Rega Elex-R - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Rega
  • Dostępność: Jest dostępny, dostawa 1-3 dni robocze.
  • szt.
  • 6 300,00 zł / szt.

Wzmacniacz stereofoniczny Rega Elex-R

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Wzmacniacz stereofoniczny Rega Elex-R

Naszym zdaniem...
Najnowszy wzmacniacz Regi, Elex-R, znakomicie wypełniając lukę pomiędzy budżetowym wzmacniaczem Brio-R, a znacznie droższym Elicit-R pozwala użytkownikowi poczuć się jak w klasie premium, oferując w atrakcyjnej cenie prawie tyle co Elicit-R...

Opis producenta
Oferując prawie tak wiele Wzmacniacz Rega Elex-R to wysublimowane połączenie obwodów wzmacniacza Brio-R i zaawansowanego wzmacniacza Rega Elicit-R. Inżynierowie Regi osiągnęli perfekcyjną równowagę tonalną, kontrolę i dynamikę, dostarczając dźwięk, który zawsze na pierwszym miejscu stawia muzykę.

Innowacyjność projektu
Elex-R zbudowany został z zachowaniem najwyższych standardów i zaprojektowany tak, aby w swoim przedziale cenowym zapewnić najwyższą możliwą jakość dźwięku, przy zachowaniu prostoty obsługi i łatwości konfiguracji.  Wzmacniacz został umieszczony w pełnowymiarowej obudowie o zwiększonym rozpraszaniu ciepła, który dzięki wykorzystaniu większego transformatora, umożliwia dostarczanie 90W na kanał dla 6Ω i 72.5W dla 8Ω.
Czas, wysiłek i pieniądze poświęcone podczas projektowania nowego wzmacniacza przeznaczone zostały na rozwój i budowę urządzenia maksymalnie wykorzystującego możliwości wszystkich elementów składowych. W ramach projektu, do wzmacniacza dodano przydatną funkcjonalność jak wyjście przedwzmacniacza, tak aby nowy Elex-R zyskał na funkcjonalności i mógł być wykorzystywany w szerokiej kombinacji systemów, unikając jednocześnie zbędnych dodatków, takich jak korekcja tonalna lub gniazdo słuchawkowe, które mogą zakłócać ścieżkę sygnałową lub prowadzić do degradacji jakości dźwięku.
Podstawową funkcją wzmacniacza jest wzmacnianie i wyrównywanie poziomu sygnału generowanego przez wkładki gramofonowe, przetworniki cyfrowo-analogowe, odtwarzacze CD i inne komponenty źródłowe do poziomu, który umożliwia napędzenie kolumn głośnikowych. Ważne jest , że Elex-R osiąga to przy jednoczesnej minimalizacji zniekształceń, co ma bezpośredni wpływa na muzykę. Typowy poziom zniekształceń tuż przy wyjściu wynosi 0.007%.
Regulacja głośności i przedwzmacniacz zastosowany w Elex-R  zostały zaprojektowane tak, aby przezwyciężyć problemy związane ze standardowymi rozwiązaniami. W projekcie Elexa-R wykorzystano wykonany na zamówienie układ scalony wspierający pracę peryferyjnych układów scalonych jak mikrokontroler i wykonywany na zamówienie obrotowy regulator głośności.
Elex-R wykorzystuje w przedwzmacniaczu połączenie sprzężenia zwrotnego i pasywnej regulacji głośności, w którym poziom sprzężenia zwrotnego i poziomy wejściowe są różne, co pozwala uzyskać żądany poziom głośności. Poziom i śledzenie wartości sygnału pomiędzy dwoma kanałami jest uzyskiwane przez wąskie tolerancje wykorzystanych w obwodzie przedwzmacniacza elementów i w mniejszym stopniu przez ustawienie samego potencjometru, utrzymując w ten sposób niedopasowanie kanałów i nieregularność śledzenia wartości poziomu głośności na minimalnym poziomie. Metoda ta także redukuje szumy i zapobiega przeciążeniu wejścia bowiem do wzmacniania sygnału wykorzystywane jest tylko niezbędne wzmocnienie. Takie rozwiązanie regulacji głośności zwykle stosowane jest w profesjonalnych ośrodkach radiowych gdzie konieczne jest utrzymywanie szumów na niskim poziomie.

Technologia wzmacniacza mocy
Stopień wyjściowy wykorzystywany w Elex-R, Elicit-R i Brio-R powstał w wyniku szeroko zakrojonych badań inżynierów Regi nad nieskoimpedancyjnym wtórnikiem emiterowym pracującym w klasie A głównego stopnia wzmacniającego. Stopień wyjściowy oparty jest na komplementarnej parze 150W tranzystorów Sanken pracujących w układzie Darlingtona. Techniczny i soniczny postęp związany z wykorzystaniem niskoimpedancyjnych stopni wzmacniających jest dobrze znany, jednak standardowa konfiguracja tranzystorów może powodować powstawanie w stopniu wzmacniającym prądów stojących o wysokim natężeniu. Poprzez połączenie niskoimpedancyjnego stopnia wzmacniajacego z tanzystorami Sanken pracującymi w układzie Darlingtona uzyskano komplementarny wtórnik emiterowy emulujący pracę w klasie A o dobrej stabilności termicznej i niskich prądach stojących.

Parametry techniczne

Cechy charakterystyczne:
- Hybrydowe rozwiązanie wykorzystujące projekty Brio-R i Elicit-R
- 90W na kanał dla 6Ω i 72.5W dla 8Ω
- Zintegrowany wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy
- Pełnowymiarowa obudowa o zwiększonym rozpraszaniu ciepła
- Połączenie sprzężenia zwrotnego i pasywnej regulacji głośności w przedwzmacniaczu
- Zaawansowany zasilacz stopnia sterującego
- Wyjście przedwzmacniacza / Wyjście Record / 4 wejścia liniowe
- Nowy, dedykowany transformator

Specyfikacja:
- Zasilacz:
  Napięcie pracy: 230V
  Częstotliwość pracy: 60Hz
  Pobór mocy: 250W
  Bezpiecznik: T3.15AL 20mm
- Moc wyjściowa: 72.5W dla 8Ω, 90W na kanał dla 6Ω, 113W dla 4Ω
- Wejście Phono:
  Czułość: 1.7mV/72.5W/8Ω dla sygnału 47KHz/220pF
  Maksymalny poziom sygnału wejściowego: 100mV
- Wejście liniowe:
  Czułość: 164mV/72.5W/8Ω dla sygnału 30-50KHz
  Maksymalny poziom sygnału wejściowego: 10V
- Wyjście Tape:
  Poziom sygnału wyjściowego: 164mV dla obciążenia znamionowego
  Impedancja wyjściowa: 470Ω
- Wyjście liniowe:
  Poziom sygnału wyjściowego: 625mV dla obciążenia znamionowego
  Impedancja wyjściowa: 600Ω
- Wymiary W 430mm x D 320mm x H 80mm

W zestawie: wzmacniacz, pilot zdalnego sterowania, kabel zasilający.

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Rega objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.