Naim NAC 552 - kredyt 20x0% + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Naim
  • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży on-line. Zapytaj o szczegóły mailowo lub telefonicznie.

Przedwzmacniacz stereofoniczny Naim NAC 552

Możliwość zakupu urządzenia w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 20 miesięcy.

Przedwzmacniacz stereofoniczny Naim NAC 552

NAC 552 uważany jest za najbardziej zaawansowany przedwzmacniacz Naima, jaki kiedykolwiek powstał. Premiera NAP500 w 2000 roku wyznaczyła nowy poziom techniczny i poziom brzmienia dla tego typu urządzeń. Grupa projektowa Naima możliwości udoskonaleń szukała w istniejącym już wtedy referencyjnym przedwzmacniaczu NAC 52.
Wiele rozwiązań zostało opracowanych pod kątem zastosowanych komponentów i materiałów użytych do produkcji urządzenia. Całkowicie odnowiono topologię obwodów, a komponenty zostały dopasowane do obecnie obowiązujących standardów i trendów, które wyewoluowały przez ostatnią dekadę. Wielogodzinne odsłuchy różnych konfiguracji upewniły nas w przekonaniu, że harmonia pomiędzy muzyką a topologią układów została właściwie uchwycona i zachowana.
Projekt układów zasilających od zawsze był centralnym punktem inżynierii i firmy Naim; ten projekt jest zaś bezkompromisowy. Dla NAC 552 opracowana została zupełnie nowa konfiguracja zasilacza, dzięki której niemal zupełnie wyeliminowano szum przenoszony przez uziemienie.
Umieszczone w odseparowanej aluminiowej obudowie zasilanie to masywny transformator toroidalny o mocy 800 W, trzy, wysokiej klasy kondensatory oraz czternaście wyselekcjonowanych stabilizatorów, zasilających trzy niezależne sekcje przedwzmacniacza.
Tak jak w przypadku najlepszych odtwarzaczy CD Naima – np. modelu CDS – tak i tutaj zastosowano podwieszone sub-chassis z płytkami drukowanymi. Metoda ta poprawia izolację, minimalizując wibracje czułych komponentów elektronicznych. Z wyczuciem dobrane potencjometry obrotowe z precyzyjnymi metalowymi szczotkami, zapewniają muzyczną integralność i stabilność w czasie. Sześć wejść w NAC 552 można wybrać bezpośrednio z panelu przedniego lub pilotem zdalnego sterowania. Klasyczne dla Naima wejścia DIN, preferowane ze względu na doskonałe dopasowanie uziemienie i pożądaną impedancję, umieszczone są obok wejść standardowych gniazd RCA, dając użytkownikowi możliwość wyboru. Każde z sześciu wejść posiada odseparowane obwody do odsłuchu i do nagrywania. Dedykowane wejścia „unity gain” pozwalają na podłączenie procesora AV2 Naim lub podobnego i zastosowanie przedwzmacniacza w systemie kina domowego.
Naim NAC 552 na nowo definiuje sztukę przedwzmacniaczy.

Wejścia audio
- Wejścia analogowe 7 x DIN, 2 x RCA
- Czułość wejściowa 75 mV
- Impedancja wejściowa 47 kΩ
- Inne wejścia dwa wejścia konfigurowane dla „unity gain”

Wyjścia audio
- Wyjścia analogowe 1 x regulowane, 3 x stałe (DIN)
- Napięcie wyjściowe (wyjście nieregulowane) 75 mV, 600 Ω
- Napięcie wyjściowe (wyjście regulowane) 775 mV, 600 Ω
- Impedancja wyjścia

- Minimalna impedancja obciążenia 10 kΩ
- Wyjście z zasilacza przedwzmacniacz gramofonowy Naim

Połączenia
- Podczerwień RC5
- Wejście pilota RCA na tylnym panelu (RC5)

Zasilanie
- Napięcie +/- 12 V, 24 V, 32 V
- Opcje zasilania 552 PS

Pozostałe
- Wymiary 87 x 432 x 314 mm (H x W x D)
- Waga 12,9 kg

Wykończenie
- Front szczotkowany, czarny, anodowany
- Obudowa szczotkowany, czarny, anodowany

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Naim objęty jest 3-letnią gwarancją (wymagana bezpłatna rejestracja), realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.