Martin Logan Summit X - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Martin Logan
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.
  • szt.
  • 41 500,00 zł / szt.
Kolumna podłogowa Martin Logan Summit X

Cena dotyczy 1 szt. kolumn.
Możliwość zakupu kolumn w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.
Kolumna podłogowa Martin Logan Summit X

Summit X posiada wszystko, co było wspaniałe w oryginalnym głośniku Summit i udoskonala to. Przeprojektowana zwrotnica i elektronika Vojtko Voiced w Summit X sprawia, że magiczna elektrostatyczna czystość środka pasma znana z głośnika CLX oferowana jest teraz z maniejszej obudowy. Woofery Controlled Dispersion PoweredForce oferują moc i rozpraszanie mimikujące technologię elektrostatycznych przetworników Controlled Dispersion XStat. Ta przełomowa konstrukcja oferuje dynamiczny, wypełniający pomieszczenie bas przy najniższych częstotliwościach. Poprzez delikatne przesuwanie fazy woofera w trakcie zbliżania się do częstotliwości podziału minimalizujemy odbicia od scian bocznych i redukujemy problematyczne interakcje pomieszczenia, osiągając jednocześnie gładką integrację pomiędzy wooferam i przetwornikiem elektrostatycznym.

Kluczowym elementem w rewolucyjnej wydajności głośnika summit X jest nasza zaawansowana technologia panelu elektrostatycznego XStat, który pokrywa większość słyszalnego pasma - od średnich tonów poza zakres ludzkiego słuchu - z niespotykaną dotąd dokładnością. Doskonale zintegrowana sekcja woofera Controlled Dispersion PoweredForce - najbardziej zaawansowana technologia wooferów w głośnikach pełno-pasmowych - dostarcza autorytatywną podstawę basową ze swoich 10-calowych aluminiowych membran, bez wysiłku poszerzając pasmo przenoszenia Summit X poniżej granic, które osiąga większość subwooferów. Jednak Summit X nigdy przenigdy nie brzmi ciężko.

Nigdy też nie wygląda ciężko. W rzeczywistości wygląda jakby unosił się w powietrzu. Wierzymy, że zgodzicie się z tym, że Summit X wygląda prawie tak dobrze jak brzmi - może dlatego, że jak w przypadku wszystkich konstrukcji, forma podąża za funkcją.

Controlled Dispersion PoweredForce Bass
Woofery MartinLogan PoweredForce wykorzystują zaawansowane technologie przetwornika i wzmacniacza, które oferują zadziwiająco dynamiczny i dokładny bas ąz do granicy 24Hz z obudowy o rozmiarach skrzynki wina. Woofery Controlled Dispersion PoweredForce oferują moc i rozpraszanie mimikujące technologię elektrostatycznych przetworników Controlled Dispersion XStat. Ta przełomowa konstrukcja oferuje dynamiczny, wypełniający pomieszczenie bas przy najniższych częstotliwościach. Jednak poprzez delikatne przesuwanie fazy woofera w trakcie zbliżania się do częstotliwości podziału, tworzymy głośnik hybrydowy, który zachowuje się bardziej jak pełnopasmowy głośnik dipolowy (aż do granicy 160Hz) i oferuje tym samym wszystkie zalety wzorca kontrolowanego rozpraszania i jednolitą formę fali, zachowując jednocześnie efektywność i dynamikę , którą oferują woofery z okrągła membraną.
Przy najniższych częstotliwościach basowych (poniżej 100Hz), woofery pozostaja w fazie, co jest idealne dla eliminowania anulacji niskich częstotliwości nieodłącznej dla konstrukcji dipolowych. To pozwala zaoferować głęboki, dynamiczny bas znacząco lepszy od większości głośników klasy High-end. Summit X jast naprawdę najlepszym głosnikiem hybrydowym na świecie, oferując wszystkie zalety przetworników dynamicznych i elektrostatycznych w jednej, gładkiej, łatwej do ustawienia i wygodnej obudowie. Dodatkowa kontrola częstotliwości 25Hz i 50Hz w jeszcze wiekszym stopniu zwiększa wydajność poprzez mozliwość precyzyjnego dopasowania to indywidualnej akustyki pomieszczenia.

Aluminiowa membrana woofera.
Laserowo obrabiane dwie 10-calowe membrany aluminiowe o niskich zniekształceniach
Zespół inżynierów MartinLogan wykorzystał skomplikowany system pomiarów laserowych w celu określenia wydajności woofera podczas procesu tworzenia głośnika Summit X. To precyzyjne narzędzie pozwoliło inżynierom zrozumieć, z ogromną precyzją, parametry wydajności prototypowych wooferów. Wynikłe dane wykorzystane zostały w celu dopracowania konstrukcji wooferów i zwrotnic, aby uzyskać potężną wydajność niskich częstotliwości,będącą jednocześnie bogatą w detale.
Poprzez wyeliminowanie zakrzywień membrany, aluminiowe przetworniki pomogłym naszym zaawansowanym technologicznie wooferom osiągnąć niskie poziomy zniekształceń wymagane dla idealnej integracji brzmieniowej z naszymi przetwornikami elektrostatycznymi.

Zainspirowane z CLX, precyzyjnie zbudowane zwrotnice z zaawansowaną topologią Vojtko
Oferując zaawansowaną, firmową topologię filtrów Vojtko, Summit X dostarcza magiczną elektrostatyczną czystość średnich częstotliwości znaną z głośników CLX, ale w mniejszej obudowie. Dokładnie, ręcznie robione zwrotnice, wykorzystujące tylko najlepsze kondensatory polipropylenowe i cewki powietrzne wykorzystują firmową topologię Vojtko w celu osiągnięcie znikomych zniekształceń i gładkiej integracji przetworników. Ta precyzyjnie dopasowana sieć zachowuje nawet najbardziej mikroskopiczne niuanse dźwiękowe, obsługując jednocześnie pełną dynamikę dowolnego źródła.

Przetwornik elektrostatyczny XStat
A Curvilinear Line Source electrostatic transducer.
Zaawansowana technologia stojanów MicroPerf oferuje najnowszym przetwornikom elektrostatycznym MartinLogan prawie dwukrotnie większą odkrytą powierzchnię membran w porównaniu do tradycyjnych paneli elektrostatycznych tych samych rozmiarów. To znaczące zwiększenie powierzchni promieniującej przekłada się na większą efektywność i jeszcze łatwiejszą, nieskończenie dynamiczną prezentację.
Ale w tym wszystkim kryje się znacznie więcej, niż tylko dodanie większej ilości otworów w stojanach. Rozpórki ClearSpar usztywniają cała konstrukcję na całej szerokości. Pozwalają na precyzyjna i stałe rozprowadzanie napięć próżniowo związanej membrany bez zasłaniania jej przezroczystego, unoszącego się wyglądu, który jest cechą elektrostatów MartinLogan.

Technologia ultra sztywnej ramy AirFrame
MartinLogan CLS (Curvilinear Line Source) electrostatic transducer.MartinLogan CLS (Curvilinear Line Source) electrostatic transducer.MartinLogan CLS (Curvilinear Line Source) electrostatic transducer.
Panele XStat przytwierdzone są do obudowy dzięki technologi MartinLoga AirFrame. Ramy te wykonane ze stopu aluminium klasy lotniczej sprawiają, że panele są wyjątkowo sztywne, nie zasłaniając przy tym powierzchni membrany przetwornika. Jednocześnie oferują elektryczną i akustyczna izolację, minimalizując zniekształcenia inter-modulacyjne spowodowane przez wibracje i rezonanse. Podsumowując - AirFrame polepsza prezentację sceny, detale dźwiękowe niskich częstotliwości, dokładność i efektywność

Próżniowe łączenie
Komponenty każdego panelu XStat - dwa stojany wykonane z izolowanego karbonu wysokiej czystości, membrana polietylenowa składana plazmowo i rozpórki ClearSpar - połączone sę w konstrukcję wycinka cylindra za pomocą lotniczego spoiwa, które siła łącząca jest większa, niż w przypadku spawu. Nasz firmowy proces łączenia próżniowego zapewnia równomierne rozłożenie naprężeń i produkowany jest z tolerancją niezbędną dla tak precyzyjnych przetworników.

Curvilinear Line Source Electrostatic Panel
Jeden z oryginalnych przełomów MartinLogan - Technologia CLS była niezbędnym składnikiem każdego głośnika elektrostatycznego, jaki wyprodukowaliśmy. Firmowe metody produkcji pozwalają tworzyć panele elektrostatyczne w formie wycinków cylindra. Ich delikatne zakrzywienia poziome rozwiązują problem osiągnięcia dobrego rozpraszania wysokich tonów z dużej powierzchni promieniującej bez narażanie ogólnej jakości dźwięku.

Stojany MicroPerf
Chociaż stojany, będące elementem panelu elektrostatycznego, powinny być absolutnie nieruchome, przenoszą one sygnały audio poruszające membraną i poruszające powietrze, w wyniku czego powstaje dźwięk. Ponieważ membrana znajduje się pomiędzy stojanami, muszą one być perforowane w celu umożliwienia przejścia dźwięku. Jednocześnie jednak muszą być wystarczający sztywne, żeby pozostać absolutnie nieruchomymi pomimo silnych sił elektrostatycznych popychającymi i pociągającymi je podczas pracy.
Konstrukcja MartinLogan MicroPerf optymalizuje te wymagania poprzez zmniejszenie rozmiaru poszczególnych otworów, zwiększając jednocześnie ich ilość. MicroPerfa zapewnia prawie dwukrotnie większą efektywną powierzchnię promieniującą membrany bez narażenia integralności strukturalnej. Wynikający z tego wzrost mocy i efektywności sprawia, że panele mogą być mniejsze bez poświęcania wydajności - albo na doświadczenie znaczącego skoku w paśmie i dynamice bez potrzeby zwiększania rozmiarów.

Zamknięta obudowa
Chociaż porty bass-reflex są wygodnym, tanim i łatwym sposobem zwiększenia mocy niskich częstotliwości, polegają one na energii rezonansowej w sposób, który negatywnie wpływa na brzmienie. Dobry zamknięty system cechować sie będzie mniejszymi opóźnieniami, zachowując jednocześnie gładką i zwiewną odpowiedź niezależnie od poziomu mocy czy temperatury cewki. Przysłuchaj się dokładnie dźwiękom bębnów, a usłyszysz różnicę.

Controlled Dispersion Sound Radiation
Dipole sound radiation.
Dźwięk, który słyszymy z głośnika, jest połączeniem fali bezpośredniej idącej z niego do naszego ucha oraz odbić od rożnych powierzchni w pomieszczeniu - ścian, podłogi, sufitu. To, w jaki sposób nasz mózg integruje te wszystkie informacje jest bardzo skomplikowane. W zależności od kąta i różnicy czasu dotarcia pomiędzy falą bezpośrednią, a falą odbitą, odbicia mogą albo zatrzeć detale i scenę, albo wzmocnić naturalne poczucie głębi i otwartości.
Prawdziwie dipolowe głośniki, np. panele elektrostatyczne, od dawna cechowały się prawie idealnymi wzorcami kontrolowanego rozpraszania. Wysyłają one znikome ilości dźwięku na boki, minimalizując przez to odbicia od ścian bocznych. Ich silne promieniowanie tylne produkuje jednakże znaczną ilość wzmacniających odczucia, później docierających odbić od ściany za głośnikami.

Summit X spike configurations.
Firmowe kolce ETC (Energy Transfer Coupler)
Summit X przychodzi w komplecie z solidnymi, fabrycznie obrabianymi 3-calowymi nóżkami. Opcjonalne kolce ETC również są w komplecie - można ich użyć zamiast standardowych nóżek w celu zwiększenia stabilności na grubych dywanach, albo w celu bardziej zwartego połączenia pomiędzy głośnikiem, a podłożem.
Elastyczna konstrukcja nóżek pozwala słuchaczom w łatwy sposób dostosować pionowe rozpraszanie głośnika w zakresie od -1° do 11°, oferując niespotykaną dotąd możliwość dopasowania w dowolnym środowisku odsłuchowym.

Panel sterowania i regulacja oświetlenia
Summit X ground effect lighting.
Summit X standardowo oferowany jest z podświetlanym na niebiesko logo MartinLogan. Dodatkowo dyskretne światło oświetla panel tylny w celu ułatwienia dokonywania ustawień. Unikalne oświetlenie dolne rozlewa delikatną poświatę pod głośnikiem, tworząc intrygującą prezentację wizualną w zaciemnionych pomieszczeniach (ponieważ jest bardzo cool)! Wszystkie 3 światła można regulować za pośrednictwem regulatora na panelu tylnym.

Specyfikacja techniczna:
- Pasmo przenoszenia: 24–23,000 Hz ±3dB
- Rozpraszanie w poziomie: 30°
- Rozpraszanie w pionie: 112cm źródło liniowe
- Przetwornik wysoko-tonowy: XStat CLS przetwornik elektrostatyczny
- Wymiary panelu: 111.8 × 28.7cm
- Powierzchnia panelu: 3 209 cm2
- Przetwornik nisko-tonowy: Dwa przetworniki 10" (25.4cm) odlewane kosze, wysoka amplituda wychyłu, Aluminiowe membrany z rozbudowanym zespołem napędu, niesymetryczny format obudowy eliminujący rezonanse
- Wzmacniacz subwoofera: 2 × 200 watt/kanał (4 ohm)
- Czułość: 91 dB/2.83 volt/metr
- Impedancja: 4 Ohm, 0.8 przy 20kHz. Kompatybilny z wzmacniaczami obsługującymi kolumny 4, 6 lub 8 Ohm
- Zalecana moc wzmacniacza: 20-600 watt / kanał
- Częstotliwość zwrotnicy: 270Hz
- Komponenty: Firmowo nawijany transformator audio, cewki z rdzeniem powietrznym, polipropylenowe kondensatory
- Obsługa audio: ±10dB przy 25Hz ±10dB przy 50Hz
- Kontrola oświetlenia: Pokrętło kontroli oświetlenia regulujące podświetlenie loga na obudowie, oświetlenie na panelu tylnym oraz oświetlenia podłoża
- Wejścia: Firmowe terminale głośnikowe
- Pobór mocy: Standby: <1W/kanał Max: 350W/kanał
- Waga: 34 kg sztuka
- Wymiary (W x S x G): 154.8cm × 32.2cm × 54cm

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Martin Logan objęte są 5-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.