Yamaha RX-S602 (tytanowy) - Raty 10x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Yamaha
  • Dostępność: Mała ilość, potwierdź dostępność telefonicznie lub mailowo
  • szt.
  • 2 799,00 zł 2 499,00 zł / szt.

Amplituner kina domowego Yamaha RX-S602 (tytanowy)

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy lub specjalna oferta!

Amplituner kina domowego Yamaha RX-S602

Amplituner RX-S602 to konstrukcja stworzona z myślą o tych użytkownikach, którzy potrzebują wszechstronnego urządzenia audio, które jednak dzięki mniejszym gabarytom, można ustawić w dowolnym miejscu, także na niewysokiej półce szafki RTV. Dzięki obsłudze radia cyfrowego DAB/DAB+ amplituner jest już przygotowany na przyszłe przejście z analogowej transmisji radiowej na cyfrową.

Sukcesor RX-S601D został przez japońskich inżynierów wyposażony w nowe możliwości. RX-S602 daje swojemu właścicielowi nowe funkcje poprawiające wygodę użytkowania oraz jakość doświadczania dźwięku. Przede wszystkim pojawiła się możliwość zastosowania głośników bezprzewodowych Yamaha MusicCast 20 lub Yamaha MusicCast 50 jako tylnych głośników efektowych w zestawach kina domowego oraz bezprzewodowego subwoofera MusicCast Sub 100 (funkcja MusicCast Surround).

Amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-S602D jak sama nazwa wskazuje jest sercem domowego środowiska MusicCast. Systemu multiroom, który daje Ci szereg możliwości: dzięki MusicCast możesz bezprzewodowo przesłać dźwięk z RX-S602D do każdego innego urządzenia MusicCast w Twoim domu. Teraz w łatwy sposób wypełnisz każde pomieszczenie w domu swoją ulubioną muzyką, a dwuzakresowy moduł Wi-Fi zadba o stabilne i szybkie połączenie między komponentami systemu. Zobacz pełną listę produktów Yamaha MusicCast, które możesz połączyć z RX-S602.

Dwukierunkowy Bluetooth powoduje, można nie tylko wysyłać muzykę np. ze swojego telefonu do RX-S602, ale także wysłać bezprzewodowo muzykę z RX-S602 na dowolne urządzenie Bluetooth, np. słuchawki czy głośnik bezprzewodowy.

MusicCast RX-S602 oferuje dostęp do gigantycznych bibliotek muzycznych serwisów streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz i wiele innych. Wbudowanie tych serwisów w samo urządzenie sprawia, że telefon pełni funkcję pilota do wyboru utworów. Resztą zajmuje się RX-S602 a Ty możesz w tym czasie korzystać w pełni z telefonu (np. dzwonić i odbierać rozmowy) bez obciążania transferu i baterii wysyłką danych do amplitunera.

Możliwości wideo zamknięte w obudowie RX-S602 są równie imponujące. Zwraca uwagę wprowadzenie systemu HDR (High Dynamic Range), w 3 najpopularniejszych standardach: HDR10, Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma. Amplituner obsługuje w pełni format 4K Ultra HD (4K/60p, 4:4:4) - dodatkowo przeskaluje obraz niższej rozdzielczości do formatu 4K! Amplituner dysponuje pięcioma złączami HDMI (4 wej./1 wyj.), w tym wyjściem z kanałem zwrotnym ARC (oraz eARC, które zostanie uruchomione za pomocą przyszłej aktualizacji oprogramowania) i sterowaniem CEC.

RX-S602D obsłuży dźwięk z plików muzycznych wysokiej rozdzielczości (z DSD do 11.2 MHz i FLAC włącznie). Port USB do podłączenia pamięci przenośnych ułatwi dostarczenie wspomnianych plików do amplitunera. Mp3 również jest obsługiwane. Urządzenie oferuje możliwość wyboru częstotliwości sieci Wi-Fi (2.4 lub 5 GHz), podłączenie kolumn frontowych w bi-ampingu oraz funkcję Virtual Presence Speaker, dzięki której możemy przy zastosowaniu tylko 5 kolumn możemy uzyskać przestrzenny dźwięk 7.1-kanałowy. Konfigurację amplitunera przeprowadzisz w łatwy sposób dzięki aplikacji AV Setup Guide, a pomiaru akustyki pomieszczenia dokona autorski system YPAO (do amplitunera dołączony jest mikrofon pomiarowy).

Yamaha MusicCast to system, który umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki między kompatybilnymi z nim urządzeniami. Wszystko odbywa się za pomocą domowej sieci Wi-Fi i jest banalnie proste w obsłudze – wystarczy aplikacja MusicCast Controller. Co więcej, każdy z domowników może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych użytkowników systemu, czyli np. w pokoju dziecięcym mogą być odtwarzane bajki dla dzieci, w kuchni audiobook, a w gabinecie muzyka sprzyjająca koncentracji.

MusicCast Surround – bezprzewodowy subwoofer i głośniki tylne
RX-S602 oferuje możliwość bezprzewodowego połączenia z głośnikami tylnymi w systemie kina domowego. Wystarczy sparować amplituner z głośnikiem strumieniowym MusicCast 50 lub MusicCast 20 i można cieszyć się niesamowitym przestrzennym dźwiękiem bez kłopotliwych w ukryciu kabli. Przekształcenie salonu w salę kinową jest prostsze niż kiedykolwiek! Co więcej, również subwoofer możesz połączyć z amplitunerem bezprzewodowo - model MusicCast SUB 100.

Bluetooth Output
RX-S602D potrafi wysłać sygnał do dowolnego urządzania kompatybilnego z Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu, wędrówki po domu ze słuchawkami na głowie stają się możliwe, a na głośniku Bluetooth w sypialni możesz słuchać np. dźwięku z podłączonego do RX-S602 w salonie telewizora.

Serwisy streamingowe z muzyką
Amplituner RX-S602 może czerpać z zasobów wielu serwisów strumieniowych m.in. Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz czy Napster. Dzięki temu użytkownik ma do swojej dyspozycji praktycznie nieograniczoną bibliotekę plików muzycznych, która codziennie sukcesywnie się powiększa, ponieważ każdego dnia są do nich dodawane nowe albumy.

Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, Airplay – bezprzewodowe odtwarzanie muzyki ze smartfona lub tabletu
Wbudowany w amplituner moduł Wi-Fi gwarantuje ogromne możliwości bezprzewodowego zasilania MusicCast RX-S602 muzyką ze źródeł przenośnych. Wystarczy połączyć amplituner do domowego routera, aby uzyskać dostęp do opisanych powyżej serwisów strumieniowych, muzyki przechowywanej na dysku komputera, czy lokalnego serwera NAS. Brak routera nie jest problemem. W takim przypadku można przesłać muzykę za pomocą unikalnej funkcji Wireless Direct. Pozwala ona bezpośrednio przesyłać muzykę ze smartfona lub tabletu korzystając z funkcji Music Play w aplikacji AV Controller. Wszechstronność amplitunera MusicCast RX-S602 zapewnia moduł Bluetooth m(w wersji 4.2), który służy do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów i innych urządzeń kompatybilnych z tą technologią. Projektanci zoptymalizowali również układ Yamaha Compressed Music Enhancer, który sprawia, że muzyka wyróżnia się żywą, naturalną jakością dźwięku – nawet w przypadku przesyłania skompresowanej muzyki Bluetoothem. Listę zalet MusicCast RX-S602 rozszerza obsługa AirPlay, dzięki której można bezprzewodowo odtwarzać nagrania z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes.

HDMI (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video (HDR10, Dolby Vision, HLG)
RX-S602 oferuje obsługuję najwyższej jakość wideo 4K Ultra HD dzięki wysokiej przepustowości na poziomie 4K60p. Złącza HDMI amplitunera obsługują HDCP 2.2 - cyfrowy standard ochrony praw autorskich. RX-S602 obsługuje także HDR (High Dynamic Range) Video, w tym najnowsze standardy Dolby Vision, HDR10 i Hybrid Log Gamma. Specjalny układ poprawia jakość obrazu dzięki zwiększeniu szczegółowości w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Dodatkowo urządzenie spełnia zalecenia dla producentów określone w wytycznych BT.2020 , dzięki czemu obsługuje szerszą gamę koloru. Ogromnym udogodnieniem wprowadzonym w modelu RX-S602 jest funkcja skalowania do 4K materiałów wideo przesyłanych za pośrednictwem HDMI.

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI
Rozwój technologii AV przeprowadził miłośników kinowych wrażeń przez wiele formatów przenoszenia obrazu, zarówno analogowych jak i cyfrowych. DVD Vido oferuje obraz w rozdzielczości 480p, Blu Ray 1080p, podczas gdy znacząca większość nowych telewizorów obsługuje format 4K, który bezlitośnie obnaża braki w rozdzielczości. Inżynierowie Yamahy zawarli w RX-S602 układ, który podnosi rozdzielczość sygnału źródłowego do obecnego standardu, czyli wspomnianego 4K. Dzięki temu bogata kolekcja filmów ze starszych nośników zyska drugą młodość i będzie wyśmienicie wyglądać na nowoczesnych ekranach telewizyjnych.

HDMI z ARC (Audio Return Channel) i eARC (przyszłą aktualizacją oprogramowania) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie
Kanał zwrotny ARC (Audio Return Channel) w złączu HDMI sprawia, że ścieżka audio „wraca” do amplitunera. Rozwiązanie to eliminuje konieczność osobnego łączenia tych urządzeń dodatkowym kablem audio.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są przyciski SCENE. Naciśnięcie któregoś z nich włącza zasilanie amplitunera AV i aktywuje przypisane do przycisku wejście źródłowe oraz tryb DSP. Użytkownik może przyporządkować przyciski dla różnych źródeł. Kolejne korzyści przynosi HDMI z funkcjonalnością CEC. W przypadku połączenia MusicCast RX-S602 z telewizorem kompatybilnym z CEC lub konsolą do gier, amplituner włączy się i wyłączy razem z telewizorem, a pilot do telewizora posłuży do kontrolowania głośności całego systemu lub poruszania się w menu konsoli. CEC umożliwia również zaawansowaną współpracę z innymi komponentami. Korzystając z pilota zdalnego sterowania do amplitunera można sterować odtwarzaniem, np. przeskakiwać do następnej/poprzedniej ścieżki lub zatrzymywać odtwarzanie. * Wszystkie podłączone urządzenia muszą być kompatybilne z HDMI CEC. Nie wszystkie kompatybilne z CEC odtwarzacze i telewizory będą działały.

Funkcja Virtual Presence Speaker – 7-kanałowy dźwięk przestrzenny nawet z tylko 5 podłączonymi głośnikami
Virtul Presence Speaker sprawia, że system 5.1 brzmi jak 7.1. Ta funkcjonalność powoduje, że stosując mniejszy zestaw głośników można uzyskać przestrzenną scenę dźwiękową, dostępną tylko w bardziej rozbudowanych systemach. Dzięki temu Twoje kino domowe zagra jak 7.1 w pokoju, do którego mieści się tylko 5.1.

Odtwarzanie plików DSD, FLAC / WAV / AIFF i Apple Lossless oraz odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
Wysokiej jakości obraz przetwarzany przez MusicCast RX-S602 idzie w parze z niezrównaną jakością dźwięku i brzmienia efektów dźwiękowych i muzyki. Amplituner obsługuje najnowsze formaty Hi-Res takie jak DSD (do 11.2 MHz), FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach. Praktycznym udogodnieniem jest funkcja odtwarzania bez pauz (gapless)*, która eliminuje przerwy pojawiające się pomiędzy utworami podczas odtwarzania ciągłych nagrań, np. koncertów. *Kompatybilne z plikami WAV, FLAC i ALAC oraz wejściem z USB/PC/NAS.

Cyfrowy port USB na przednim panelu do podłączenia pamięci USB
Odtwarzanie materiałów multimedialnych z przenośnych źródeł umożliwia cyfrowy port USB. Umieszczony na przednim panelu RX-S602, ułatwia podłączenie zewnętrznych urządzeń, takich jak pendrive’y z plikami w formatach obsługiwanych przez amplituner.

YPAO – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników
YPAO to autorski system Yamahy, którego zadaniem jest dopasowanie dźwięk do warunków akustycznych panujących w pokoju odsłuchowym. Specjalny układ elektroniczny generuje dźwięki różnej częstotliwości i o różnym natężeniu, jednocześnie zbierając dane za pomocą załączonego do RX-S602 mikrofonu, by na ich podstawie analizuje akustykę pomieszczenia. W kilka minut automatycznie zmieni parametry amplitunera tak, aby uzyskać optymalne brzmienie. To zupełnie tak, jakby Twój system został skalibrowany przez specjalistę.

Łatwa obsługa z poziomu aplikacji AV Controller i MusicCast Controller
Nawet najlepsze urządzenie staje się bezużyteczne, gdy użytkownik nie wie, w jaki sposób skorzystać ze wszystkich jego funkcji. Amplitunerem Yamaha MusicCast RX-S602 oraz wszystkimi jego funkcjami można wygodnie sterować z poziomu aplikacji na iPoda, iPhona, iPada lub telefonów z Androidem. AV Controller oraz MusicCast Controller pozwalają m.in. zmieniać głośność, włączać/wyłączać zasilanie, wskazywać źródło i tryb DSP, a także zarządzać wieloma innymi funkcjami środowiska MusicCast.

17 programów dźwięku przestrzennego DSP z możliwością regulacji oraz tryb 3D
Amplituner AV MusicCast RX-S602 wyposażony jest w różne programy dźwiękowe, korzystające z autorskiej technologii DSP. Dzięki nim w ułamku sekundy można zmienić akustykę pomieszczenia odsłuchowego tak, aby odwzorować rzeczywistą atmosferę, np. sali koncertowej lub klubu muzycznego. Korzystając z aplikacji AV Controller szybko dopasujesz parametry DSP do własnych oczekiwań w zależności od gatunku muzyki/filmu lub nastroju, jaki chcesz uzyskać.

Funkcja bi-amp
Ten amplituner AV wyposażony jest w funkcję bi-amping, zasilającą zakresy wysoko- i ni­skotonowy głośników frontowych (P, L) przez niezależne wzmacniacze.

Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%
Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Można włączyć go z poziomu menu GUI. * W porównaniu ze zużyciem energii, kiedy tryb ECO jest wyłączony (pomiar Yamahy).

Alexa w MusicCast
„Alexa, poproś MusicCast, żeby w kuchni zagrał Ulubiony 1”. Ze zintegrowanym sterowaniem głosowym Alexa, wszystko co musisz zrobić, to poprosić. MusicCast RX-S602 zapewnia pełną kompatybilność z gamą sterowanych głosowo urządzeń Amazon. Witamy w inte- li- gentnym domu. *Dostępność sterowania głosowego za pomocą Amazon Alexa zależy od regionu.

Airplay 2
AirPlay 2 niezmiennie opiera się na przesyle danych poprzez domową sieć Wi-Fi, ale w swojej najnowszej odsłonie wprowadza kilka kluczowych udoskonaleń. Teraz użytkownicy iPhone’ów, iPadów oraz komputerów Mac mogą m.in. przesyłać swoją ulubioną muzykę równocześnie do wielu odbiorników zgodnych z AirPlay 2, a także odtwarzać jednocześnie różne utwory w kilku pomieszczeniach. W ten sposób użytkownik z łatwością rozszerzy swój domowy system multiroom, aby cieszyć się muzyką w niemal każdym zakątku. Ponadto AirPlay 2 pozwala jednocześnie przesyłać wideo do telewizora i transmitować dźwięk do urządzeń Yamaha MusicCast. Dodatkowym atutem obecności AirPlay 2 jest również możliwość współpracy z asystentem głosowym Siri, dzięki czemu utwory z serwisu Apple Music lub zapisane np. w iPhonie, mogą być wywoływane poprzez Siri. Obsługa AirPlay 2 pozwala również sterować kompatybilnymi urządzeniami Yamaha MusicCast z poziomu aplikacji Dom od Apple. Airplay 2 dostępny po aktualizacji.

Spotify for free
Ogromną popularnością wśród użytkowników sieciowych urządzeń Yamahy cieszy się internetowy serwis muzyczny Spotify. Do jego głównych zalet należą bogata biblioteka licząca kilkadziesiąt milionów utworów, a także możliwość korzystania z bezpłatnego konta. Dotychczas, aby móc słuchać muzyki na domowym sprzęcie audio i audio-wideo, użytkownicy musieli mieć dostęp do urządzeń obsługujących Spotify Connect, co wiązało się z koniecznością posiadanie płatnego konta premium. Teraz Yamaha jako pierwszy producent sprzętu audio i AV wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu milionów użytkowników Spotify, którzy nie zdecydowali się na wybór płatnego konta. Po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania swoją ulubioną muzykę na urządzeniach MusicCast odtworzą także osoby korzystające z bezpłatnej wersji serwisu. Spotify for free dostępny po aktualizacji.

Asystent Google
Funkcjonalność, która może zrewolucjonizować użytkowanie domowego sprzętu audio, jest obsługa Asystenta Google. Pozwala ona na sterowanie głosowe urządzeniami Yamaha MusicCast. Rozwiązanie to uwalnia od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką – użytkownik może m.in. włączać i wyłączać odtwarzanie, regulować poziom głośności, wybierać pomieszczenie, w którym zostanie odtworzony utwór, itd. Od 16 kwietnia dostępna jest powszechnie wykorzystywana wersja anglojęzyczna, kolejne wersje językowe będą wprowadzane sukcesywnie. Asystent Google dostępny po aktualizacji.

eARC
To funkcjonalność, dzięki której użytkownicy korzystający z telewizorów zapewniających dostęp do telewizji cyfrowej lub serwisów takich jak Netflix będą mogli cieszyć się dźwiękiem zgodnym z kodekami Dolby TrueHD, DTS-HD, Dolby Atmos i DTS:X. eARC dostępny po aktualizacji.

Specyfikacja techniczna:
- Ilość kanałów 5.1
- Moc wyjściowa 95 W
- Dekodery dźwięku Cinema DSP, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio
- Ilość trybów DSP 17
- 3D Video 
- 4K Video 
- Konwersja/Skalowanie wideo Tak (HDMI do 4K)
- HDMI (wej. / wyj.) 4/1
- Cyfrowe Optyczne (wej.) 1
- Cyfrowe Coaxial (wej.) 2
- Front USB 
- Terminale głośnikowe Zakręcane
- Certyfikat DLNA 
- Radio internetowe
- Bezprzewodowy streaming YAMAHA AV CONTROLLER, AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
- Serwisy strumieniujące Deezer, Napster, Spotify, TIDAL
- Tryb GAPLESS (bez pauz)
- Sterowanie aplikacją 
- WiFi 
- Odtwarzane formaty plików AAC, AIFF, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA, FLAC, WAV 192/24
- Bluetooth 
- Zakresy radiowe DAB, FM, Radio internetowe
- Programator stacji Tak (do 40 stacji)
- Automatyczna kalibracja (YPAO)
- Komendy makro (SCENE)
- Pobór mocy (max) 600 W
- Pobór mocy (standby) 0.1 W
- Tryb ECO
- Wymiary (S x W x G) mm 435 x 111 x 327
- Waga kg 7.8

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Yamaha objęty jest 3-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.