Yamaha HTR-4071 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Yamaha
  • Dostępność: Przed złożeniem zamówienia potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo, produkt prawdopodobnie na magazynie zewnętrznym.
  • szt.
  • 2 099,00 zł 1 699,00 zł / szt.

Amplituner kina domowego Yamaha HTR-4071

Możliwość zakupu amplitunera w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 lub 20 miesięcy.

Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową przy zakupie elektroniki wraz z zestawem kolumn - szczegóły (42) 213 01 66

Amplituner kina domowego Yamaha HTR-4071

Amplituner AV Yamaha MusicCast HTR-4071 to zaawansowana, wielofunkcyjna konstrukcja, która odpowie na wszystkie potrzeby współczesnego miłośnika filmów i muzyki. Dzięki technologii MusicCast amplituner może bezprzewodowo przesyłać dźwięk do innych urządzeń audio w systemie multiroom Yamaha, a dzięki funkcji Bluetooth Output również do słuchawek czy głośników Bluetooth innych producentów. Amplituner obsługuje także liczne funkcje sieciowe, zapewniając m.in. dostęp do serwisów muzycznych (Tidal, Spotify, Deezer) oraz radia internetowego. Wbudowany w amplituner skaler przeskaluje zaś obraz niższej rozdzielczości do formatu 4K, dzięki czemu już teraz możesz cieszyć się najwyższej jakości obrazem na telewizorze 4K, bez konieczności wymiany całej kolekcji filmów. Model ten, podobnie jak wszystkie konstrukcje z rodziny MusicCast, wyposażony jest we wszystkie szeroko wykorzystywane rodzaje łączności bezprzewodowej: Wi-Fi, Wi-Fi Direct, AirPlay i Bluetooth. Amplituner w pełni obsługuje 4K Ultra HD, HDR Video (wliczając Dolby Vision) i przepustowość BT.2020, posiada także złącza HDMI (4 wej./1 wyj.) z kanałem zwrotnym eARC i sterowaniem CEC. Moc amplitunera to 115W na kanał. MusicCast HTR-4071 posiada również nową przydatną funkcjonalność: jeśli używasz amplitunera jako elementu systemu multiroom Yamaha MusicCast, teraz możesz sprawić aby jego włączenie (pilotem lub przyciskiem) włączało automatycznie wszystkie pozostałe urządzenia MusicCast – zadba o to nowa funkcja Triggered Auto Playback.

MusicCast – twoja muzyka bezprzewodowo w całym domu
Yamaha MusicCast jest unikatowym systemem, umożliwiającym bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku pomiędzy urządzeniami audio kompatybilnymi z MusicCast. Wszystkie modele Yamahy, które obsługują ten system, komunikują się pomiędzy sobą wykorzystując sieć Wi-Fi. Do sterowania wszystkimi urządzeniami służy łatwa w użytkowaniu aplikacja MusicCast Controller. Wykorzystując bogate możliwości tego wyjątkowego systemu Yamahy, bez potrzeby sięgania po instrukcję obsługi, w prosty sposób prześlesz dźwięk pomiędzy urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pokojach. Kolejną zaletą systemu jest to, że każdy z domowników może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych użytkowników systemu. W razie potrzeby może również stworzyć grupę, dzięki czemu to samo nagranie będzie odtwarzane we wszystkich pokojach przypisanych do tej grupy.

Bluetooth Output – przesyłanie dźwięku z MusicCast HTR-4071 do słuchawek/głośników Bluetooth
Praktycznym udogodnieniem, które zadebiutowało wraz z systemem MusicCast, jest Bluetooth Output. Dzięki niemu MusicCast HTR-4071 wykorzystując łączność Bluetooth potrafi przesłać dźwięk wprost do bezprzewodowych słuchawek lub głośnika Bluetooth dowolnego producenta. Teraz, korzystając z tych urządzeń i zachowując bezprzewodową łączność, będziesz mógł słuchać muzyki ze smartfona, z podłączonego do amplitunera odtwarzacza CD lub telewizora, a nawet gramofonu!

Funkcje sieciowe – serwisy strumieniowe (Tidal, Spotify, Deezer), radio internetowe
MusicCast HTR-4071 przygotowany jest do podłączenia (bezprzewodowo lub przewodem) do Internetu. Dzięki temu zyskujesz możliwość korzystania z takich serwisów, jak Tidal, Spotify i Deezer. W tym przypadku muzykę z sieci pobiera bezpośrednio amplituner, a smartfon służy wyłącznie do wyboru utworów. Rozwiązanie to nie tylko pozwala oszczędzić baterię, lecz także umożliwia normalne korzystanie z telefonu, np. prowadzenie rozmowy telefonicznej. Obsługa funkcji sieciowych zapewnia również dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych, a także nagrań zgromadzonych na dysku NAS lub w komputerze.

Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, Airplay – odtwarzaj bezprzewodowo muzykę ze swojego smartfona lub tabletu
Ogromne możliwości amplitunera MusicCast HTR-4071 to również zasługa wbudowanego Wi-Fi. Dzięki niemu urządzenie można bezprzewodowo połączyć z domowym routerem. Nie tylko ułatwia to skonfigurowanie całego systemu, lecz także pozwala uzyskać dostęp do sieciowego audio oraz muzycznych serwisów strumieniujących. Jeżeli nie mamy możliwości podłączenia amplitunera do routera Wi-Fi, nagrania można strumieniować wykorzystując unikatową funkcję Wireless Direct. Pozwala ona bezpośrednio przesyłać muzykę ze smartfona lub tabletu korzystając z funkcji Music Play w aplikacji AV Controller oraz technologii AirPlay (iOS). Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość sterowania amplitunerem za pomocą aplikacji AV Controller. Wszechstronność MusicCast HTR-4071 zwiększa także moduł Bluetooth, który m.in. służy do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów i innych urządzeń kompatybilnych z tą technologią. Pod kątem Bluetooth projektanci zoptymalizowali swój układ Yamaha Compressed Music Enhancer. Rozwiązanie to sprawia, że muzyka wyróżnia się żywą, naturalną jakością dźwięku nawet podczas bezprzewodowego odtwarzania. Listę zalet MusicCast HTR-4071 rozszerza obsługa AirPlay, dzięki której można bezprzewodowo odtwarzać nagrania z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes.

Odtwarzanie plików DSD, FLAC / WAV / AIFF i Apple Lossless oraz odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
Użytkownicy MusicCast HTR-4071 mogą cieszyć się nie tylko wysoką jakością obrazu i naturalnością brzmienia filmowych efektów specjalnych, lecz także pięknym dźwiękiem muzyki. Urządzenie obsługuje najnowsze formaty wysokiej rozdzielczości, takie jak DSD (2,8 MHz/5,6 MHz), FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Dzięki temu można cieszyć się muzyką w studyjnej jakości w domowych warunkach. Praktycznym udogodnieniem jest funkcja odtwarzania bez pauz (gapless)*, która eliminuje przerwy pojawiające się pomiędzy utworami podczas odtwarzania ciągłych nagrań, np. koncertów.
*Kompatybilne z plikami WAV, FLAC i ALAC oraz wejściem z USB/PC/NAS.

HDMI (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video wliczając Dolby Vision i przepustowością BT.2020
MusicCast HTR-4071 przystosowany jest do pełnej obsługi najnowszych standardów HDMI. Przepustowość wideo 4K przy szybkości 60 klatek/s pozwala odtwarzać wideo Ultra HD, zachowują przy tym najwyższą jakość obrazu. Urządzenie kompatybilne jest również z HDCP 2.2, czyli standardem ochrony praw autorskich. To niezbędny element w przypadku odtwarzania wideo 4K. MusicCast HTR-4071 obsługuje także HDR (High Dynamic Range) Video, w tym najnowszy standard Dolby Vision. Umożliwia to podwyższenie jakości obrazu poprzez uwypuklenie szczegółów w ciemnych i jasnych fragmentach odtwarzanego wideo. Dzięki przepustowości BT.2020 amplituner obsługuje również szerszą gamę koloru.

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI
MusicCast HTR-4071 wzbogacony jest o skalowania do rozdzielczości 4K materiałów wideo przesyłanych poprzez HDMI®. Dzięki temu użytkownicy, którzy zgromadzili bogatą kolekcję filmów nagranych w rozdzielczości 1080p nie muszą jej wymieniać, aby móc cieszyć się najwyższą jakością obrazu na telewizorze 4K.

Kanał zwrotny audio (ARC) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie
Złącze HDMI z kanałem zwrotnym audio to najprostszy sposób połączenia amplitunera z telewizorem (o ile ten wyposażony jest w ARC), dzięki któremu dźwięk automatycznie „wraca” do amplitunera. Rozwiązanie to eliminuje konieczność osobnego łączenia tych urządzeń dodatkowym kablem audio. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są przyciski SCENE. Naciśnięcie któregoś z nich włącza zasilanie amplitunera AV i aktywuje przypisane do przycisku wejście źródłowe oraz tryb DSP. Użytkownik może przyporządkować przyciski dla różnych źródeł. Aby to zrobić, należy wybrać żądane źródło i tryb DSP, a następnie przytrzymać wciśnięty przycisk SCENE przez dłużej niż trzy sekundy. Po zakończeniu tej procedury naciśnięcie przycisku automatycznie włączy dane źródło i przywoła zapisane parametry dźwięku. To kolejny sposób na ułatwienie obsługi amplitunera. Kolejne korzyści przynosi HDMI z funkcjonalnością CEC. W przypadku połączenia MusicCast HTR-4071 z telewizorem kompatybilnym z CEC, amplituner włączy się i wyłączy razem z telewizorem, a pilot do telewizora posłuży do kontrolowania głośności całego systemu. CEC umożliwia również zaawansowaną współpracę z innymi komponentami. Korzystając z pilota zdalnego sterowania do amplitunera można sterować odtwarzaniem, np. przeskakiwać do następnej/poprzedniej ścieżki lub zatrzymywać odtwarzanie.
* Wszystkie podłączone urządzenia muszą być kompatybilne z HDMI CEC. Nie wszystkie kompatybilne z CEC odtwarzacze i telewizory będą działały.

Funkcja Triggered Auto Playback
Nowa funkcja Triggered Auto Playback ułatwia obsługę całego systemu MusicCast. Eliminuje ona konieczność aktywowania aplikacji MusicCast, aby uzyskać szybki dostęp do muzyki w całym domu. Jeżeli twoje pokoje były połączone ze sobą podczas ostatniej sesji odsłuchowej, wystarczy nacisnąć przycisk zasilania w amplitunerze, aby automatycznie włączyć wszystkie urządzenia MusicCast w domu.

Tryb Direct podwyższa jakość odtwarzanego dźwięku
Tryb Direct to najszybszy sposób na udoskonalenie jakości brzmienia. Po włączeniu tego trybu sygnał audio omija wewnętrzne układy, które umożliwiają m.in. zmianę barwy brzmienia. Dzięki temu sygnał biegnie najkrótszą możliwą drogą, czego efektem jest najczystszy możliwy dźwięk.

Cyfrowy port USB na przednim panelu do podłączenia pamięci USB
Na przednim panelu urządzenia znajduje się cyfrowy port USB. Dzięki niemu z łatwością można podłączyć dysk zewnętrzny lub przenośną pamięć USB i odtwarzać zapisaną na nich muzykę, także w formatach wysokiej rozdzielczości.

YPAO – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników
YPAO to autorski system Yamahy. Specjalny układ analizuje akustykę pomieszczenia odsłuchowego i w zaledwie kilka minut automatycznie reguluje różne parametry audio tak, aby uzyskać optymalne brzmienie. To zupełnie tak, jakby twój system kalibrował specjalista.

Sterowanie za pomocą aplikacji AV Controller i MusicCast Controller
Do sterowania amplitunerem MusicCast HTR-4071 można wykorzystać dostępną w App Store i Google Play aplikację AV Controller. Pozwala ona m.in. zmieniać głośność, włączać/wyłączać zasilanie, wskazywać źródło i tryb DSP, a także zarządzać wieloma innymi funkcjami – wszystko z poziomu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów z Androidem. Ponadto można wybrać jeden z 23 języków i spersonalizować interfejs poprzez ukrycie nieużywanych ikon i nadanie nowych nazw funkcjom. Jeszcze większe możliwości zapewnia aplikacja MusicCast Controller. Rozwiązanie to nie tylko udostępnia wszystkie funkcje AV Controller, lecz także w pełni obsługuje system MusicCast i służy jako zdalne sterowanie dla wszystkich urządzeń MusicCast.

17 programów DSP z możliwością regulacji
Amplituner AV MusicCast HTR-4071 wyposażony jest w różne programy dźwiękowe, korzystające z autorskiej technologii DSP. Dzięki nim w ułamku sekundy można zmienić akustykę pomieszczenia odsłuchowego tak, aby odwzorować rzeczywistą atmosferę, np. sali koncertowej lub klubu muzycznego. Korzystając z aplikacji AV Controller szybko dopasujesz parametry DSP do własnych oczekiwań w zależności od gatunku muzyki/filmu lub nastroju, jaki chcesz uzyskać.

Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%*
Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Można włączyć go z poziomu menu GUI.
* W porównaniu ze zużyciem energii, kiedy tryb ECO jest wyłączony (pomiar Yamahy).

Specyfikacja techniczna:
- Ilość kanałów 5.1
- Moc wyjściowa 115 W
- Dekodery dźwięku Cinema DSP, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic Iix, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS-HD
- Ilość trybów DSP 17
- 3D Video 
- 4K Video
- Konwersja/Skalowanie wideo (HDMI do 4K)
- HDMI (wej. / wyj.) 4/1
- Cyfrowe Optyczne (wej.) 1
- Cyfrowe Coaxial (wej.) 2
- Front USB
- Terminale głośnikowe Zakręcane
- Certyfikat DLNA 
- Radio internetowe
- Bezprzewodowy streaming YAMAHA AV CONTROLLER, AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
- Serwisy strumieniujące Deezer, Spotify, TIDAL
- Tryb GAPLESS (bez pauz) 
- Sterowanie aplikacją
- WiFi 
- Odtwarzane formaty plików AAC, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA, FLAC, WAV 192/24
- Bluetooth
- Zakresy radiowe AM, FM, Radio internetowe
- Programator stacji Tak (do 40 stacji)
- Automatyczna kalibracja (YPAO)
- Komendy makro (SCENE)
- Pobór mocy (standby) HDMI Control, Standby Through, Network Standby Off: 0.1W / HDMI Control, Standby Through On, Network Standby Off: 1.0W
- Tryb ECO 
- Wymiary (S x W x G) mm 435 x 161 x 327
- Waga kg 8.1

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Yamaha objęty jest 3-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.