InstalacjeMultiroom
Multiroom - jest to funkcja, która umożliwia niezależny odbiór sygnałów audio - video w dwóch (lub więcej) pomieszczeniach w domu. Dzięki niemu w łatwy sposób możemy cieszyć się muzyką lub sygnałem video odtwarzanym jednocześnie w całym budynku lub w każdym pomieszczeniu z osobna.

Muzyka w całym domu
Wyobraź sobie, że w każdym momencie możesz otoczyć się swoją ulubioną muzyką z niewidocznych głośników, odpoczywając w salonie, zażywając kąpieli w łazience, gotując w kuchni, korzystając ze słońca na tarasie lub relaksując się przed snem w sypialni. System multiroom zapewnia możliwość odtwarzania muzyki we wszystkich tych pomieszczeniach jednocześnie, lub w każdym z nich niezależnie. Przykładowo w kuchni możemy słuchać radia internetowego, gdy w salonie będziemy mogli oglądać telewizję satelitarną. Podczas przyjęcia możemy uruchomić wszystkie strefy jednocześnie, aby muzyka towarzyszyła gościom jednocześnie w salonie, kuchni oraz łazience. Możliwości systemu ograniczone są wyłącznie wyobraźnią właściciela.

Strefy wideo
Dzięki umieszczeniu odbiorników TV lub projektora w wybranych pomieszczeniach, oprócz doskonałego dźwięku, można cieszyć się również obrazem znakomitej jakości, a integracja systemu z odbiornikami telewizji SAT/CABLE pozwoli na oglądanie ulubionego serialu w salonie, podczas gdy dzieci mogą oglądać bajki w innym pokoju.

Profesjonalne komponenty
Dźwięk w systemach multiroom wydobywa się z głośników instalacyjnych zamontowanych w sufitach lub ścianach. Są to wysokiej jakości komponenty zaprojektowane specjalnie do tego typu montaży. Głośniki instalacyjne do kuchni lub łazienki są wodoodporne, a głośniki tarasowe są dodatkowo zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych. Dzięki możliwości malowania maskownic na dowolny kolor, głośniki wtapiają się w tło, nie burząc swoją obecnością wystroju wnętrza. Sprzęt służący do nagłośnienia całego systemu taki jak: źródła, wzmacniacze, dekodery, itp. znajduje się w osobnym, specjalnie do tego celu przygotowanym miejscu, z którego sygnały rozchodzą się po całym obiekcie

Łatwość obsługi
Do obsługi systemu możemy wykorzystać kontrolery zainstalowane w ścianach w konkretnych pomieszczeniach, ekrany dotykowe po rozbudowane piloty zdalnego sterowania, kończąc na aplikacjach na smartphone'y oraz tablety, dzięki czemu możemy mieć kontrolę nad systemem z każdego miejsca w domu.
Pomimo łatwości obsługi oraz intuicyjności systemu, przy każdym systemie szkolimy klienta, aby obsługa była łatwa, przyjemna i bezstresowa.
W systemie kina domowego możemy zautomatyzować proces odtwarzania repertuaru. System pozwoli nam zasłonić rolety/kotary, wysunąć projektor, opuścić ekran, uruchomić amplituner oraz odtwarzacz BD oraz jednocześnie uruchomić maszynę do popcornu a to wszystko za pomocą jednego przycisku!

Funkcjonalność
Muzykę możemy odtwarzać zarówno z popularnych serwisów streaming'owych: Spotify, Deezer'a lub Tidal'a, dysków NAS, płyt CD/DVD/SACD/BD, fal FM jak również z płyt analogowych. Mnogość formatów odtwarzania dotyczy również stref video, w których możemy odtwarzać streaming'i video z internetu, sieci lokalnej lub nośników optycznych w formatach sięgających technologii 4K, jednocześnie zachowując najwyższą jakość dźwięku.

Odtwarzane formaty
Korzystając z klasycznych jak i najnowszych urządzeń audio - video, możemy dystrybuować sygnał w domu praktycznie z każdego źródła obrazu i dźwięku. Możemy odtwarzać wszelkie formaty cyfrowe audio/video takie jak: FLAC, DSD, MP3, WAV, MKV, DIVX, MP4 i inne. Możemy odtwarzać nagrania z płyt winylowych oraz taśm szpulowych. Obraz możemy wyświetlać z płyt BD, HDDVD jak również z kaset VHS. Dodatkowa instalacja SAT pozwoli nam na oglądanie standardowej telewizji. Możliwości są nieograniczone.

Integracja z domem
System może zostać zintegrowany z innymi funkcjami domu, takimi jak sterowanie oświetleniem, roletami, domofonem, regulacją ogrzewania, podlewaniem ogrodu itd.

Montaż
Rodzaj oraz sposób instalacji zależy od wymagań oraz możliwości klienta.
Projektujemy i wykonujemy instalacje multiroom, kina domowego, inteligentnego domu, automatyki. Wszystkie te funkcje możemy bez problemu zintegrować. Nasze systemy mogą działać na podstawie rozwiązań bezprzewodowych, dzięki czemu system można zainstalować w istniejącym już domu, jak i przewodowo w nowo budowanych budynkach.
Poza podstawową instalacją i kalibracją zakupionego urządzenia oferujemy Państwu również:
- Profesjonalne doradztwo i dobór sprzętu do warunków panujących w pomieszczeniu
- Rozszerzenie instalacji już istniejącej o dodatkowe moduły
- Projekt wraz z wyceną
- Kompleksową instalację wraz z konfiguracją
- Prezentacje oraz odsłuchy w salonie lub w domu u klienta przed zakupem