HiFiMan HM-901u - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0 zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: HiFiMan
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 3 950,00 zł / szt.

Odtwarzacz przenośny HiFiMan HM-901u

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Odtwarzacz przenośny HiFiMan HM-901u

Pieczołowitość wykonania
Obudowa nowego HM-901U wykonana jest ze stopu aluminium. Gładkie, delikatne krawędzie wyglądają nad wyraz elegancko, zaś solidny materiał gwarantuje wytrzymałość. Niezawodność i wysoka klasa. Urządzenie godne gentlemana.

Sekret wyjątkowego brzmienia? Przetwornik C/A ES9018
HM-901U korzysta z dwóch nowych przetworników cyfrowo-analogowych, mieszczących się na szczycie oferty ESS Technology. Sabre ES9018 to jeden z najbardziej efektywnych, najlepiej wykonanych przetworników C/A dostępnych na rynku. Zespół HiFiMANa spędził niezliczone godziny na maksymalizacji potencjału urządzenia, próbując połączyć znakomitą klasę obu urządzeń - po jednym na każdy kanał.
W efekcie otrzymano brzmienie ciepłe i neutralne, którego głowną cechą jest fenomenalna reprodukcja średniego pasma. To szkoła dźwięku, która stoi w contrze do suchego, zimnego i analitycznego charakteru - słowem, niemuzykalnego. HM-901U na nowo definiuje standardy dźwięku wysokiej klasy odtwarzaczy przenośnych.

Zoptymalizowana sekcja analogowa
HM-901U przenosi żywe, zrównoważone brzmienie znane z występów na żywo do warunków przenośnych.
- Klucz do znakomitego brzmienia to dwa wzmacniacze operacyjne OPA627 i OPA2107.
- HM-901U korzysta z wysoce zoptymalizowanego układu przygotowanego pod kątem współpracy z przetwornikami ES9018.
- Przełącznik poziomu wzmocnienia (wysokie/niskie) pozwala na dopasowanie pracy odtwarzacza pod kątem podłączonych słuchawek.

Projekt, w którym nie ma dróg na skróty
Układ zasilający oparty na dwóch bateriach
Podczas fazy testów HM-901U zauważono, że układy jednobateryjne - stosowane w większości odtwarzaczy przenośnych - wpływają negatywnie na poziom zniekształceń sygnału. Wykorzystanie dwóch baterii znacząco wygładza sygnał wyjściowy, wskutek czego poziom zakłóceń jest minimalny. Dwie baterie HM-901 o paramterach +/- 7.4V i 2.000mA charakteryzują się znakomitymi osiągami. Szum pochodzący z układu zasilania jest wyeliminowany.
Brak kondensatorów sprzęgających gwarantuje szerze pasmo przenoszenia, umożliwiające niemal idealne odwzorowanie nagrań koncertowych. Ponadto, modułowa budowa HM-901U sprawia, że temat poprawy jakości brzmienia wciąż jest otwarty.

HiFiMAN HM-901U Zaawansowany potencjometr oparty na drabince rezystorowej
Opatentowany przez HiFiMANa analogowy potencjometr oparty na drabince rezystorowej zapewnia precyzyjną kontrolę głośności oraz właściwą równowagę pomiędzy kanałami. Rezystory wykorzystywane w każdym kanale mogą być dopasowane ze 100% dokładnością.
Cyfrowe regulatory głośności potrafią negatywnie wpłynąć na reprodukcję najwyższych częstotliwości, co odbija się na całokształcie brzmienia, które traci gładkość, przestrzenność i wyrafinowanie. Dlatego HiFiMAN konsekwentnie wykorzystuje układy analogowe.
Ponadto, w celu właściwego wysterowania słuchawek o wysokiej częstotliwości, system regulacji głośności łagodnie i stopniowo podwyższa natężenie dźwięku, szczególnie na początku regulacji. Pozwala to uniknąć niespójnego poziomu głośności oraz braku równowagi kanałów podczas regulacji.

Modułowe karty wzmacniacza
Różnorodność słuchawek obecnych na rynku jest bardzo szeroka - impedancja i skuteczność bywają bardzo różne, podobnie jak konstrukcja. Posiadacze urządzeń przenośnych korzystają zarówno z solidnych słuchawek wokółusznych, jak i bardzo skutecznych "dokanałówek". Budowa jednego urządzenia, zdolnego do właściwego sprostania potrzebom tak różnych konstrukcji jest niełatwym zadaniem.
HM-901U rozwiązuje ten problem, oferując 7 różnych, wymiennych kart wzmacniacza. Dzięki temu można dopasować właściwości układu bezpośrednio do konkretnego modelu słuchawek. HM-901U oferuje m.in. korzystanie z symetrycznej sekcji wyjściowej, co gwarantuje zwiększoną odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, rozszerzoną scenę oraz wyższy poziom detali i separacji kanałów.

W obecnym zestawie znalazły się ponadto 3 nowe modele kart:
MINIBOX Gold - rozwinięta wersja karty MINIBOX, wykorzystująca inne modele wzmacniaczy operacyjnych. Dzięki umieszczeniu ich w metalowych obudowach, zakłócenia elektromagnetyczne zostają znacząco zredukowane. Zaleca się użycie tej karty do słuchawek wokółusznych.
Power - rozwinięcie karty wykorzystywanej w odtwarzaczu HM-801. Głównie do słuchawek bardziej wymagających mocowo, o niższej skuteczności.
Musical - całkowicie nowa karta, której dokładny opis zamieszczamy poniżej.

Nowa karta Musical oparta na wzmacniaczach dyskretnych
HM-901U korzysta z całkowicie nowej karty wzmacniacza oznaczonej jako Musical - pierwszego układu dyskretnego zaprojektowane specjalnie dla przenośnego odtwarzacza muzyki. Wielką zaletą wzmacniacza dyskretnego jest łatwość, z jaką wychodzi poza ramy i ograniczenia wzmacniaczy operacyjnych, dzięki czemu brzmienie jest bardziej wyrafinowane, ekskluzywne. Można mówić o pewnym złagodzeniu wysokich tonów, dzięki czemu karta świetnie nadaje się do odsłuchu muzyki klasycznej i jazzowej. Karta, przed wprowadzeniem jej do sprzedaży, przeszła przez serię długotrwałych testów.
W efekcie karta Musical charakteryzuje się miękkim, ciepłym brzmieniem w stylu starych wzmacniaczy lampowych. To nie tylko dobra baza dla muzyki klasycznej, lecz również świetne źródło dla muzyki wokalnej, jazzowej i mniejszych składów orkiestrowych, które w tym zestawieniu zabrzmią wyśmienicie.

Specyfikacja techniczna:
- Stosunek sygnał/szum 106dB
- Zniekształcenia THD 0.008%
- Pasmo przenoszenia 20 - 20.000Hz
- Wyjście słuchawkowe 3.5mm mini jack
- Regulacja głośności
- Formaty audio AAC, APE, FLAC, M4A, MP3, WAV, WMA, OGG Vorbis, AIFF, ALAC, DSD, DFF (DSD)
- Czas pracy na baterii 9 - 10h
- Obsługiwane słuchawki Do 600 Ohm
- Obsługa kart pamięci SD do 256GB
- jasna, obudowa ze stopu aluminium
- układ zasilający z dwóch baterii (łącznie 7.4V), zapewniający gładki, pozbawiony zakłóceń sygnał wyjściowy
- upsampling do 24-bit/192kHz
- nowe opcjonalne karty wzmacniacza
- zaawansowany potencjometr drabinkowy
- Przetwornik DAC ESS ES9016 SABRE32
- Wymiary: Wysokość 11.7cm / Szerokość 6.6cm / Głębokość 2.5cm
- Waga 290g

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki HiFiMan objęty jest 12-miesięczną gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.