaktywnienia ograniczenia prądowego. Wykrywają zmiany sygnału na wyjściu filtra i kompensują je poprzez zastosowanie precyzyjnej ilości sprzężenia zwrotnego. Adaptacyjna natura sterowania sprzężeniem zwrotnym pozwala na użycie kilku decybeli więcej stałego wzmocnienia w paśmie audio i zapewnia wydajność niezależną od wariacji obciążenia.
Primare UFPD traktuje wszystkie sygnały jednakowo, niezależnie od częstotliwości i prędkości narastania oraz pozwala na wytłumienie rezonansów filtra. W efekcie THD jest utrzymywane na niskim poziomie dla wszystkich częstotliwości. UFPD zapewnia bardzo szerokie sterowanie sygnałem niezależne od obciążenia, pozwalając na kontrolę każdego głośnika z dużą dokładnością.
Primare zoptymalizowało wydajność technologii UFPD poprzez precyzyjny wybór wartości i jakości zastosowanych komponentów, weryfikując projekt poprzez pomiary i wielokrotne próby odsłuchowe.

Podsumowanie
Technologia UFPD:
- Szerokie pasmo
- Płaskie pasmo częstotliwości
- niezależne od obciążenia pasmo częstotliwości
- niska impedancja wyjściowa w całym paśmie audio
- biskie THD w całym paśmie audio
- liniski poziom szumów

Większość technologii klasy „D” charakteryzuje się:
- ograniczonym pasmem
- rezonansowym charakterem pasma częstotliwości
- zależnym od obciążenia pasmem częstotliwości
- Wysoką impedancją wyjściową przy wyższych częstotliwościach
- Wysokim THD przy wyższych częstotliwościach
- Wysokim poziomem szumów

Zasilacz PFC
Mimo, iż zasilacze impulsowe zyskały reputację szumiących i zawodnych, ich teoretyczne zalety są dobrze znane. Napięcia wyjściowe mogą być regulowane precyzyjnie, ich pobór prądu z linii zasilającej jest mniejszy, gdyż są znacznie bardziej efektywnie i cechują się brakiem impulsowego poboru prądu: energia z zasilania jest pobierana ze znacznie większej części sinusoidy.
W połączeniu z technologią UFPD, Primare w zasilaniu wykorzystuje technologię izolowanego PFC (Power Factor Correction), która kontroluje prąd zasilający sprawiając, iż staje się on czystą sinusoidą z taką samą częstotliwością i fazą co napięcie zasilające. Oznacza to, iż nawet pobór 1000W nie wpływa na inne podłączone w pokoju urządzenia. Jego obecność jest praktycznie niewidoczna dla linii zasilającej. Stopień izolujący pracuje w trybie ZVS co skutkuje niską ilością harmonicznych, mniejszymi zakłóceniami EMI i czystym środowiskiem pracy wzmacniaczy.
Tryb stand-by o ultra niskim poborze mocy
I32 posiada ekologiczny tryb stand-by o ultra niskim poborze mocy. Pobór mocy wynosi zaledwie 0,2W!.
Możliwość zainstalowania karty rozszerzeń
Będzie dostępna karta rozszerzeńńń, która oferuje wejście strumieniowe 24bit/192kHz pozwalające na odtwarzanie plików z Internetu, NAS lub komputera; radia Internetowe, cyfrowe wejście audio pozwalające na podłączenie wielu urządzeń: m.in. odtwarzaczy CD, smartofonów, iPodów, USB itp. Sprawdź w specyfikacji pełną listę obsługiwanych wejść i wyjść.
Intuicyjny interfejs użytkownika
Intuicyjne menu użytkownika jest dostępne poprzez graficzny wyświetlacz I32, którego jasność można ustawić na jednym z czterech poziomów. Po kilku sekundach wyświetlacz przygasa i powraca do zaprogramowanej jasności natychniast po naciśnieciu dowolnego przycisku. Ustawienia pozwalają na zaprogramowanie domyślnego głośności urządzenia, oznaczania wejść, dezaktywacji wejść i osobnych ustawień głośności i balansu dla każdego z wejść w 1dB krokach.

Specyfikacja techniczna:
- Moc wyjściowa: 2 x 120 W / 8 Ohm lub 2 x 230 W / 4 Ohm
- Wejścia analogowe: 2 XLR (L & R) / 3 RCA (L & R)
- Analogowe wyjście nagrywania: 1 RCA (L & R)
- Wyjście przedwzmacniacza: 1 RCA (L & R)
- Pasmo przenoszenia: < 10 Hz - 20 kHz, -0,5 dB
- Zniekształcenia THD: << 0.05 %, 20Hz - 20kHz, 10W, 8Ohm
- Stosunek sygnał/szum: 100 dB
- Pobór mocy: Standby < 0,2 W
- Wymiary (SxGxW): 430 x 385 x 100 mm
- Waga: 11 kg
- Dostępne kolory: Czarny lub Tytanowy

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Primare objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.