Audio-gd R-8 MK2 - Raty 30x0% lub specjalna oferta! - Dostawa 0zł!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio-gd
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie. Dostępność produktu deklarowana w magazynie dostawcy.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 9 500,00 zł / szt.

Przetwornik cyfrowo/analogowy Audio-gd R-8 MK2

Możliwość zakupu produktu w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10, 20 i 30 miesięcy lub specjalna oferta!

Przetwornik cyfrowo/analogowy Audio-gd R-8 MK2

Główne Cechy:

  • Skonstruowany w oparciu o 4 moduły R-2R pod kontrolą FPGA ,
  • 5 wejść cyfrowych:
    • Optical neutralne wejście w standardzie SPDIF 24bit/192KHz;
    • RCA neutralne wejście w standardzie SPDIF 24bit/192KHz;
    • HDMI ultra neutralne wejście w 32bitowym standardzie 32bit/384KHz;
    • USB ultra neutralne wejście oparte na Amanero Combo 384 32bit/384KHz;
    • I2S ultra neutralne wejście w 32bitowym standardzie zapewniającym ultra niski jitter 32bit/384KHz;
  • Obsługiwany oversampling: NOS, x2, x4, x8 (zależny od ustawień użytkownika),
  • Pamięć ostatnich ustawień parametrów pracy, przywracana przy włączeniu,
  • Obsługiwana gęstość zapisu do 32bit/384kHz (USB),
  • Wersja MKII wyświetla częstotliwości próbkowania sygnału wejściowego.

R-8 MK2 to w przetwornik cyfrowo-analogowy, oparty na drabinkach rezystorowych R-2R w technologii MSB. Przetworniki R-2R pod kontrolą ultra-fast FPGA, to przedstawiciel wielobitowej konstrukcji D/A. Charakteryzują się czystym dźwiękiem, dynamiką i bardzo niskim poziomem szumu kwantyzacji. R-8 jest bezpośrednią kontynuacją R2R-7. W DAC`u R-8 produkcji Audio-GD użyto 4 grup modułów D-7 R-2R. Urządzenie jest również w pełni zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym i przedwzmacniaczem. Pełni też funkcję w dyskretnego natywnego dekodera DSD.

R-8 MK2 jest wyposażony w 5 wejść cyfrowych: HDMI; RCA 24bit/192KHz; Optical 24bit/92KHz; I2S 32bit/384KHz; USB 32bit/384KHz; USB Amanero Combo 384. Dzięki nim jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi systemami przesyłu dźwięku cyfrowego. Wejście USB jest obsługiwane przez popularny Amanero Combo 384 32bit/384kHz który współpracuje z oscylatorami TCXO.

Aby całkowicie wyeliminować wpływ jittera w przychodzącym sygnale, R8 MK2 wykorzystuje proces taktowania asynchronicznego. Najpierw odczytuje i przechowuje znaczną ilość danych źródła sygnału w pamięci RAM, odrzuca zegar źródła sygnału i bezpośrednio używa wysokowydajnych wbudowanych Accusiliconów do taktowania wyjścia z pamięci RAM. Ponieważ zarówno dane, jak i zegar są obsługiwane przez FPGA, wpływ transmisji na jitter jest pomijalny. Poziom jittera jest zasadniczo taki sam, jak określony dla zegarów TCXO używanych przez R8 MK2.

R-8 MK2 został zaprojektowany i przetestowany na początku 2020 roku, po którym nastąpił rok ciągłych odsłuchów, dostrajania oprogramowania i sprzętu.
Zastosowanie najnowszego dyskretnego zasilacza serwo stabilizowanego, którego wydajność jest porównywalna z akumulatorami po ponad rocznej kalibracji i optymalizacji dla każdej części obwodu.
Części DA wykorzystują te nowe, dyskretne, stabilizowane zasilacze serwo, obwody analogowe są nadal zasilane czystymi zasilaczami klasy A, aby uzyskać najlepszy dźwięk, jak określono podczas testów odsłuchowych.

Unikalną cechą wszystkich produktów Audio-GD jest wykorzystanie w budowie części analogowej urządzeń, wzmacniaczy pracujących w domenie prądowej. Analogowy stopień firma Audio-GD opracowała samodzielnie, opierając się na układzie wzmocnienia lustra prądowego. Jednostopniowy wzmacniacz pracujący w domenie prądowej ACSS, zbudowany z elementów dyskretnych, bez kondensatorów sprzęgających w torze audio, charakteryzuje się wysoką szczegółowością jak i niebywale niskimi zniekształceniami. Rozwiązanie ACSS pozwoliło zminimalizować problemy wpływu komponentów elektronicznych na barwę. W torze wzmacniacza nie wykorzystuje się scalonych wzmacniaczy operacyjnych OPA. W tradycyjnych konstrukcjach wykorzystywanych przez większość firm, wzmocnienie jest realizowane w trzech stopniach, co prowadzi do kumulacji zniekształceń i ma wpływ na barwę (diagram poniżej). Priorytetem w konstrukcjach Audio-GD, jest jak najmniejszy wpływ części analogowej urządzenia na dźwięk reprodukowany poprzez przetwornik D/A. Elementy elektroniczne wykorzystywane do budowy urządzeń są bardzo starannie dobierane spośród najlepszych dostępnych, jak i produkowane specjalnie na zamówienie. Wszystkie połączenia wewnątrz obudowy są realizowane za pomocą kabli z czystej miedzi OCC. Nie jest bez znaczenia ręczny proces składania podzespołów i ich wielokrotne testy na różnych etapach produkcji. Gotowe urządzenie jest wygrzewane, a następnie powtórnie testowane przed wysyłką do klienta.

Jednym z kluczowych elementów w wysokiej klasie urządzeń audio jest zasilanie. Audio-GD podchodzi do tego tematu bardzo poważnie. Wszystkie, nawet najtańsze produkty Audio-GD, są wyposażone w wiele dyskretnych stabilizatorów, zasilających indywidualnie moduły składowe urządzeń. Zasilacze impulsowe tak powszechnie stosowane ze względu na swoją wydajność i prostą budowę, nie mogą zapewnić prądu o wysokiej stabilności. Dlatego Audio-GD w swoich produktach stosuje transformatory toroidalne i dyskretne stabilizatory napięcia. Każdy moduł R2R-1 ma dedykowany transformator i sekcje stabilizatorów, osobno dla części cyfrowej i dla każdego kanału części analogowej. Takie rozwiązanie gwarantuje pełną separacje elektryczną modułów. Nie ma niebezpieczeństwa, że prąd zasilania będzie nawet chwilowo niewystarczający, co objawia się w innych urządzeniach słyszalnym ograniczeniem dynamiki, szczególnie w dolnych częstotliwościach pasma odsłuchowego.

Wszystkie produkty Audio-GD są montowane w obudowach aluminiowych. Zapewnia to doskonałe ekranowanie elementów wewnętrznych.

Warunki gwarancji:
Urządzenia Audio-gd objęte są 3-letnią gwarancją. Producent zapewnia 10-letni okres wsparcia serwisowego.