Acoustic Energy AE300 (Czarny połysk) - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Acoustic Energy
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

 • Historia ceny
 • szt.
 • 1 695,00 zł / szt.

Kolumna podstawkowa Acoustic Energy AE300 (Czarny połysk)
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Kolumna podstawkowa Acoustic Energy AE300

AE300 to kompaktowa kolumna podstawkowa odpowiednia do małych i średnich pomieszczeń. Kontynuując wielokrotnie nagradzany AE100, oferuje znaczący krok naprzód zarówno pod względem jakości dźwięku, materiałów, jak i wykończenia obudowy.

Wywodząc swój rodowód z oryginalnego AE1, AE300 wykorzystuje najnowszą generację 130-milimetrowego przetwornika średniotonowego. Wyposażony w zupełnie nowy stożek ceramiczny z aluminium typu sandwich o ultrapłytkim profilu, ultrawysokiej mocy i system dużego wychylenia - nowy przetwornik charakteryzuje się lepszą dyspersją, rozszerzonym uderzeniem basu i ogólną mocą.

Dla serii 300 opracowano nowy, aluminiowy głośnik wysokotonowy o średnicy 28 mm, który zapewnia wysoką moc i niski rezonans podstawowy w celu zmniejszenia zniekształceń. Jednak główną zaletą tego nowego projektu jest doskonała charakterystyka dyspersji dzięki naszym falowodom z technologią Wide Dispersion. Falowody kształtują moc wyjściową głośnika wysokotonowego, aby dopasować go do głośnika niskotonowego i zapewniają szerszy sweet-spot w środowisku odsłuchowym.

Obojętna obudowa MDF o grubości 18 mm wykorzystuje opatentowaną technologię usztywniania zaczerpniętą z wielokrotnie nagradzanej serii referencyjnej, aby zmniejszyć zabarwienie obudowy i umożliwić nowym przetwornikom swobodne oddychanie w środowisku odsłuchowym. Kanał kanałowy w kształcie szczeliny z tyłu głośnika zwiększa moc basów i został starannie opracowany, aby zredukować efekt turbulencji powietrza z czystym, niezniekształconym basem.

Rezultatem jest produkt audio z czystymi, uporządkowanymi liniami, zapewniający ekscytującą i mocną prezentację, której wymagający właściciele Acoustic Energy oczekują od ponad 30 lat.

Wykończony w kolorze Piano Gloss Black, Piano Gloss White lub American Walnut, model AE300 umieszczony na stojakach głośnikowych lub półce, z łatwością wkomponuje się w każdy wystrój domu.

Opierając się na niezwykle popularnej i powszechnie uznanej serii 100, seria 300 podnosi poprzeczkę wydajności, oferując wiele ulepszeń, z których wszystkie zostały zaprojektowane w celu poprawy zarówno jakości dźwięku, jak i estetyki, zgodnie z jej bardziej prestiżowym statusem. Zindywidualizowane nowe jednostki napędowe zostały zaprojektowane w tandemie, aby zapewnić bezproblemową integrację tonalną z niskimi zniekształceniami i korzyściami związanymi z wysoką mocą.

Dla linii 300 został zaprojektowany nowy 28 mm aluminiowy tweeter, który ma wysoką obciążalność mocową i niski rezonans własny, co pomaga w redukcji  zniekształceń. Jednak główną zaletą nowego projektu jest doskonała charakterystyka dyspersji dzięki autorskiemu rozwiązaniu Wide Dispersion Technology. Fale dźwiękowe wytwarzane przez tweeter mają kształt dopasowany do charakteru pracy woofera, dzięki czemu sweet spot w środowisku odsłuchowym staje się znacznie szerszy.

W kolumnach wykorzystano 130 mm głośniki średnio-niskotonowe najnowszej generacji typu "sandwich". Przetworniki zostały wykonane z wykorzystaniem zupełnie nowej ceramiczno-aluminiowej membrany o ultrapłytkim profilu z systemem napędowym pozwalającym na duże wychylenia. Cechują się dzięki temu lepszą  dyspersją, lepszym rozciągnięciem basu i większą obciążalnością mocową. 

Obudowy są wykonane z obojętnego materiału MDF o grubości 18 mm z opatentowaną technologią wewnętrznego usztywniania w celu zmniejszenia zabarwienia obudowy.

Seria 300 jest dostępna w wykończeniu obudowy z forniru z prawdziwego drewna w kolorze fortepianowej czerni, bieli i orzecha amerykańskiego.


Specyfikacja Techniczna:

 • Głośnik niskotonowy: 130 mm, ceramiczno-aluminiowy
 • Głośnik wysokotonowy: 28 mm, kopułka
 • Zakres częstotliwości: 45 Hz - 30 kHz
 • Efektywność: 86 dB
 • Rekomendowana moc: 100 W
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2.8 kHz
 • Impedancja: 6 Ohm
 • Konstrukcja: 2-drożna
 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 300 x 175 x 260 mm
 • Waga (netto): 6.5 kg

Warunki gwarancji:
Produkty pasywne Acoustic Energy objęte są 3-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.