Audio-Technica AT-OC9XEB - kredyt 10x0% + montaż i kalibracja + dostawa gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio-Technica
  • Dostępność: Mała ilość, potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.
  • szt.
  • 1 199,00 zł / szt.

Wkładka gramofonowa Audio-Technica AT-OC9XEB

Gwarantujemy fachowy montaż i kalibrację zakupionej wkładki w Państwa gramofonie. Usługa jest bezpłatna, wykonywana w siedzibie salonu.
Możliwość zakupu wkładki w bezpłatnym systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy.

Wkładka gramofonowa Audio-Technica AT-OC9XEB

Audio-Technica od ponad 50 lat wyznacza kierunki rozwoju w branży audio. Obecnie Audio-Technica oferuje ogromną gamę wkładek gramofonowych, które reprezentują wiele lat nieustających prac badawczo-rozwojowych mających na celu dostarczanie jak najlepszych produktów dla miłośników czarnej płyty.
Projektując i ręcznie wytwarzając wkładki gramofonowe od 1966. roku firma przestawia czwartą generację legendarnej serii AT-OC9X. Nowa odsłona jest jeszcze bardziej dopracowana, każdy model zaopatrzono w podwójną cewką drgającą , oddzielając tym samym precyzyjnie kanały lewy i prawy. Rezultatem jest znakomity stereofoniczny obraz dźwiękowy i szeroka odpowiedź częstotliwościowa. Nowa seria zawiera szereg opcji szlifu igły, w tym: wklejany eliptyczny na aluminiowym trzpieniu, eliptyczny, Microlinear, Shiabata i Special Line Contact.

Yosuke Koizumi, główny inżynier działu odpowiedzialnego za wkładki, powiedział: ”Kiedy w 1987 roku seria AT-OC9 miała swoją premierę, była bardzo innowacyjna, połączyliśmy unikalny proces inżynieryjny z starannie dobranymi materiałami, aby stworzyć ponadprzeciętne doświadczenie dźwiękowe. Od tamtego momentu rozwijamy i poszerzamy ofertę wkładek gramofonowych z tego segmentu. Wierzę, że nowa AT-OC9X reprezentuje ponad 50 lat naszego doświadczenia w budowie wkładek gramofonowych.”

AT-OC9XEB to stereofoniczna wkładka z podwójną cewką drgającą z igłą zakończoną końcówką diamentową ze szlifem eliptycznym wklejaną na trzpień. Wkładka cechuje się ulepszoną i wyróżniającą się konstrukcją, zapewniającą większą odporność na rezonans.

Dodatkowo aluminiowa konstrukcja wspornika gwarantuje wysoką precyzję prowadzenia, a połączenie magnesu neodymowego z elektrostatycznym jarzmem zapewnia znacznie zwiększoną energię magnetyczną. W celu uzyskania czystego przekazu sygnału do budowy cewek zastosowano czystą miedź wykonaną w technologii Pure Copper by Ohno Continuous Casting (PCOCC) .

Aluminiowy korpus minimalizuje niepożądane wibracje, zmniejsza rezonans i gwarantuje doskonałą reprodukcję dźwięku. Dzięki dwóm gwintowanym otworom w korpusie wkładki możłiwy jest montaż na główce lub na zintegrowanym ramieniu za pomocą zaledwie dwóch śrub, bez nakrętek.

Specyfikacja techniczna:
- Typ wkładki MC
- Pasmo przenoszenia 20-30 000 Hz
- Separacja kanałów 25 dB (1kHz)
- Równowaga kanałów 1.5 dB (1kHz)
- Pionowy kąt śledzenia 20°
- Znamionowa impedancja obciążenia min 100 Ω
- Induktancja cewki 25 µH (1 kHz)
- Napięcie wyjściowe 0.32 mV (1 kHz and 5 cm/sec.)
- Kształt igły Eliptyczny
- Wspornik Rurka aluminiowa
- Mocowanie ½”
- Wymiary (S x W x G) mm 16.8 x 17.3 x 25.7
- Waga kg 0.0076

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki AUDIO-TECHNICA objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.