Acoustic Energy AE520 (Orzech Amerykański) - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Acoustic Energy
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

 • Historia ceny
 • szt.
 • 9 995,00 zł / szt.

Kolumna podłogowa Acoustic Energy AE520 (Orzech Amerykański)
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Kolumna podłogowa Acoustic Energy AE520

AE520 to potężna, smukła kolumna podłogowa, która opiera się na modelach AE500 i AE509, aby mocno ugruntować swoją pozycję jako nowy flagowy produkt marki. Charakteryzuje się wielogłośnikową konstrukcją, imponującymi rozmiarami i wydajnością.

AE520 posiada dwa dedykowane 125-milimetrowe przetworniki średniotonowe, trzy niskotonowe i 25-milimetrowy tweeter – wszystkie wykonane z włókna węglowego, aby zapewnić idealne dopasowanie tonalne w całym zakresie częstotliwości.

Dwa dedykowane 125-milimetrowe przetworniki średniego zakresu z włókna węglowego zawierają nowe, powiększone 35-milimetrowe cewki, które zapewniają niską kompresję termiczną i optymalny współczynnik siły. Obydwa są zamontowane we własnej dedykowanej, zamkniętej obudowie, podczas gdy trzy dedykowane przetworniki niskotonowe są wentylowane przez duży prostokątny port skierowany do tyłu. Zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​mocy i dokładności naszych legendarnych ceramicznych przetworników aluminiowych, te nowe jednostki oferują znacznie ulepszone samotłumienie, zapewniając gładszy, bardziej przejrzysty dźwięk.

Kierunkowość pionowa została zoptymalizowana, aby zapewnić doskonałe pokrycie w pionie, jednocześnie redukując energię marnowaną na odbicia od sufitu i podłogi w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami.

Obudowy o smukłej linii są wykończone w kolorze Piano Gloss Black, Piano Gloss White lub fornirem z drewna orzecha amerykańskiego. Solidne aluminiowe mocowania są dostarczane w celu zapewnienia sztywnego połączenia podłogowego i maksymalnej stabilności, podczas gdy sztywność metalowej konstrukcji zmniejsza interakcję pomieszczenia z kolumną.

Nasza flagowa seria 500 składa się z głośników podstawkowych AE500 i dwóch modeli podłogowych AE509 i AE520. Wszystkie modele są wyposażone w nasze opracowane na nowo przetworniki: wysokotonowy i średnio-niskotonowy z włókna węglowego. Zaprojektowaliśmy je tak, aby kontynuowały dynamikę i dokładność naszych legendarnych ceramicznych przetworników aluminiowych ale z ulepszonym samotłumieniem zapewniającym gładszy, bardziej przejrzysty dźwięk.

Nowa kopułka głośnika wysokotonowego 25 mm z włókna węglowego jest lżejsza i bardziej wytłumiona niż typowe materiały z twardą kopułką, zapewniając błyskawicznie szybki i dokładny dźwięk o optymalnej neutralności. Nasz odlewany z aluminium falowód WDT (Wide Dispersion Technology) otaczający głośnik wysokotonowy zapewnia słodki, czysty i naturalny wokal, podczas gdy umiejscowienie blisko przetwornika średnio-niskotonowego poprawia dyspersję
i scenę dźwiękową.

Nowe 125-milimetrowe przetworniki średnio-niskotonowe zostały wzbogacone o powiększone 35-milimetrowe cewki aby zapewnić niską kompresję termiczną i wysoce dynamiczną, ale kontrolowaną odpowiedź basów. Głośniki niskotonowe mają również zoptymalizowany system zawieszenia, zapewniający maksymalną liniowość i najniższe zniekształcenia w celu uzyskania definicji średnich tonów, podczas gdy lekka natura materiału membrany zwiększa szybkość i czystość transjentów.

Te wyjątkowe zestawy przetworników są umieszczone w naszych nowych obudowach z kompozytu tłumiącego rezonans (RSC) wyewoluowanych z prestiżowej serii referencyjnej i są wykonane z tego samego materiału kompozytowego o ograniczonej warstwie, aby znacznie zmniejszyć oddziaływanie
akustyczne obudowy.

Seria 500 jest dostępna w wykończeniu z forniru z prawdziwego drewna w kolorze fortepianowej czerni, bieli i orzecha amerykańskiego


Specyfikacja Techniczna:

 • Głośnik niskotonowy: 3 x 125 mm, włókno węglowe
 • Głośnik średnionowy: 2 x 125 mm, włókno węglowe
 • Głośnik wysokotonowy: 25 mm, włókno węglowe
 • Zakres częstotliwości (+/- 6dB): 30 Hz – 28 kHz
 • Efektywność: 90 dB
 • Rekomendowana moc: 300 W
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 373 Hz/2.8 kHz
 • Impedancja: 6 Ohm
 • Konstrukcja: 3-drożna
 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 1130 x 185 x 320 mm
 • Waga (netto): 30 kg

Warunki gwarancji:
Produkty pasywne Acoustic Energy objęte są 3-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.