Acoustic Energy AE309 (Czarny połysk) - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Acoustic Energy
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

 • Historia ceny
 • szt.
 • 2 795,00 zł / szt.

Kolumna podłogowa Acoustic Energy AE309 (Czarny połysk)
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Kolumna podłogowa Acoustic Energy AE309

AE309 to smukła kolumna podłogowa o kompaktowych wymiarach, odpowiednia do średnich i dużych pomieszczeń. Podobnie jak w porównaniu z AE300, AE309 oferuje wyższy poziom wydajności i wykończenia niż jego odpowiednik z serii 100.

AE309 wykorzystuje dwa najnowszej generacji 130-milimetrowe przetworniki średniotonowe. Wyposażona w zupełnie nowy stożek ceramiczny z aluminium typu sandwich o ultrapłytkim profilu i ultrawysokiej mocy, system długiego wychylenia - nowy przetwornik charakteryzuje się lepszą dyspersją, rozszerzonym uderzeniem basu i ogólną mocą.

18-milimetrowa obudowa z płyty MDF o wysokiej gęstości wykorzystuje opatentowaną technologię usztywniania zaczerpniętą z wielokrotnie nagradzanej serii referencyjnej. Umożliwia nowym przetwornikom swobodne oddychanie w środowisku odsłuchowym. Kanał wylotowy w kształcie szczeliny z tyłu kolumny zwiększa moc basów i został starannie opracowany, aby zredukować efekt turbulencji powietrza oferując czysty, niezniekształcony bas. Podstawa obudowy jest wstępnie obciążona materiałem, który zwiększa tłumienie. Obciążenie w połączeniu z 8-milimetrowymi kolcami podłogowymi zapewnia stabilność i zapewnia solidną podstawę dla działania głośników, bez rezonansów z obudowy oddziałującej z powierzchnią podłogi.

Rezultatem najnowszej technologii głośników i konstrukcji obudowy jest smukły, mocna kolumna podłogowa dla wymagających słuchaczy, gdy najważniejsza jest wyrafinowana jakość dźwięku w połączeniu z elegancką estetyką.

Wykończony w kolorze czarnym, białym lub satynowym z fornirem z prawdziwego drewna orzechowego, AE309 z łatwością wkomponuje się w każdy wystrój domu.

Opierając się na niezwykle popularnej i powszechnie uznanej serii 100, seria 300 podnosi poprzeczkę wydajności, oferując wiele ulepszeń, z których wszystkie zostały zaprojektowane w celu poprawy zarówno jakości dźwięku, jak i estetyki, zgodnie z jej bardziej prestiżowym statusem. Zindywidualizowane nowe jednostki napędowe zostały zaprojektowane w tandemie, aby zapewnić bezproblemową integrację tonalną z niskimi zniekształceniami i korzyściami związanymi z wysoką mocą.

Dla linii 300 został zaprojektowany nowy 28 mm aluminiowy tweeter, który ma wysoką obciążalność mocową i niski rezonans własny, co pomaga w redukcji  zniekształceń. Jednak główną zaletą nowego projektu jest doskonała charakterystyka dyspersji dzięki autorskiemu rozwiązaniu Wide Dispersion Technology. Fale dźwiękowe wytwarzane przez tweeter mają kształt dopasowany do charakteru pracy woofera, dzięki czemu sweet spot w środowisku odsłuchowym staje się znacznie szerszy.

W kolumnach wykorzystano 130 mm głośniki średnio-niskotonowe najnowszej generacji typu "sandwich". Przetworniki zostały wykonane z wykorzystaniem zupełnie nowej ceramiczno-aluminiowej membrany o ultrapłytkim profilu z systemem napędowym pozwalającym na duże wychylenia. Cechują się dzięki temu lepszą  dyspersją, lepszym rozciągnięciem basu i większą obciążalnością mocową. 

Obudowy są wykonane z obojętnego materiału MDF o grubości 18 mm z opatentowaną technologią wewnętrznego usztywniania w celu zmniejszenia zabarwienia obudowy.

Seria 300 jest dostępna w wykończeniu obudowy z forniru z prawdziwego drewna w kolorze fortepianowej czerni, bieli i orzecha amerykańskiego.


Specyfikacja Techniczna:

 • Głośnik niskotonowy: 2 x 130 mm, ceramiczno-aluminiowy
 • Głośnik wysokotonowy: 28 mm, kopułka
 • Zakres częstotliwości: 38 Hz - 30 kHz
 • Efektywność: 89 dB
 • Rekomendowana moc: 175 W
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 296 Hz / 2.56 kHz
 • Impedancja: 6 Ohm
 • Konstrukcja: 2.5-drożna
 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 900 x 175 x 280 mm
 • Waga (netto): 22 kg

Warunki gwarancji:
Produkty pasywne Acoustic Energy objęte są 3-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.