STX Foton FX 300 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: STX
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin przy odbiorze osobistym.
  • szt.
  • 2 200,00 zł / szt.

Kolumna podłogowa STX Foton FX 300
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 lub 20 miesięcy.
Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową przy zakupie kolumn wraz z zestawem elektroniki - szczegóły (42) 213 01 66

Kolumna podłogowa STX Foton FX 300

Kolumny Foton FX-300 wyposażono w najbardziej zaawansowane technologicznie głośniki naszej produkcji. Specjalnie na potrzeby tej konstrukcji stworzono nowatorskie przetworniki z układem magnetycznym w technologii mirror driver. Zarówno indukcyjność, jak i natężenie pola magnetycznego zachowuje niespotykaną liniowość w całym zakresie pracy głośnika. Efektem wysokiej liniowości pracy układu magnetycznego jest zdecydowana redukcja zniekształceń harmonicznych. Najsilniejszemu zredukowaniu ulegają zdecydowanie gorzej odbierane harmoniczne nieparzyste. Aluminiowe demodulatory oraz miedziane pierścienie Faradaya w połączeniu z optymalną geometrią nabiegunników mają zarówno ogromny, jak i pozytywny wpływ na wymienione zjawiska.
W głośnikach zastosowano membrany z włókna węglowego – nowoczesnego, bardzo lekkiego i wytrzymałego materiału poddanego wielokrotnej impregnacji. Na marginesie - zastosowano najnowsze osiągnięcia technologiczne z dziedziny impregnacji membran mającej na celu redukcję niepożądanych modów własnych.
 Konstrukcje wszystkich głośników Foton zostały wykonane z aluminium. 
W głośniku nisko-średnio tonowym zastosowano 36mm cewkę pracującą w precyzyjnie profilowanym systemie wentylacji magnetowodu, która wraz z pierścieniami Faradaya oraz dzięki ażurowej budowie aluminiowego kosza w istotny sposób redukuje zjawisko kompresji termicznej, jak i ciśnienia powietrza poniżej dolnego resora, oraz kopułki przeciwpyłowej. Szczególną uwagę poświęcono aby przepływ powietrza nie generował niepożądanych turbulencji również przy wysokich mocach.

Obudowa
W wysokiej i wąskiej obudowie problemem są fale stojące, pojawiające się wewnątrz, pomiędzy równoległymi powierzchniami. Nawet najbardziej staranne umieszczenie portu Bass-reflex nie wyeliminuje całkowicie tego utrudnienia. Dlatego też zastosowaliśmy bezkompromisowe i rzadko spotykane (nawet w kolumnach kilkukrotnie droższych) skośne przegrody, których zadaniem jest eliminacja wspomnianego zjawiska powstawania fal stojących wewnątrz obudowy. 
Efektem takiego rozwiązania jest reprodukcja basu w sposób neutralny, bez efektu dudnienia.
 Górna, skośna przegroda dodatkowo oddziela głośnik wysoko tonowy od ciśnień wytwarzanych przez głośniki nisko-średnio tonowe, w głównej komorze obudowy.
 Całość obudowy została wykonana z płyty MDF 16. W zależności od wersji wykończenia, pokrytej fornirem naturalnym lub lakierem na wysoki połysk. Wewnętrzne powierzchnie płyt zostały pokryte matą tłumiącą, redukującą niepożądane rezonanse własne obudowy, a także zostały wypełnione materiałem absorbującym energie pozostałych fal stojących.

Zwrotnica
Zwrotnice głośnikowe zostały opracowane przy użyciu nowoczesnych, zaawansowanych programów i systemów projektowo-pomiarowych jakim jest np. system “CLIO” firmy AUDIOMATICA. Szczególną uwagę poświęcono na testy odsłuchowe w szczególności na akustyczną integrację przetworników, która ma bezwarunkowy wpływ na scenę dźwiękowa oraz na efekt stereo. Przeprowadzono wiele sesji odsłuchowych, podczas których, na podstawie opinii testerów, dokonano wyboru optymalnego projektu.

Specyfikacja techniczna:
- System 2 drożny bass-reflex
- Moc (Program Power AES) 300 W
- Moc (Power Handling AES) 150 W
- Nominalna impedancja 8 Ohm
- Efektywność 90 dB (2,83 V / m)
- Pasmo przenoszenia 39 Hz - 23 kHz (-3 dB)
- Wymiary kolumny (WxSxG) 950mm x 195mm x 300mm (320mm z maskownicą)
- Wymiary podstawki (WxSxG) 60 x 270 x 270 mm
- Waga ~22 kg netto / 1 szt (waga bez opakowania)

Warunki gwarancji:
Kolumny marki STX objęte są 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.