Yamaha RX-V385 - OUTLET. Dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Yamaha
  • Dostępność: Jest dostępne, zazwyczaj dostawa 1-3 dni. Potwierdź termin przy odbiorze osobistym.
  • szt.
  • 1 749,00 zł 1 150,00 zł / szt.

Amplituner kina domowego Yamaha RX-V385

Oferta OUTLET. Wyprzedaż nadwyżek magazynowych.

Amplituner kina domowego Yamaha RX-V385

Yamaha RX-V385 jest wydajnym i znakomicie wyposażonym amplitunerem kina domowego, który gwarantuje obsługę wszystkich popularnych formatów audio i video, zarówno cyfrowych jak i analogowych. RX-V385 obsługuje obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD oraz skaluje w górę sygnał niższej rozdzielczości. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się najwyższej jakości obrazem 4K również z nośników HD i Full HD.

Kolejną technologią mającą za zadanie poprawienie jakości obrazu, zaimplementowaną w tym modelu, jest HDR (High Dynamic Range - szeroki zakres dynamiki). Jej zadaniem jest poszerzenie zakresu tonalnego (dynamiki) wyświetlanych treści. Obraz HDR przedstawia szczegóły w wysoko kontrastowych obszarach ekranu wyraźniej i czytelniej. RX-V385 akceptuje sygnał HDR w popularnych standardach HDR10, Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma (HLG), wykorzystywanych przez m. in. serwisy streamingowe, telewizję, czy gry konsolowe.

Dla wielbicieli muzyki korzystających z serwisów muzycznych idealnym rozwiązaniem będzie możliwość bezprzewodowego przesłania muzyki z urządzeń mobilnych czy laptopa do RX-V385 za pomocą Bluetooth. Co więcej, w RX-V385 zastosowano również wyjście Bluetooth, które pozwala dźwięk z amplitunera (lub np. podłączonego do niego telewizora) przesłać bezprzewodowo na dowolne słuchawki lub głośniki Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu możemy np. obejrzeć film nie przeszkadzając domownikom czy przesłać muzykę bezprzewodowo do drugiego pokoju w domu!

Wbudowany wzmacniacz dostarcza 100 W na kanał, dzięki czemu amplituner Yamaha RX-V385 napędzi głośniki o wysokiej oporności. Dodatkowo ten model oferuje możliwość zastosowania bi-ampingu. Za wysoką jakość brzmienia odpowiada przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown. Konfiguracja odbywa się za pomocą systemu automatycznej kalibracji YPAO, który zoptymalizuje parametry audio pod akustykę pomieszczenia, w którym znajduje się system kina domowego lub stereo. Dodatkowo RX-V385 wyposażono m.in. w port USB na przednim panelu oraz aż 17 programów dźwięku przestrzennego DSP.

Bluetooth - bezprzewodowa muzyka prosto z Twoich urządzeń przenośnych
Zastosowany w RX-V385 moduł Bluetooth zapewnia stabilne bezprzewodowe połączenie z źródłem kompatybilnym z tym interfejsem. Zoptymalizowany układ Compressed Music Enhancer gwarantuje naturalne brzmienie przesyłanej ze smartfona lub tabletu muzyki.

Bluetooth Output – strumieniuj muzykę z amplitunera za pomocą Bluetooth
Możliwość bezprzewodowego wysyłania muzyki z modelu RX-V385 powoduje, że wszelkie okablowanie staje się zbędne. Koniec z problematycznymi w rozprowadzeniu sygnału kablami głośnikowymi i przewodowymi słuchawkami.

HDMI (4 wej. / 1 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video wliczając HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log Gamma oraz przepustowością BT.2020 RX-V385 oferuje obsługuję najnowszych standardów HDMI. Najwyższą jakość wideo 4K Ultra HD zapewnia wysoka przepustowość na poziomie 4K60p. Amplituner audio-video jest kompatybilny z HDCP 2.2, cyfrowym standardem ochrony praw autorskich. RX-V385 obsługuje także HDR (High Dynamic Range) Video, w tym najnowsze standardy Dolby Vision, HDR10 i Hybrid Log Gamma. Specjalny układ poprawia jakość obrazu dzięki zwiększeniu szczegółowości w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Dodatkowo urządzenie dzięki przepustowości BT.2020 obsługuje szerszą gamę koloru. Ogromnym udogodnieniem wprowadzonym w modelu RX-V385 jest funkcja skalowania do 4K materiałów wideo przesyłanych za pośrednictwem HDMI.

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI
Osoby z dużą biblioteką filmów np. na płytach DVD docenią możliwość skalowania do rozdzielczości 4K materiału wideo dostarczonego przez łącze HDMI®. Dzięki temu rozwiązaniu można cieszyć się perfekcyjną jakością obrazu na telewizorze 4K, bez potrzeby wymiany całej kolekcji filmów nagranych w rozdzielczości 1080p.

Kanał zwrotny audio (ARC) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC
Złącze HDMI wyposażone w kanał zwrotny audio sprawia, że połączenie RX-V385 z telewizorem jest dziecinnie łatwe. Wystarczy spiąć te dwa urządzenia odpowiednim kablem HDMI, aby amplituner odtworzył dźwięk z odbiornika TV. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminowano konieczność łączenia sprzętu dodatkowym kablem audio. Należy pamiętać o tym, że telewizor również musi być wyposażony w ARC.

Funkcja SCENE pozwala przypisać poszczególnym przyciskom źródła dźwięku i jego parametry. Znacząco ułatwia to korzystanie z amplitunera, ponieważ za naciśnięciem guzika, przywraca się zapamiętane uprzednio ustawienia, zgodne z upodobaniami użytkownika.

Kilka pilotów do obsługi wielu urządzeń może zaśmiecać stolik kawowy. Z pomocą przychodzi funkcjonalność CEC. Kiedy urządzenie zostanie podłączone do telewizora kompatybilnego z CEC, włączy się i wyłączy razem z telewizorem. . Za pomocą pilota zdalnego sterowania do amplitunera można m.in. poruszać się w menu konsoli do gier. Teraz potrzebujesz tylko jednego pilota do obsługi wszystkich swoich urządzeń, warunkiem jest, aby wszystkie podłączone urządzenia były kompatybilne z HDMI CEC. Nie wszystkie kompatybilne z CEC odtwarzacze i telewizory będą działały.

Port USB na przednim panelu
Aby ułatwić współpracę amplitunera z przenośnymi źródłami dźwięku, projektanci umieścili na frontowym panelu port USB, który pozwala podłączyć zewnętrzny dysk lub pamięć USB.

System automatycznej kalibracji YPAO
YPAO to autorski system Yamahy, którego zadaniem jest dopasowanie dźwięk do warunków akustycznych panujących w pokoju odsłuchowym. Specjalny układ elektroniczny generuje dźwięki różnej częstotliwości i o różnym natężeniu, jednocześnie zbierając dane za pomocą załączonego mikrofonu, a następnie na ich podstawie analizuje akustykę pomieszczenia. W kilka minut automatycznie zmieni parametry amplitunera tak, aby uzyskać optymalne brzmienie. To zupełnie tak, jakby Twój system został skalibrowany przez specjalistę.

17 programów DSP z możliwością regulacji
Amplituner AV RX-V383 wzbogacony jest o profile dźwięku. Wykorzystując autorską technologię DSP, pozwalają one stworzyć w pomieszczeniu pole dźwięku odzwierciedlające oryginalną akustykę znanych pomieszczeń, np. rzeczywistą atmosferę sali kinowej lub koncertowej. Skorzystaj z aplikacji AV Controller, aby szybko i łatwo dopasować parametry DSP do własnych oczekiwań i w zależności od gatunku muzyki/filmu lub nastroju jaki chcesz uzyskać.

Virtual CINEMA FRONT zapewnia rzeczywisty dźwięk przestrzenny z pięciu głośników ustawionych z przodu
Nawet wtedy, gdy nie ma możliwości zainstalowania głośników efektowych z tyłu pokoju odsłuchowego, RX-V383 umożliwi czerpanie radości z wirtualnego 5-kanałowego dźwięku przestrzennego. Dzięki możliwości zainstalowania głośników efektowych z przodu, użytkownik zyskuje większą elastyczność podczas rozstawiania głośników w pokoju.

Specyfikacja techniczna:
- Ilość kanałów 5.1
- Moc wyjściowa 100 W
- Dekodery dźwięku Cinema DSP, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS-HD
- Ilość trybów DSP 17
- 4K Video 
- Konwersja/Skalowanie wideo (HDMI do 4K)
- HDMI (wej. / wyj.) 4/1
- Cyfrowe Optyczne (wej.) 1
- Cyfrowe Coaxial (wej.) 2
- Front USB 
- Terminale głośnikowe Zakręcane
- Bezprzewodowy streaming Bluetooth
- Zakresy radiowe AM, FM
- Programator stacji (do 40 stacji)
- Automatyczna kalibracja (YPAO)
- Komendy makro (SCENE)
- Pobór mocy (max) 600 W
- Pobór mocy (standby) HDMI Control Off: 0.2W / HDMI Control On: 1.2W
- Tryb ECO
- Wymiary (S x W x G) mm 435 x 161 x 315
- Waga kg 7.7

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Yamaha objęty jest 3-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.