Teac UD-505 (srebrny) - Raty 50x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Teac
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 6 599,00 zł / szt.

Przetwornik cyfrowo/analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym Teac UD-505 (srebrny)

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20, 30 i 50 miesięcy lub specjalna oferta!

Przetwornik cyfrowo/analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym Teac UD-505

Wydajny przetwornik D/A
W dobie cyfryzacji jednym z kluczowych elementów– jeśli nie najważniejszym – w sprzęcie audio jest wydajny przetwornik cyfrowo-analogowy. W TEAC UD-505 zastosowano dwie kości trzeciej generacji VERITA AK4497 Velvet Sound wyprodukowane przez koncern Asahi Kasei Microdevices. To wysoce wyspecjalizowane przetworniki, które jako pierwsze na świecie potrafią obsługiwać PCM 768 kHz/32 bity i DSD DSD512 (22,5 MHz). Zastosowanie tych DAC-ów przybliża brzmienie odtwarzane przez wzmacniacz do oryginalnego źródła akustycznego.

Odseparowane układy
Wzmacniacz został skonstruowany w sposób maksymalnie minimalizujący możliwość wystąpienia zakłóceń. Konstruktorzy postawili na układ Dual-mono i odseparowali od siebie ścieżki sygnału cyfrowego i analogowego. Za dostarczenie mocy odpowiadają dwa toroidalne transformatory, a 4-obwodowy układ regulacji głośności TEAC-QVCS i wytrzymalszy prądowo układ wyjściowy TEAC-HCLD zapewniają maksymalną jakość brzmienia.

Muzyka z telefonu
Zaimplementowane kodeki Qualcomm aptX i LDAC zapewniają wysoką jakość muzyki z dowolnego zgodnego ze standardem Bluetooth urządzenia. Port USB pozwala na podłączenie zewnętrznej pamięci USB zawierającej pliki muzyczne.

Złącze Pentaconn
Złącza Pentaconn to nowy standard zbalansowanych wyjść. Zapewniają niższy opór niż inne złącza słuchawkowe, dzięki czemu uzyskuje się minimalne zniekształcenia i bardziej realistyczny dźwięk, obsługują słuchawki zbalansowane i z „pływającym” uziemieniem (Active GND). Wykorzystują pojedyncze 5-biegunowe złącze słuchawkowe o średnicy 4,4 mm. Ponadto na frontowym panelu projektanci umieścili dwa 6,3-milimetrowe złącza jack obsługujące słuchawki niezbalansowane, zbalansowane oraz te z „pływającym” uziemieniem.

Łatwość obsługi
TEAC UD-505 jest bardzo łatwy w obsłudze. Informacje prezentowane są na czytelnym wyświetlaczu OLED. Wzmacniacz wyposażony jest we wszystkie przydatne złącza: wejścia USB-B (maks. DSD215, PCM 768 kHz), RCA (coax, maks. DSD64, PCM 192/24), TOS-link (opt., maks. DSD64, PCM 192/24) i 3,5 mm (coax/opt., maks. DSD64, PCM 192/24) oraz parę wyjść RCA i XLR.

Specyfikacja techniczna:
- Zaawansowany przetwornik D/A AKM VERITA AK4497 Velvet Sound
- Złącze Pentaconn
- obsługuje kodeki LDAC i Qualcomm aptX
- Częstotliwość próbkowania 192
- Współczynnik bitowy 32
- Pasmo przenoszenia 5 - 55 000
- Zniekształcenia thd 0,0015
- Stosunek sygnał / szum 105
- Cyfrowe coaxial 
- Cyfrowe optyczne
- Usb (asynchroniczne)
- Xlr (zbalansowane) 
- Bluetooth
- Pobór mocy (max) 16 w
- Pobór mocy (standby) < 0,4 w
- Wymiary (s x w x g) mm 290 × 84,5 × 248,7
- Waga kg 4,2

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Teac objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.